Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian na PMRExpo 2013

Cassidian na PMRExpo 2013

Na tegorocznych targach PMRExpo 2013, które odbędą się w dniach 26–28 listopada w Kolonii, Cassidian po raz pierwszy zaprezentuje pager działający w systemie TETRA, przeznaczony dla niemieckich służb z sektora bezpieczeństwa. Firma zaprezentuje również nowe systemy do centrów zarządzania i łączności oraz sieci mobilnych i rozwiązań typu Smart Grid. Dopełnieniem prezentowanej oferty będą rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego, które będą prezentowane na stoisku C01 w budynku 10.2. Firma Cassidian jest liderem we wdrożeniach bezpiecznych sieci łączności, szczyci się ponad 280 realizacjami w 74 krajach. Dzięki swemu doświadczeniu jest w stanie zbudować oraz utrzymywać sieci w pełni dostosowane do potrzeb klientów.

Pager TETRA

Podczas wystawy PMRExpo Cassidian zaprezentuje nowatorskie rozwiązanie przeznaczone dla ochotniczych służb ratunkowych – pager działający w systemie TETRA. Jest to urządzenie łatwe do wdrożenia, cechujące się dobrym zasięgiem, niezależnością od zewnętrznych źródeł zasilania oraz odpornością na trudne warunki. W przeciwieństwie do obecnie używanych analogowych systemów przywoławczych rozwiązanie Cassidiana zapewnia bezpieczną łączność dwustronną pomiędzy centrum operacyjnym a użytkownikami pagerów. Dzięki wykorzystaniu takich możliwości standardu TETRA jak wywołania grupowe, system maksymalnie usprawnia proces powiadamiania. Wprowadzany na rynek pager będzie pierwszym tego typu produktem, który spełnia wymagania interoperacyjności dla cyfrowych sieci łączności TETRA.

Rozwiązania dla centrów operacyjnych

Cassidian już dziś oferuje wyposażenie centrów operacyjnych, połączonych liniami przewodowymi z systemem telekomunikacyjnym. Centra takie mogą być wykorzystywane przez policję, straż pożarną czy też służby związane z przeciwdziałaniem klęskom żywiołowym. Dzięki technologii RCS9500 (Radio Console System) centra operacyjne są połączone z ogólnoniemiecką siecią bezpieczeństwa BOS (Behörden und Organisationen mit Sicherheitsaufgaben). Centra tego typu są dostępne w wielu różnych wariantach – od małych systemów po bardzo rozbudowane.

Mobilne rozwiązania TETRA z łącznością satelitarną

Cassidian wspólnie z firmą Astrium zaprezentuje szeroką ofertę mobilnych sieci radiowych TETRA. Zaprezentowane w zeszłym roku rozwiązania modułowe przygotowane z myślą o montażu w pojazdach, takie jak np. TB3p, zostały rozbudowane o łączność satelitarną przy wykorzystaniu przenośnego modułu DXT3p.

Ten skalowalny pakiet rozwiązań łącznościowych zawiera następujące komponenty:

  • mobilne oraz bazowe stacje TETRA z odpowiednimi antenami oraz systemem połączeń,
  • mobilne centra operacyjne, wyposażone w technologię lokalizacji osób,
  • urządzenia i usługi umożliwiające zestawienie połączeń satelitarnych przy użyciu urządzeń przenośnych,
  • szeroką ofertę terminali TETRA, począwszy od TH1n – najmniejszego na świecie radiotelefonu TETRA, skończywszy na THR9 Ex – wielofunkcyjnym radiotelefonie, odpornym na najtrudniejsze warunki użytkowania,
  • usługi związane z konfiguracją sieci, integracją z działającymi już systemami i bieżącym utrzymaniem.

Bezpieczna łączność dla inteligentnych sieci energetycznych

Cassidian jest sprawdzonym partnerem dostarczającym rozwiązania telekomunikacyjne dla sektora energetycznego. Firma zaprezentuje  bezpieczną bezprzewodową łączność na potrzeby inteligentnych sieci energetycznych. Wprowadzenie takich systemów jak SmartGrids czy SmartMeter, zwiększyło w energetyce zapotrzebowanie na systemy łączności w zakresie zarządzania produkcją i dystrybucją energii elektrycznej, jej magazynowania i pomiarowania. Spełnienie w tej dziedzinie potrzeb energetyki może być zrealizowane przy wykorzystaniu efektywnych kosztowo technologii łączności firmy Cassidian.

Poza dostarczaniem elementów sieci telekomunikacyjnych oferta firmy Cassidian obejmuje dostawę przygotowanych zgodnie z wymaganiami odbiorcy, w pełni bezpiecznych systemów łączności dla użytkowników z sektora bezpieczeństwa oraz przedsiębiorstw. Cassidian oferuje całą gamę rozwiązań – od zapewnienia bezpiecznego transferu danych z liczników energetycznych do centrum obliczeniowego, aż po dostawy rozbudowanych systemów łączności wraz z wszelkimi niezbędnymi komponentami, takimi jak projekt sieci, integracja z istniejącą infrastrukturą oraz zapewnienie nieprzerwanej i bezproblemowej pracy podczas rozbudowy sieci.

Cyberbezpieczeństwo

Od wielu lat Cassidian prowadzi badania związane z cyberbezpieczeństwem. Rozwiązania proponowane przez firmę mogą zostać dostosowane do potrzeb wielu klientów, takich jak agencje rządowe, przedsiębiorstwa czy administratorzy infrastruktury istotnej z punktu widzenia bezpieczeństwa. Podczas wystawy w Kolonii oddział Cassidiana – CyberSecurity – zaprezentuje rozbudowaną ofertę najwyższej jakości rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego.

Jednym z największych zagrożeń, z jakimi przychodzi się dziś zmierzyć rozmaitym organizacjom, są ataki typu APT (Advanced Persistent Threats). Tego rodzaju zagrożenia bazują na wykorzystywaniu luk w architekturze systemów teleinformatycznych. Cassidian oferuje niedrogi monitoring systemów, który ma na celu wykrycie podatności na atak przy użyciu złośliwego oprogramowania oraz sprawdzenie czy tego typu oprogramowanie nie jest już zainstalowane w badanej sieci. Co więcej, Centra Bezpieczeństwa Cybernetycznego prowadzone przez Cassidiana we Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii oferują swe wsparcie związane z bezpieczeństwem systemów IT 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Stworzone przez firmę Cassidian narzędzia, takie jak Cymerius, pozwalają na stały monitoring systemów IT, wykrywanie ataków oraz podejmowanie działań zapobiegawczych bezpośrednio na urządzeniach klienta.

Aby sprostać wymaganiom klientów rządowych oraz związanych z utrzymaniem suwerenności państwowej Cassidian zaprojektował szereg rozwiązań służących do szyfrowania przekazów fonicznych oraz transmisji danych. Produkty takie jak Ectocryp czy Seccom umożliwiają również zaawansowane administrowanie prawami dostępu w środowisku IT.

Źródło: www.cassidian.com

O firmie Cassidian
Logo Cassidian

Firma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami. W 2012 roku firma Cassidian – zatrudniając około 23 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,7 mld €.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń