Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian pokaże kilka nowości podczas targów CCW 2013

Cassidian pokaże kilka nowości podczas targów CCW 2013

Cassidian, wiodący dostawca rozwiązań bezpiecznej komunikacji dla użytkowników z sektora cywilnego i wojskowego wykonujących zadania o krytycznym znaczeniu, będzie prezentował swoje nowe produkty i technologie podczas nadchodzących targów Critical Communications World 2013 (stanowisko A301). Odbędą się one w Paryżu, od 21 do 24 maja br.

Portfolio firmy Cassidian obejmuje systemy dla centrów ratowniczych (9-1-1/112) oraz profesjonalną ruchomą łączność radiową (PMR/LMR). Zawiera także szeroki zakres usług dostarczanych przez nią jako zaufanego partnera w zakresie usług o znaczeniu krytycznym. Jako ważny gracz na polu profesjonalnej łączności radiowej, firma Cassidian zapewnia unikatowe portfolio oparte o standardy TETRA, Tetrapol oraz P25 i wytycza ścieżkę dla nowej generacji. Portfolio produktów PMR/LMR zawiera rozwiązania sieciowe, terminale radiowe, jak również rozwiązania i usługi dla centrów dyspozytorskich, sieciowych i bezpieczeństwa.

Cassidian będzie prezentował nową wersję swojego smukłego radiotelefonu TETRA, TH1n, pracującą w paśmie 800 MHz. Jest to pierwszy model w zupełnie nowej klasie kieszonkowych radiotelefonów TETRA. Jego nowa wersja uzupełni bardzo udany model na zakres 380–430 MHz i rozszerzy portfolio terminali TETRA firmy Cassidian pracujących w paśmie 800 MHz, wykorzystywanym w Azji i Ameryce.

Cassidian zaprezentuje także Claricol 3, nową odsłonę swojego profesjonalnego systemu radiowego dla małych i średnich sieci. Jest to obsługujący do 5000 użytkowników, ekonomiczny system zapewniający zasięg radiowy wewnątrz budynków takich, jak porty lotnicze, fabryki lub elektrownie. Jego nowa wersja obsługuje szybką transmisję danych (TEDS) i zapewnia większą przepustowość, niż wystarczającą do zastosowań takich, jak Smart Grid czy SCADA. Sercem systemu Claricol 3 jest centrala DXT3p firmy Cassidian, która ma potężne możliwości gdy zostanie umieszczona w infrastrukturze IP, oraz mała stacja bazowa TB3p.

Ponadto, Cassidian pokaże nową wersję swojego inteligentnego rozwiązania do zarządzania terminalami, Taqto. To narzędzie umożliwia intuicyjne zarządzanie i konfigurację bezpiecznych urządzeń do łączności TETRA, takich jak terminale radiowe i smartkarty TETRA SIM (Subscriber Identity Module).

Jednym z głównych punktów wystawy będzie całkowicie nowy radiotelefon Tetrapol, TPH900. Jest to wytrzymałe ręczne urządzenie do łączności głosowej i transmisji danych o znaczeniu krytycznym. Ta najnowsza generacja terminali firmy Cassidian jest zaprojektowana specjalnie do łatwego i niezawodnego korzystania w terenie. Radiotelefon TPH900 zapewni użytkownikom systemu Tetrapol najlepszy zestaw funkcji na rynku. Użytkownicy poprzednich modeli P2G i TPH700 będą mogli łatwo przejść na nowy radiotelefon.

Przez wiele lat firma Cassidian badała i rozwijała rozwiązania cyberbezpieczeństwa, które będą mogły zostać zaadaptowane do potrzeb jej różnych klientów, niezależnie od tego, czy należą oni do rządu, przedsiębiorstw, czy infrastruktury krytycznej. Z tego powodu Cassidian CyberSecurity będzie prezentować swoje portfolio cyberbezpieczeństwa integrujące najlepsze technologie.

 

Źródło: www.cassidian.com

 

O firmie CASSIDIAN

Logo CassidianFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2011 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,8 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2011 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 49,1 mld €, zatrudniając ponad 133 000 osób.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń