Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian pokaże kilka nowości podczas targów CCW 2013

Cassidian pokaże kilka nowości podczas targów CCW 2013

Cassidian, wiodący dostawca rozwiązań bezpiecznej komunikacji dla użytkowników z sektora cywilnego i wojskowego wykonujących zadania o krytycznym znaczeniu, będzie prezentował swoje nowe produkty i technologie podczas nadchodzących targów Critical Communications World 2013 (stanowisko A301). Odbędą się one w Paryżu, od 21 do 24 maja br.

Portfolio firmy Cassidian obejmuje systemy dla centrów ratowniczych (9-1-1/112) oraz profesjonalną ruchomą łączność radiową (PMR/LMR). Zawiera także szeroki zakres usług dostarczanych przez nią jako zaufanego partnera w zakresie usług o znaczeniu krytycznym. Jako ważny gracz na polu profesjonalnej łączności radiowej, firma Cassidian zapewnia unikatowe portfolio oparte o standardy TETRA, Tetrapol oraz P25 i wytycza ścieżkę dla nowej generacji. Portfolio produktów PMR/LMR zawiera rozwiązania sieciowe, terminale radiowe, jak również rozwiązania i usługi dla centrów dyspozytorskich, sieciowych i bezpieczeństwa.

Cassidian będzie prezentował nową wersję swojego smukłego radiotelefonu TETRA, TH1n, pracującą w paśmie 800 MHz. Jest to pierwszy model w zupełnie nowej klasie kieszonkowych radiotelefonów TETRA. Jego nowa wersja uzupełni bardzo udany model na zakres 380–430 MHz i rozszerzy portfolio terminali TETRA firmy Cassidian pracujących w paśmie 800 MHz, wykorzystywanym w Azji i Ameryce.

Cassidian zaprezentuje także Claricol 3, nową odsłonę swojego profesjonalnego systemu radiowego dla małych i średnich sieci. Jest to obsługujący do 5000 użytkowników, ekonomiczny system zapewniający zasięg radiowy wewnątrz budynków takich, jak porty lotnicze, fabryki lub elektrownie. Jego nowa wersja obsługuje szybką transmisję danych (TEDS) i zapewnia większą przepustowość, niż wystarczającą do zastosowań takich, jak Smart Grid czy SCADA. Sercem systemu Claricol 3 jest centrala DXT3p firmy Cassidian, która ma potężne możliwości gdy zostanie umieszczona w infrastrukturze IP, oraz mała stacja bazowa TB3p.

Ponadto, Cassidian pokaże nową wersję swojego inteligentnego rozwiązania do zarządzania terminalami, Taqto. To narzędzie umożliwia intuicyjne zarządzanie i konfigurację bezpiecznych urządzeń do łączności TETRA, takich jak terminale radiowe i smartkarty TETRA SIM (Subscriber Identity Module).

Jednym z głównych punktów wystawy będzie całkowicie nowy radiotelefon Tetrapol, TPH900. Jest to wytrzymałe ręczne urządzenie do łączności głosowej i transmisji danych o znaczeniu krytycznym. Ta najnowsza generacja terminali firmy Cassidian jest zaprojektowana specjalnie do łatwego i niezawodnego korzystania w terenie. Radiotelefon TPH900 zapewni użytkownikom systemu Tetrapol najlepszy zestaw funkcji na rynku. Użytkownicy poprzednich modeli P2G i TPH700 będą mogli łatwo przejść na nowy radiotelefon.

Przez wiele lat firma Cassidian badała i rozwijała rozwiązania cyberbezpieczeństwa, które będą mogły zostać zaadaptowane do potrzeb jej różnych klientów, niezależnie od tego, czy należą oni do rządu, przedsiębiorstw, czy infrastruktury krytycznej. Z tego powodu Cassidian CyberSecurity będzie prezentować swoje portfolio cyberbezpieczeństwa integrujące najlepsze technologie.

 

Źródło: www.cassidian.com

 

O firmie CASSIDIAN

Logo CassidianFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2011 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,8 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2011 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 49,1 mld €, zatrudniając ponad 133 000 osób.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń