Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Konferencja SNUC 2013 firmy Cassidian

Konferencja SNUC 2013 firmy Cassidian

W dniach 26–27 lutego br. firma Cassidian zorganizowała w Cannes kolejną już edycję międzynarodowej konferencji dla użytkowników i operatorów swoich bezpiecznych sieci radiowych. Konferencja o nazwie SNUC (the Secure Networks Users’ and Operators’ Conference) ma unikalny charakter i jest organizowana średnio co dwa lata. Podczas tegorocznej dwudniowej konferencji ponad 200 delegatów z 38 krajów świata miało możliwość zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie rozwoju łączności radiowej firmy Cassidian.

Jednym z głównych celów konferencji była również pomoc w nawiązaniu bezpośrednich kontaktów między uczestnikami konferencji oraz wymiana doświadczeń w zakresie codziennego wykorzystania łączności radiowej o znaczeniu krytycznym.

Na wystawie odbywającej się w ramach tego wydarzenia swoje najnowsze i najbardziej interesujące rozwiązania zaprezentowało 14 firm, m.in. Cassidian, Mentura, Nice i Prescom.

Cassidian_SNUC_2013_People_Networking_at_Exhibition

Główne przemówienie wygłosił Terry Hall, prezes stowarzyszenia APCO International. W swojej prezentacji poruszył on zagadnienie wykorzystania łączności szerokopasmowej dla usprawnienia działań służb ratunkowych w sytuacjach kryzysowych. Przedstawił również materiał wideo demonstrujący koncepcję środowisk precyzyjnej informacji (Precision Information Environments) — przyszłości w zarządzaniu kryzysowym.

Cassidian_SNUC_2013_Terry_Hall

Na mównicy pojawili się również Phil Godfrey, przewodniczący Stowarzyszenia TCCA (TETRA and Critical Communications Association) z prezentacją pt. “Towards a Broadband Future” oraz Tanmoy Chakrabarty, wiceprezes działu Rozwiązań Rządowych w TATA Consulting Services, który wygłosił prezentację pt. “Integrated approach for Safe City in India”.

Przedstawiciele firmy Cassidian zaprezentowali wizję przyszłych trendów w branży, a użytkownicy systemów TETRAPOL i TETRA mieli przywilej zapoznania się z planami rozwojowymi firmy, podczas specjalnych sesji zamkniętych. Ich uczestnicy przedstawiali swoje potrzeby techniczne i sporządzali listę pytań na temat przyszłego rozwoju systemów bezpiecznej łączności, na które Cassidian udzieli szczegółowych odpowiedzi.

Cassidian_SNUC_2013_Emergency_Response_Workshop

W ramach konferencji SNUC 2013 zostały zorganizowane trzy specjalne sesje warsztatowe, poświęcone odpowiednio: reagowaniu w sytuacjach kryzysowych, wielodostępowym metodom mobilnej transmisji danych oraz terminalom dla aplikacji multimedialnych. Podczas tej pierwszej, dla przykładu, uczestnicy omawiali swoje potrzeby oraz swoje pomysły związane z przyszłymi rozwiązaniami usprawniającymi reagowanie w sytuacjach kryzysowych.

W części futurystycznej wystawy, o nazwie „W kręgu innowacji”, zwiedzający mieli okazję przetestować małego drona, którego ruch był kontrolowany poprzez ruchy ciała i sensory kamery 3D. To była świetna zabawa, której celem było przedstawienie możliwych aplikacji z wykorzystaniem sterowania poprzez sensoryczną kamerę 3D lub do kontroli ruchu samodzielnie latających mini-UAV, lub jednego i drugiego naraz.

Cassidian_SNUC_2013_Exhibition_Display

W czasie konferencji zostało też zaprezentowane najnowsze 1/2013 wydanie magazynu Key Touch (do pobrania w wersji pdf i do zaprenumerowania).

W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie konferencji SNUC, firma Cassidian bardzo prosi o kontakt emailowy na adres: snuc@cassidian.com

Źródło: www.cassidian.com, Fot: Tapio Mäkinen

O firmie CASSIDIAN

Cassidian LogoFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2011 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,8 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2011 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 49,1 mld €, zatrudniając ponad 133 000 osób.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń