Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Konferencja SNUC 2013 firmy Cassidian

Konferencja SNUC 2013 firmy Cassidian

W dniach 26–27 lutego br. firma Cassidian zorganizowała w Cannes kolejną już edycję międzynarodowej konferencji dla użytkowników i operatorów swoich bezpiecznych sieci radiowych. Konferencja o nazwie SNUC (the Secure Networks Users’ and Operators’ Conference) ma unikalny charakter i jest organizowana średnio co dwa lata. Podczas tegorocznej dwudniowej konferencji ponad 200 delegatów z 38 krajów świata miało możliwość zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie rozwoju łączności radiowej firmy Cassidian.

Jednym z głównych celów konferencji była również pomoc w nawiązaniu bezpośrednich kontaktów między uczestnikami konferencji oraz wymiana doświadczeń w zakresie codziennego wykorzystania łączności radiowej o znaczeniu krytycznym.

Na wystawie odbywającej się w ramach tego wydarzenia swoje najnowsze i najbardziej interesujące rozwiązania zaprezentowało 14 firm, m.in. Cassidian, Mentura, Nice i Prescom.

Cassidian_SNUC_2013_People_Networking_at_Exhibition

Główne przemówienie wygłosił Terry Hall, prezes stowarzyszenia APCO International. W swojej prezentacji poruszył on zagadnienie wykorzystania łączności szerokopasmowej dla usprawnienia działań służb ratunkowych w sytuacjach kryzysowych. Przedstawił również materiał wideo demonstrujący koncepcję środowisk precyzyjnej informacji (Precision Information Environments) — przyszłości w zarządzaniu kryzysowym.

Cassidian_SNUC_2013_Terry_Hall

Na mównicy pojawili się również Phil Godfrey, przewodniczący Stowarzyszenia TCCA (TETRA and Critical Communications Association) z prezentacją pt. “Towards a Broadband Future” oraz Tanmoy Chakrabarty, wiceprezes działu Rozwiązań Rządowych w TATA Consulting Services, który wygłosił prezentację pt. “Integrated approach for Safe City in India”.

Przedstawiciele firmy Cassidian zaprezentowali wizję przyszłych trendów w branży, a użytkownicy systemów TETRAPOL i TETRA mieli przywilej zapoznania się z planami rozwojowymi firmy, podczas specjalnych sesji zamkniętych. Ich uczestnicy przedstawiali swoje potrzeby techniczne i sporządzali listę pytań na temat przyszłego rozwoju systemów bezpiecznej łączności, na które Cassidian udzieli szczegółowych odpowiedzi.

Cassidian_SNUC_2013_Emergency_Response_Workshop

W ramach konferencji SNUC 2013 zostały zorganizowane trzy specjalne sesje warsztatowe, poświęcone odpowiednio: reagowaniu w sytuacjach kryzysowych, wielodostępowym metodom mobilnej transmisji danych oraz terminalom dla aplikacji multimedialnych. Podczas tej pierwszej, dla przykładu, uczestnicy omawiali swoje potrzeby oraz swoje pomysły związane z przyszłymi rozwiązaniami usprawniającymi reagowanie w sytuacjach kryzysowych.

W części futurystycznej wystawy, o nazwie „W kręgu innowacji”, zwiedzający mieli okazję przetestować małego drona, którego ruch był kontrolowany poprzez ruchy ciała i sensory kamery 3D. To była świetna zabawa, której celem było przedstawienie możliwych aplikacji z wykorzystaniem sterowania poprzez sensoryczną kamerę 3D lub do kontroli ruchu samodzielnie latających mini-UAV, lub jednego i drugiego naraz.

Cassidian_SNUC_2013_Exhibition_Display

W czasie konferencji zostało też zaprezentowane najnowsze 1/2013 wydanie magazynu Key Touch (do pobrania w wersji pdf i do zaprenumerowania).

W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie konferencji SNUC, firma Cassidian bardzo prosi o kontakt emailowy na adres: snuc@cassidian.com

Źródło: www.cassidian.com, Fot: Tapio Mäkinen

O firmie CASSIDIAN

Cassidian LogoFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2011 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,8 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2011 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 49,1 mld €, zatrudniając ponad 133 000 osób.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP
Pytania? Zadzwoń