Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze PMRExpo 2013: Pager TETRA firmy Cassidian

PMRExpo 2013: Pager TETRA firmy Cassidian

Na zakończonych wczoraj w Kolonii targach PMRExpo 2013, firma Cassidian zaprezentowała pierwszy pager TETRA, P8GR, spełniający wymagania dotyczące funkcjonalności, interoperacyjności oraz bezpieczeństwa kwalifikujące go do pracy w ogólnoniemieckiej sieci łączności radiowej BOSnet. Urządzenie to zostało zaprojektowane tak, aby spełniać potrzeby zespołów ochotniczej straży pożarnej, organizacji humanitarnych i operatorów infrastruktury o krytycznym znaczeniu.

P8GR jest łatwy do wdrożenia i łączy dobrą dostępność nawet w obszarach, gdzie sygnał jest słaby z długim czasem pracy na baterii oraz solidnością — wszystko to w kompaktowej formie. W przeciwieństwie do standardowych, analogowych pagerów, nowy pager TETRA firmy Cassidian umożliwia dwukierunkową łączność pomiędzy stanowiskiem dowodzenia a jednostkami operacyjnymi. Oferuje on wszystkie istotne funkcje standardu TETRA służące do powiadamiania, takie jak wywołania grupowe, pozwalając organizacjom na planowanie i realizację swoich zadań w czasie rzeczywistym.

Dzięki obsłudze wiadomości statusowych użytkownicy mogą sygnalizować swoją gotowość do wykonywania zadań, dając swoim przełożonym bieżące informacje o dostępności zasobów ludzkich. W razie nagłego wydarzenia, stanowisko dowodzenia jest w stanie sprawnie poinformować odpowiednie osoby korzystając z wywołań indywidualnych lub grupowych. Razem z powiadomieniem mogą być dostarczane informacje o rodzaju i pilności wezwania. Po otrzymaniu takiego powiadomienia użytkownik może natychmiast wysłać odpowiedź, czy jest aktualnie dostępny. Ten nowy rodzaj powiadamiania pozwala znacznie usprawnić zarządzanie zasobami w razie nagłych wypadków.

Funkcjonalność P8GR dodatkowo zwiększa szeroki wybór akcesoriów. Dla przykładu, dostępne są dwie wersje baterii i możliwość ładowania pagera ze standardowego gniazda USB (adaptera sieciowego lub ładowarki samochodowej). Wbudowany port micro-USB pozwala użytkownikowi także programować pager i aktualizować jego firmware, przy użyciu standardowego sprzętu. To znacznie redukuje koszty operacyjne związane z flotą terminali. Specjalna stacja domowa z ćwierćfalową anteną rozszerza natomiast zasięg łączności wewnątrz budynków lub w odległych lokalizacjach, takich jak wsie.

Poza pagerami i akcesoriami do nich, Cassidian oferuje również swoje inteligentne rozwiązanie zarządzania terminalami — Taqto. Pełni ono rolę systemu zarządzania flotą terminali i pozwala organizacjom monitorować wszystkie posiadane przez siebie pagery, w tym również ich konfigurację. Taqto posiada wszechstronne opcje konfiguracyjne w zakresie programowania pagerów, aby spełnić potrzeby różnych organizacji. Ponadto, Taqto obsługuje zdalne aktualizowanie firmware’u pagerów poprzez Internet, przy wykorzystaniu bezpiecznego połączenia, znacznie ułatwiając administrowanie wszystkimi terminalami.

Źródło: www.cassidian.com

O firmie Cassidian
Logo Cassidian

Firma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami. W 2012 roku firma Cassidian – zatrudniając około 23 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,7 mld €.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń