Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze PMRExpo 2013: Pager TETRA firmy Cassidian

PMRExpo 2013: Pager TETRA firmy Cassidian

Na zakończonych wczoraj w Kolonii targach PMRExpo 2013, firma Cassidian zaprezentowała pierwszy pager TETRA, P8GR, spełniający wymagania dotyczące funkcjonalności, interoperacyjności oraz bezpieczeństwa kwalifikujące go do pracy w ogólnoniemieckiej sieci łączności radiowej BOSnet. Urządzenie to zostało zaprojektowane tak, aby spełniać potrzeby zespołów ochotniczej straży pożarnej, organizacji humanitarnych i operatorów infrastruktury o krytycznym znaczeniu.

P8GR jest łatwy do wdrożenia i łączy dobrą dostępność nawet w obszarach, gdzie sygnał jest słaby z długim czasem pracy na baterii oraz solidnością — wszystko to w kompaktowej formie. W przeciwieństwie do standardowych, analogowych pagerów, nowy pager TETRA firmy Cassidian umożliwia dwukierunkową łączność pomiędzy stanowiskiem dowodzenia a jednostkami operacyjnymi. Oferuje on wszystkie istotne funkcje standardu TETRA służące do powiadamiania, takie jak wywołania grupowe, pozwalając organizacjom na planowanie i realizację swoich zadań w czasie rzeczywistym.

Dzięki obsłudze wiadomości statusowych użytkownicy mogą sygnalizować swoją gotowość do wykonywania zadań, dając swoim przełożonym bieżące informacje o dostępności zasobów ludzkich. W razie nagłego wydarzenia, stanowisko dowodzenia jest w stanie sprawnie poinformować odpowiednie osoby korzystając z wywołań indywidualnych lub grupowych. Razem z powiadomieniem mogą być dostarczane informacje o rodzaju i pilności wezwania. Po otrzymaniu takiego powiadomienia użytkownik może natychmiast wysłać odpowiedź, czy jest aktualnie dostępny. Ten nowy rodzaj powiadamiania pozwala znacznie usprawnić zarządzanie zasobami w razie nagłych wypadków.

Funkcjonalność P8GR dodatkowo zwiększa szeroki wybór akcesoriów. Dla przykładu, dostępne są dwie wersje baterii i możliwość ładowania pagera ze standardowego gniazda USB (adaptera sieciowego lub ładowarki samochodowej). Wbudowany port micro-USB pozwala użytkownikowi także programować pager i aktualizować jego firmware, przy użyciu standardowego sprzętu. To znacznie redukuje koszty operacyjne związane z flotą terminali. Specjalna stacja domowa z ćwierćfalową anteną rozszerza natomiast zasięg łączności wewnątrz budynków lub w odległych lokalizacjach, takich jak wsie.

Poza pagerami i akcesoriami do nich, Cassidian oferuje również swoje inteligentne rozwiązanie zarządzania terminalami — Taqto. Pełni ono rolę systemu zarządzania flotą terminali i pozwala organizacjom monitorować wszystkie posiadane przez siebie pagery, w tym również ich konfigurację. Taqto posiada wszechstronne opcje konfiguracyjne w zakresie programowania pagerów, aby spełnić potrzeby różnych organizacji. Ponadto, Taqto obsługuje zdalne aktualizowanie firmware’u pagerów poprzez Internet, przy wykorzystaniu bezpiecznego połączenia, znacznie ułatwiając administrowanie wszystkimi terminalami.

Źródło: www.cassidian.com

O firmie Cassidian
Logo Cassidian

Firma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami. W 2012 roku firma Cassidian – zatrudniając około 23 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,7 mld €.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń