Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola Solutions na PMRExpo 2013

Motorola Solutions na PMRExpo 2013

Firma Motorola Solutions podczas niedawnych targów PMRExpo 2013 w Kolonii zaprezentowała swoje szerokie portfolio najnowszych rozwiązań łączności radiowej dla służb bezpieczeństwa publicznego i przedsiębiorstw. Prezentacja odbywała się pod hasłem “Odpowiednie urządzenie dla odpowiedniego użytkownika.” Na stanowisku Motorola Solutions można było zobaczyć między innymi specjalny samochód (Connected Vehicle) do zastosowań o krytycznym znaczeniu dla bezpieczeństwa, wyposażony różnego rodzaju sprzęt łączności. Ponadto, firma pokazywała swoje najnowsze rozwiązania TETRA, MOTOTRBO i mobilnego przetwarzania danych przeznaczone dla służb bezpieczeństwa publicznego i przedsiębiorstw z wielu różnych branż.

Connected Vehicle jest efektem pięciu lat badań terenowych, symulacji i rozważań nad użytecznością. Samochód ten pokazuje, jak różne technologie mogą zostać bezproblemowo zintegrowane w jednym pojeździe przy pomocy sieci LAN i magistrali CAN (Controller Area Network). Zainstalowano w nim dwa radiotelefony TETRA, modem do szerokopasmowej łączności LTE, komputer z intuicyjnym oprogramowaniem i system automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Siedzący w środku funkcjonariusz może oglądać na ekranie obraz ze zdalnych kamer monitoringu, uruchamiać sygnały świetlne i syrenę oraz sterować radiotelefonem, manipulując zaledwie jednym pokrętłem z przyciskiem. Możliwe jest także obsługiwanie funkcji samochodu przy pomocy ekranu dotykowego lub tabletu Motorola ET1.

Motorola prezentowała także ręczny radiotelefon MTP6750, który swoją premierę miał w marcu tego roku. Jest to pierwszy na świecie radiotelefon TETRA z systemem dokumentacji zdjęciowej, na który składa się 5-megapikselowy aparat fotograficzny zintegrowany w urządzeniu oraz system PICS (Photographer-and-Intelligence Communication System) służący do zarządzania zdjęciami.

Radiotelefon MTP6750, należący do rodziny MTP6000, oferuje różne opcje transmisji danych: wbudowany moduł Bluetooth, transmisję wieloszczelinową MSPD oraz TEDS. Dzięki temu służby mogą szybko, niezawodnie i bezpiecznie wymieniać wiadomości tekstowe i zdjęcia.

Obejrzyj video relację ze stoiska firmy podczas PMRExpo 2013:

Źródło: Motorola Solutions Fot.: RadioTech.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń