Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola Solutions na PMRExpo 2013

Motorola Solutions na PMRExpo 2013

Firma Motorola Solutions podczas niedawnych targów PMRExpo 2013 w Kolonii zaprezentowała swoje szerokie portfolio najnowszych rozwiązań łączności radiowej dla służb bezpieczeństwa publicznego i przedsiębiorstw. Prezentacja odbywała się pod hasłem “Odpowiednie urządzenie dla odpowiedniego użytkownika.” Na stanowisku Motorola Solutions można było zobaczyć między innymi specjalny samochód (Connected Vehicle) do zastosowań o krytycznym znaczeniu dla bezpieczeństwa, wyposażony różnego rodzaju sprzęt łączności. Ponadto, firma pokazywała swoje najnowsze rozwiązania TETRA, MOTOTRBO i mobilnego przetwarzania danych przeznaczone dla służb bezpieczeństwa publicznego i przedsiębiorstw z wielu różnych branż.

Connected Vehicle jest efektem pięciu lat badań terenowych, symulacji i rozważań nad użytecznością. Samochód ten pokazuje, jak różne technologie mogą zostać bezproblemowo zintegrowane w jednym pojeździe przy pomocy sieci LAN i magistrali CAN (Controller Area Network). Zainstalowano w nim dwa radiotelefony TETRA, modem do szerokopasmowej łączności LTE, komputer z intuicyjnym oprogramowaniem i system automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Siedzący w środku funkcjonariusz może oglądać na ekranie obraz ze zdalnych kamer monitoringu, uruchamiać sygnały świetlne i syrenę oraz sterować radiotelefonem, manipulując zaledwie jednym pokrętłem z przyciskiem. Możliwe jest także obsługiwanie funkcji samochodu przy pomocy ekranu dotykowego lub tabletu Motorola ET1.

Motorola prezentowała także ręczny radiotelefon MTP6750, który swoją premierę miał w marcu tego roku. Jest to pierwszy na świecie radiotelefon TETRA z systemem dokumentacji zdjęciowej, na który składa się 5-megapikselowy aparat fotograficzny zintegrowany w urządzeniu oraz system PICS (Photographer-and-Intelligence Communication System) służący do zarządzania zdjęciami.

Radiotelefon MTP6750, należący do rodziny MTP6000, oferuje różne opcje transmisji danych: wbudowany moduł Bluetooth, transmisję wieloszczelinową MSPD oraz TEDS. Dzięki temu służby mogą szybko, niezawodnie i bezpiecznie wymieniać wiadomości tekstowe i zdjęcia.

Obejrzyj video relację ze stoiska firmy podczas PMRExpo 2013:

Źródło: Motorola Solutions Fot.: RadioTech.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń