Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Innowacyjne rozwiązania Airbusa podczas targów CCW 2017 w Hongkongu

Innowacyjne rozwiązania Airbusa podczas targów CCW 2017 w Hongkongu

Czołowy dostawca rozwiązań radiokomunikacyjnych o znaczeniu krytycznym – firma Airbus – była szeroko obecna podczas konferencji i wystawy Critical Communications World 2017, która odbyła się w Hongkongu w dniach od 16 do 18 maja 2017 r.

Eric Davalo, Szef ds. Strategii Portfela Rozwiązań i Inżynierii Secure Land Communications w firmie Airbus podczas CCW 2017

Interaktywne stoisko firmy Airbus, w którego skład wchodziło aż siedem miejsc demonstracyjnych, pozwoliło odwiedzającym „dotknąć” przyszłości łączności radiowej, radiotelefonów TETRA oraz sieci hybrydowych. Sale konferencyjne i strefa odpoczynku zapewniły klientom i partnerom relaksującą, a jednocześnie inspirującą atmosferę do spotkań. Atrakcyjności stoisku dodawał fakt, iż spod sufitu zwisały dziesiątki dużych kulek, które  każdego dnia zmieniały kolor – przełączane za pomocą pilota.

Airbus visitors

Goście mogli zapoznać się m.in. z pierwszym na świecie smartphonem zintegrowanym z radiotelefonem TETRA – Tactilon Dabat. Wspomniane „hybrydowe urządzenie” obsługuje aplikacje dla Służb oraz innych ważnych zastosowań krytycznych, takie jak m.in. połączenia grupowe, udostępnianie wideo w trybie rzeczywistym, a także dowodzenie i kierowanie z wykorzystaniem mapy – co odwiedzający mogli sami przetestować.

Tactilon Dabat

Miłym akcentem nawiązującym do lokalnej kultury miejsca, gdzie odbywały się targi CCW 2017 – była możliwość skorzystania z aplikacji Tactilon Agnet w języku kantońskim, czyli jednym z języków chińskich, będącym językiem popularnej na świecie hongkońskiej popkultury. Przypomnijmy, iż Tactilon Agnet jest aplikacją przeznaczoną do komunikacji grupowej o znaczeniu krytycznym. Na krótko przed konferencją CCW 2017 firma Airbus ogłosiła wydanie najnowszej wersji wspomnianej aplikacji, która pozwala na bezpieczną komunikację przez własne urządzenia LTE i zapewnia pełną interoperacyjność pomiędzy użytkownikami cyfrowych standardów TETRA, TETRAPOL i użytkownikami urządzeń LTE. Na temat nowej wersji aplikacji Tactilon Agnet wspominaliśmy już tutaj, warto jednak dodać, iż aplikacja ułatwia przeprowadzanie operacji wykonywanych przez agencje bezpieczeństwa publicznego – poprzez np. wymianę zdjęć i filmów wideo, usługi naciśnij i mów o znaczeniu krytycznym (mission-critical push to talk – MCPTT) czy funkcję wiadomości oraz komunikację głosową. Specjalna wersja Tactilon Agnet pozwala dowódcom polowym na uzyskanie pełnego obrazu sytuacji.

Przed rozpoczęciem tegorocznego CCW – firma Airbus – zapowiedziała dalsze tworzenie ekosystemu aplikacji dla mobilnych urządzeń hybrydowych, w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego i komunikacji krytycznej. Twórcy aplikacji mogą się za darmo rejestrować do programu rozwoju aplikacji SmarTWISP. Po uzyskaniu zgody – można wypróbować zestaw do opracowywania rozwiązań dla urządzenia Tactilon Dabat. Bezpłatne członkostwo umożliwia wykwalifikowanym i zatwierdzonym programistom uzyskanie dostępu do wskazówek, narzędzi oraz interfejsu programistycznego aplikacji (API). Podejście zaproponowane przez firmę Airbus (kontrola, certyfikacja jakości) daje pewność, że wszystkie funkcje urządzeń będą bezpieczne i spełnią specyficzne wymagania użytkowników sektora bezpieczeństwa publicznego. Programiści skorzystają z narzędzi oraz systemów nagradzania – zwłaszcza, gdy sprzedaż aplikacji będzie bardzo duża. Targi CCW 2017 były szczególną okazją do udzielenia informacji na temat sposobu rejestracji.

Firma Airbus prezentowała również nowy, zwirtualizowany serwer TETRA Taira. To wszechstronne – bazujące na technologii IP – urządzenie może zastąpić konwencjonalne centrale TETRA i działać przy znacznie niższych kosztach. Serwer Taira jest mniejszy niż typowa centrala, zapewnia oczekiwaną przez użytkowników – tą samą – wysoką dostępność usług, a przy tym pracuje bardziej efektywnie i ekonomicznie. Co więcej, serwer może być łatwo zarządzany ponieważ pasuje do istniejących środowisk IT, natomiast specyfika urządzenia pozwala na jego instalację w skomplikowanych i wąskich przestrzeniach np. w górnictwie, na lotniskach czy w metrze.

Na koniec warto wspomnieć o zapowiadanym przez nas już wcześniej odznaczeniu MSW Kataru za działania na rzecz stworzenia pierwszej kompletnej – krajowej – sieci TETRA-LTE.

CCW2017-Special-award-to-Qatar-MoI

Źródło: Airbus / Secure Land Communications [1], [2], [3]& http://tetraforum.pl& pl.wikipedia.org; Fot.: securelandcommunications.com

O firmie Airbus
Airbus LogoAirbus jest światowym liderem w dziedzinie aeronautyki, przemysłu kosmicznego i usług pokrewnych. W roku 2016 wygenerował przychody w wysokości 67 mln Euro i zatrudnia około 134 tysięcy pracowników.


O Secure Land Communications
Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach firmy Airbus odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji, dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń