Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus zaprezentuje najnowsze rozwiązania na konferencji CCW w Hongkongu

Airbus zaprezentuje najnowsze rozwiązania na konferencji CCW w Hongkongu

Firma Airbus – wiodący dostawca rozwiązań technologii łączności radiowej o znaczeniu krytycznym dla użytkowników na rynku cywilnym i obronnym – zaprezentuje swoje najnowsze produkty podczas wystawy Critical Communications World 2017, odbywającej się w Hongkongu w dniach od 16 do 18 maja 2017 r.

Firma zaprasza dziennikarzy na śniadanie prasowe, które odbędzie się 17 maja 2017 roku o godzinie 8:30 na stoisku C5 w centrum wystawienniczym AsiaWorld-Expo. Eric Davalo, Szef ds. Strategii Portfela Rozwiązań i Inżynierii Secure Land Communications w firmie Airbus, zaprezentuje i wyjaśni najnowsze rozwiązania produktowe firmy.

Ponadto Catalin Gheorghiu – menedżer ds. Produktu działu Secure Land Communications w firmie Airbus – przedstawi program rozwoju aplikacji i ogłosi konkurs dla twórców aplikacji „Critical  App Challenge”. Program SmarTWISP stopniowo wyłania najbardziej użyteczne i bezpieczne aplikacje dla użytkowników Androida z sektora bezpieczeństwa publicznego (policja, straż pożarna itd.) w celu stworzenia wszechstronnego ekosystemu dla pierwszego na świecie smartphonu zintegrowanego z radiotelefonem TETRA – Tactilon Dabat.

Airbus-CCW2016

Oprócz konferencji prasowej, firma Airbus odznaczy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Kataru za udane działania zmierzające do stworzenia pierwszej kompletnej sieci TETRA-LTE o zasięgu ogólnokrajowym. Ali Salem Al-Henzab, Dyrektor Departamentu Komunikacji w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Kataru, będzie obecny na ceremonii podczas CCW. Firma Airbus zaprasza do udziału dziennikarzy 17 maja 2017 o godzinie 14 na stoisku C5. Po ceremonii będzie możliwe przeprowadzenie wywiadów z Ali Salem Al-Henzab oraz Olivierem Koczanem, Szefem działu Secure Land Communications w firmie Airbus.

W tym roku Airbus zaprezentuje nowy, zwirtualizowany serwer TETRA Taira, będący bardzo wydajnym, kompaktowym i ekonomicznym – opartym na technologii IP – rozwiązaniem zastępującym konwencjonalne centrale TETRA. Mimo to Taira Tetra Server zapewnia taką samą, wysoką, dostępność usług jak centrale TETRA firmy Airbus.

Co więcej, firma Airbus wydaje najnowszą wersję aplikacji przeznaczonej do komunikacji grupowej o znaczeniu krytycznym – Tactilon Agnet, która umożliwia policjantom lub strażakom na bezpieczną i elastyczną łączność poprzez urządzenia LTE. Nowa wersja Tactilon Agnet oferuje zaawansowane usługi, takie jak ciągłą geolokalizację, nawigację, pozycjonowanie grupowe i pokazywanie obecności użytkownika. Dzięki aplikacji Tactilon Agnet dowódcy mogą śledzić stan sytuacji operacyjnych na „inteligentnym” urządzeniu.

Tactilon Dabat będzie prezentowany na rynku azjatyckim po raz pierwszy, wraz z zestawem aplikacji opracowanych w celu wykorzystania nowych możliwości oferowanych przez to „inteligentne”, wytrzymałe i bezpieczne urządzenie.

Firma Airbus położy szczególny nacisk na rozwiązania dotyczące systemów łączności dla metra, lotnisk, przedsiębiorstw ropy naftowej i gazu, opieki zdrowotnej i bezpieczeństwa publicznego (policja i straż pożarna) oraz rozwiązania związane z Bezpiecznym Wirtualnym Operatorem Sieci Komórkowej (Secure MVNO).
Na stoisku Airbusa będzie też obecny ekspert z firmy energetycznej Korea Electric Power Corporation (KEPCO) z Korei Południowej, aby umożliwić zapoznanie się z systemami bezpiecznej komunikacji dedykowanych dla firm energetycznych.

Przypomnijmy, iż na początku lutego portal Radiotech.pl zapowiadał tegoroczny kongres i wystawę dotyczącą łączności o znaczeniu krytycznym Critical Communications World.

Źródło i fot: Airbus / Secure Land Communications

O firmie Airbus
Airbus LogoAirbus jest światowym liderem w dziedzinie aeronautyki, przemysłu kosmicznego i usług pokrewnych. W roku 2016 wygenerował przychody w wysokości 67 mln Euro i zatrudnia około 134 tysięcy pracowników.


O Secure Land Communications
Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach firmy Airbus odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji, dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń