Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze IP Connect na konferencji kryzysowej prezentował rozwiązania TETRA Funkwerk

IP Connect na konferencji kryzysowej prezentował rozwiązania TETRA Funkwerk

23 października br. w Centrum Bankowo-Finansowym „Nowy Świat” odbyła się ósma edycja konferencji „Systemy do zarządzania kryzysowego.” Wśród obecnych gości byli przedstawiciele służb mundurowych, administracji publicznej, specjaliści w dziedzinie zarządzania kryzysowego, którzy podzielili się swoją wiedzą podczas prelekcji. Jednym z wystawców była firma IP Connect, która zaprezentowała m.in. radiotelefony TETRA oraz system bezpieczeństwa i lokalizacji wewnętrznej firmy Funkwerk.  Radiotelefony pracowały w testowym systemie TETRANode firmy Rohill.

Funkwerk jest wiodącym producentem profesjonalnych rozwiązań systemów zabezpieczających i komunikacyjnych opartych na technologiach DECT, GSM i TETRA, przeznaczonych dla przemysłu, obiektów użyteczności publicznej i służb bezpieczeństwa. System lokalizacji wewnętrznej Funkwerk pozwala na określenie lokalizacji danego radiotelefonu w pomieszczeniach. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne w sytuacjach, kiedy wymagany jest duży poziom bezpieczeństwa jak na przykład w zakładach karnych, szpitala psychiatrycznych czy służbach ochrony.

Funkwerk wprowadził też pierwszy na świecie radiotelefon TETRA przeznaczony do użytku w podziemnych kopalniach i przy drążeniu tuneli. Wytrzymały radiotelefon ręczny FT4 S EX, spełniający już wymogi IECEx oraz ATEX, otrzymał teraz certyfikat IECEx Mining M2 dopuszczający go do użytku w warunkach kopalnianych.

Źródło: IP Connect

O firmie.

ipconnect-logo-smallFirma IPConnect Sp. z o.o. (wcześniej pod nazwą Aksel-Net) funkcjonuje od roku 1994, dysponując prywatną, profesjonalną siecią radiową złożoną z kilkunastu przemienników radiowych na terenie Polski. Firma jest również dostawcą internetu na południowo-zachodniej części województwa śląskiego. IP Connect jest autoryzowanym dystrybutorem systemów TETRA firmy ROHILL oraz radiotelefonów TETRA Funkwerk Security and Communication. Kontakt:  IPConnect, ul. Lipowa 17,  44-207 Rybnik, tel: tel. +48 32 429 51 50 e-mail: ipconnect@ipconnect.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń