Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze IP Connect na konferencji kryzysowej prezentował rozwiązania TETRA Funkwerk

IP Connect na konferencji kryzysowej prezentował rozwiązania TETRA Funkwerk

23 października br. w Centrum Bankowo-Finansowym „Nowy Świat” odbyła się ósma edycja konferencji „Systemy do zarządzania kryzysowego.” Wśród obecnych gości byli przedstawiciele służb mundurowych, administracji publicznej, specjaliści w dziedzinie zarządzania kryzysowego, którzy podzielili się swoją wiedzą podczas prelekcji. Jednym z wystawców była firma IP Connect, która zaprezentowała m.in. radiotelefony TETRA oraz system bezpieczeństwa i lokalizacji wewnętrznej firmy Funkwerk.  Radiotelefony pracowały w testowym systemie TETRANode firmy Rohill.

Funkwerk jest wiodącym producentem profesjonalnych rozwiązań systemów zabezpieczających i komunikacyjnych opartych na technologiach DECT, GSM i TETRA, przeznaczonych dla przemysłu, obiektów użyteczności publicznej i służb bezpieczeństwa. System lokalizacji wewnętrznej Funkwerk pozwala na określenie lokalizacji danego radiotelefonu w pomieszczeniach. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne w sytuacjach, kiedy wymagany jest duży poziom bezpieczeństwa jak na przykład w zakładach karnych, szpitala psychiatrycznych czy służbach ochrony.

Funkwerk wprowadził też pierwszy na świecie radiotelefon TETRA przeznaczony do użytku w podziemnych kopalniach i przy drążeniu tuneli. Wytrzymały radiotelefon ręczny FT4 S EX, spełniający już wymogi IECEx oraz ATEX, otrzymał teraz certyfikat IECEx Mining M2 dopuszczający go do użytku w warunkach kopalnianych.

Źródło: IP Connect

O firmie.

ipconnect-logo-smallFirma IPConnect Sp. z o.o. (wcześniej pod nazwą Aksel-Net) funkcjonuje od roku 1994, dysponując prywatną, profesjonalną siecią radiową złożoną z kilkunastu przemienników radiowych na terenie Polski. Firma jest również dostawcą internetu na południowo-zachodniej części województwa śląskiego. IP Connect jest autoryzowanym dystrybutorem systemów TETRA firmy ROHILL oraz radiotelefonów TETRA Funkwerk Security and Communication. Kontakt:  IPConnect, ul. Lipowa 17,  44-207 Rybnik, tel: tel. +48 32 429 51 50 e-mail: ipconnect@ipconnect.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń