Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Pierwszy radiotelefon TETRA dla kopalń od Funkwerk

Pierwszy radiotelefon TETRA dla kopalń od Funkwerk

Niemiecki producent sprzętu łączności TETRA, Funkwerk Security Communications GmbH, wprowadził pierwszy na świecie radiotelefon TETRA przeznaczony do użytku w podziemnych kopalniach i przy drążeniu tuneli. Wytrzymały radiotelefon ręczny FT4 S EX, spełniający już wymogi IECEx oraz ATEX, otrzymał teraz certyfikat IECEx Mining M2 dopuszczający go do użytku w warunkach kopalnianych.

Według Thorstena Flügge, menedżera produktów TETRA w Funkwerk, jest to również jedyny na świecie radiotelefon integrujący w sobie rozszerzone funkcje zapewniające bezpieczeństwo personelu w połączeniu z systemem lokalizacji wewnątrz obiektów. Radiotelefon przeszedł testy bezpieczeństwa zgodne z wytycznymi niemieckiego standardu bezpieczeństwa pracowników BGR 139. Posiada też międzynarodowe certyfikaty Gas IIC T4 i Dust IIIG oraz rosyjski GOST R.

Ponadto, co szczególnie istotne przy pracy w kopalniach i tunelach, FT4 S EX wyposażono w zdalny wyłącznik, który można aktywować gdy parametry środowiska pracy przekroczą normę narzucaną przez standard M2.

Radiotelefon ten stanowi część rozwiązania łączności i bezpieczeństwa w kopalniach o nazwie TSS, zaprojektowanego aby znacznie usprawnić wydobycie. Jak wyjaśnił Thorsten Flügge, system TSS firmy Funkwerk pomoże zarządcom kopalń spełnić wymogi dotyczące bezpieczeństwa i zwiększyć produktywność dzięki funkcjom takim, jak lokalizacja pod ziemią i przycisk alarmowy oraz zaawansowanej technologii wykrywania ruchu generująca alerty w przypadku przewrócenia się lub bezruchu.

Poza funkcjami związanymi z bezpieczeństwem, system TSS umożliwia również oznaczanie i liczenie pracowników znajdujących się w danym rejonie oraz precyzyjną lokalizację osób i pojazdów pod ziemią przy pomocy pól elektromagnetycznych o niskiej częstotliwości.

Źródło: Funkwerk

Dystrybutorem produktów TETRA Funkwer w Polsce jest firma IP Connect Sp. z o.o.

ipconnect-logo-smallFirma IP Connect Sp. z o.o. (wcześniej pod nazwą Aksel-Net) funkcjonuje od roku 1994, dysponując prywatną, profesjonalną siecią radiową złożoną z kilkunastu przemienników radiowych na terenie Polski. Firma jest również dostawcą internetu na południowo-zachodniej części województwa śląskiego. IP Connect jest autoryzowanym dystrybutorem systemów TETRA firmy ROHILL oraz radiotelefonów TETRA Funkwerk Security and Communication. Kontakt:  IPConnect, ul. Lipowa 17,  44-207 Rybnik, tel: tel. +48 32 429 51 50 e-mail: ipconnect@ipconnect.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń