Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Rohill i Funkwerk prezentują rozwiązanie łączności dla kopalń

Rohill i Funkwerk prezentują rozwiązanie łączności dla kopalń

Niemiecki producent sprzętu łączności TETRA, Funkwerk Security Communications GmbH, oraz firma Rohill specjalizująca się w sieciach łączności krytycznej wprowadzili wspólnie rozwiązanie przeznaczone do użytku w podziemnych kopalniach i przy drążeniu tuneli.

Wytrzymały radiotelefon FT4 S EX, spełniający już wymogi IECEx oraz ATEX, otrzymał teraz certyfikat IECEx Mining M2 dopuszczający go do użytku w warunkach kopalnianych.

“Jest to nie tylko pierwszy radiotelefon TETRA na rynku certyfikowany do użytku w kopalniach, również jedyny na świecie, który posiada rozszerzone funkcje zapewniające bezpieczeństwo personelu w połączeniu z systemem lokalizacji wewnątrz obiektów,” stwierdził Thorsten Flügge, menedżer produktów TETRA w Funkwerk.

“Co więcej, iskrobezpieczne modele w naszej ofercie są odpowiednie do wykorzystania w niebezpiecznych środowiskach pracy nie tylko z technicznego punktu widzenia, lecz także i prawnego.”

Infrastruktura TETRA firmy Rohill — TetraNode — wykorzystuje standardowy sprzęt i oprogramowanie, tworząc najbardziej ekonomiczny i wydajny system dostępny obecnie na rynku. TetraNode jest siecią płaską — jej architekturę oparto o węzły, co stanowi lepsze rozwiązanie od tradycyjnych, hierarchicznych sieci. Zaimplementowano w niej protokół IP, co zapewnia sieci elastyczność. Rozwiązanie firm Rohill i Funkwerk zaprojektowano aby znacznie usprawnić nowoczesne metody wydobycia i zapewnić operatorom bezkonkurencyjną łączność i bezpieczeństwo.

Poza funkcjami związanymi z bezpieczeństwem, system TSS umożliwia również oznaczanie i zliczanie pracowników znajdujących się szczególnie niebezpiecznych rejonach. Dodatkowo dostępne jest natychmiastowe rozsyłanie wiadomości do wszystkich użytkowników systemu oraz niezawodna, precyzyjna lokalizacja osób i pojazdów pod ziemią przy pomocy pól magnetycznych niskiej częstotliwości.

Źródło: www.rohill.com

Partnerem Funkwerk i Rohill w Polsce jest firma IP Connect sp z o.o., która zaprasza Partnerów i Klientów do współpracy.

ipconnect-logo-small

IP Connect sp z o.o.
ul. Lipowa 17
44-207 Rybnik
tel. +48 32 4295150
fax +48 32 4295152

e-mail: ipconnect@ipconnect.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń