Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Rohill i Funkwerk prezentują rozwiązanie łączności dla kopalń

Rohill i Funkwerk prezentują rozwiązanie łączności dla kopalń

Niemiecki producent sprzętu łączności TETRA, Funkwerk Security Communications GmbH, oraz firma Rohill specjalizująca się w sieciach łączności krytycznej wprowadzili wspólnie rozwiązanie przeznaczone do użytku w podziemnych kopalniach i przy drążeniu tuneli.

Wytrzymały radiotelefon FT4 S EX, spełniający już wymogi IECEx oraz ATEX, otrzymał teraz certyfikat IECEx Mining M2 dopuszczający go do użytku w warunkach kopalnianych.

“Jest to nie tylko pierwszy radiotelefon TETRA na rynku certyfikowany do użytku w kopalniach, również jedyny na świecie, który posiada rozszerzone funkcje zapewniające bezpieczeństwo personelu w połączeniu z systemem lokalizacji wewnątrz obiektów,” stwierdził Thorsten Flügge, menedżer produktów TETRA w Funkwerk.

“Co więcej, iskrobezpieczne modele w naszej ofercie są odpowiednie do wykorzystania w niebezpiecznych środowiskach pracy nie tylko z technicznego punktu widzenia, lecz także i prawnego.”

Infrastruktura TETRA firmy Rohill — TetraNode — wykorzystuje standardowy sprzęt i oprogramowanie, tworząc najbardziej ekonomiczny i wydajny system dostępny obecnie na rynku. TetraNode jest siecią płaską — jej architekturę oparto o węzły, co stanowi lepsze rozwiązanie od tradycyjnych, hierarchicznych sieci. Zaimplementowano w niej protokół IP, co zapewnia sieci elastyczność. Rozwiązanie firm Rohill i Funkwerk zaprojektowano aby znacznie usprawnić nowoczesne metody wydobycia i zapewnić operatorom bezkonkurencyjną łączność i bezpieczeństwo.

Poza funkcjami związanymi z bezpieczeństwem, system TSS umożliwia również oznaczanie i zliczanie pracowników znajdujących się szczególnie niebezpiecznych rejonach. Dodatkowo dostępne jest natychmiastowe rozsyłanie wiadomości do wszystkich użytkowników systemu oraz niezawodna, precyzyjna lokalizacja osób i pojazdów pod ziemią przy pomocy pól magnetycznych niskiej częstotliwości.

Źródło: www.rohill.com

Partnerem Funkwerk i Rohill w Polsce jest firma IP Connect sp z o.o., która zaprasza Partnerów i Klientów do współpracy.

ipconnect-logo-small

IP Connect sp z o.o.
ul. Lipowa 17
44-207 Rybnik
tel. +48 32 4295150
fax +48 32 4295152

e-mail: ipconnect@ipconnect.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń