Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Radiotelefon TETRA MTP8000Ex nagrodzony za wzornictwo przemysłowe

Radiotelefon TETRA MTP8000Ex nagrodzony za wzornictwo przemysłowe

Firma Motorola Solutions została w tym roku siedmiokrotnie nagrodzona za najlepsze wzornictwo przemysłowe swoich produktów. Cztery urządzenia marki Motorola otrzymały łącznie siedem nagród Red Dot oraz iF. Obydwie z nich, od ponad 50 lat przyznawane przez niemieckie organizacje zajmujące się wzornictwem, są jednymi z najwyżej cenionych na całym świecie wyróżnień w tej dziedzinie. Wśród wyróżnionych produktów znalazł się iskrobezpieczny radiotelefon TETRA MTP8000Ex z certyfikatami ATEX oraz IECEx, który posiada charakterystyczny chwyt w kształcie litery T, pozwalając w bezpieczny sposób wykonywać zadania w najbardziej nieprzyjaznych środowiskach pracy.

Radiotelefony z serii MTP8000Ex zaprojektowano pod kątem intuicyjnego użytkowania w środowiskach zagrożonych wybuchem, z którymi stykają się pracownicy przedsiębiorstw naftowych i gazowych, strażacy, górnicy i personel lotniskowy. Te iskrobezpieczne, wytrzymałe urządzenia zapewniają najwyższą w swojej klasie moc nadawczą, czułość odbiornika i najlepszy dźwięk oraz opcje łączności dla bezpieczniejszej i sprawniejszej pracy niezależnie od warunków. Seria MTP8000Ex zawiera model MTP8500Ex z uproszczoną klawiaturą i MTP8550Ex z pełną klawiaturą. Seria MTP8000Ex wspiera zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe akcesoria, pozwalając łatwo zaadaptować radiotelefon do różnych rodzajów czynności wykonywanych w środowiskach ATEX.

“Posiadające charakterystyczny chwyt w kształcie litery T, radiotelefony z serii MTP8000Ex pozwalają w bezpieczny sposób wykonywać zadania w najbardziej nieprzyjaznych środowiskach pracy, gdzie niezawodny zasięg łączności i możliwość zrozumiałego komunikowania się są krytycznie ważne dla użytkowników”, powiedział Manuel Torres, starszy wiceprezes i główny menedżer w rejonach Europy, Afryki, Ameryki Łacińskiej i Karaibów. “Zarówno wzornictwo, jak i funkcjonalność zostały całkowicie przeprojektowane i zoptymalizowane tak, aby komunikowanie się przy pomocy radiotelefonu nie tylko zapewniało bezpieczeństwo, lecz aby również można go było dostosować do szerokiej gamy zadań wykonywanych w niebezpiecznych środowiskach”.

Pozostałe nagrodzone produkty to:

„Wideomikrofonogłośnik” Si500 (Red Dot) — innowacyjne urządzenia łączące bezprzewodowy mikrofonogłośnik z kamerą nasobną o wysokiej rozdzielczości. Dzięki swej wielofunkcyjności redukuje ilość sprzętu noszonego przez funkcjonariuszy. Posiada wytrzymały, dotykowy wyświetlacz, aktywną, adaptacyjną redukcję hałasu otoczenia (pięć wbudowanych mikrofonów) i łączność Bluetooth oraz Wi-Fi. Można na nim również uruchamiać aplikacje.

Wideomikrofonogłosnik-Motorola-Si500

Bezprzewodowy mikrofonogłośnik z aktywną redukcją hałasu ANC RSM (Red Dot, iF) — ogranicza szum wiatru i inne niepożądane dźwięki dobiegające z otoczenia, ułatwiając zrozumienie wypowiadanych słów nawet w dużym hałasie. Posiada też certyfikat ATEX i mocno powiększone przyciski umożliwiające bezproblemową obsługę w odzieży ochronnej.

MTP8000Ex_ANC-RSM-bezprzewodowy-mikrofonoglosnik-Motorola

TALKABOUT T480 (Red Dot, iF) — konsumencki radiotelefon na rynek północnoamerykański pomyślany głównie jako element osobistej ochrony na wypadek klęsk żywiołowych. Pozwala prowadzić łączność na nielicencjonowanych w USA pasmach FRS i GMRS, słuchać radiofonii FM oraz komunikatów meteorologicznych organizacji NOAA nadawanych na specjalnych kanałach. Posiada wbudowaną latarkę, funkcję nadawania uruchamianego głosem, port ładowania mini-USB i możliwość zasilania z trzech baterii AA.

Talkabout-T480-konsumencji-radiotelefon-PMR446-Motorola.jpg

Źródło: RadioTech.pl, http://communities.motorolasolutions.com/welcome

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń