Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Radiotelefon TETRA MTP8000Ex nagrodzony za wzornictwo przemysłowe

Radiotelefon TETRA MTP8000Ex nagrodzony za wzornictwo przemysłowe

Firma Motorola Solutions została w tym roku siedmiokrotnie nagrodzona za najlepsze wzornictwo przemysłowe swoich produktów. Cztery urządzenia marki Motorola otrzymały łącznie siedem nagród Red Dot oraz iF. Obydwie z nich, od ponad 50 lat przyznawane przez niemieckie organizacje zajmujące się wzornictwem, są jednymi z najwyżej cenionych na całym świecie wyróżnień w tej dziedzinie. Wśród wyróżnionych produktów znalazł się iskrobezpieczny radiotelefon TETRA MTP8000Ex z certyfikatami ATEX oraz IECEx, który posiada charakterystyczny chwyt w kształcie litery T, pozwalając w bezpieczny sposób wykonywać zadania w najbardziej nieprzyjaznych środowiskach pracy.

Radiotelefony z serii MTP8000Ex zaprojektowano pod kątem intuicyjnego użytkowania w środowiskach zagrożonych wybuchem, z którymi stykają się pracownicy przedsiębiorstw naftowych i gazowych, strażacy, górnicy i personel lotniskowy. Te iskrobezpieczne, wytrzymałe urządzenia zapewniają najwyższą w swojej klasie moc nadawczą, czułość odbiornika i najlepszy dźwięk oraz opcje łączności dla bezpieczniejszej i sprawniejszej pracy niezależnie od warunków. Seria MTP8000Ex zawiera model MTP8500Ex z uproszczoną klawiaturą i MTP8550Ex z pełną klawiaturą. Seria MTP8000Ex wspiera zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe akcesoria, pozwalając łatwo zaadaptować radiotelefon do różnych rodzajów czynności wykonywanych w środowiskach ATEX.

“Posiadające charakterystyczny chwyt w kształcie litery T, radiotelefony z serii MTP8000Ex pozwalają w bezpieczny sposób wykonywać zadania w najbardziej nieprzyjaznych środowiskach pracy, gdzie niezawodny zasięg łączności i możliwość zrozumiałego komunikowania się są krytycznie ważne dla użytkowników”, powiedział Manuel Torres, starszy wiceprezes i główny menedżer w rejonach Europy, Afryki, Ameryki Łacińskiej i Karaibów. “Zarówno wzornictwo, jak i funkcjonalność zostały całkowicie przeprojektowane i zoptymalizowane tak, aby komunikowanie się przy pomocy radiotelefonu nie tylko zapewniało bezpieczeństwo, lecz aby również można go było dostosować do szerokiej gamy zadań wykonywanych w niebezpiecznych środowiskach”.

Pozostałe nagrodzone produkty to:

„Wideomikrofonogłośnik” Si500 (Red Dot) — innowacyjne urządzenia łączące bezprzewodowy mikrofonogłośnik z kamerą nasobną o wysokiej rozdzielczości. Dzięki swej wielofunkcyjności redukuje ilość sprzętu noszonego przez funkcjonariuszy. Posiada wytrzymały, dotykowy wyświetlacz, aktywną, adaptacyjną redukcję hałasu otoczenia (pięć wbudowanych mikrofonów) i łączność Bluetooth oraz Wi-Fi. Można na nim również uruchamiać aplikacje.

Wideomikrofonogłosnik-Motorola-Si500

Bezprzewodowy mikrofonogłośnik z aktywną redukcją hałasu ANC RSM (Red Dot, iF) — ogranicza szum wiatru i inne niepożądane dźwięki dobiegające z otoczenia, ułatwiając zrozumienie wypowiadanych słów nawet w dużym hałasie. Posiada też certyfikat ATEX i mocno powiększone przyciski umożliwiające bezproblemową obsługę w odzieży ochronnej.

MTP8000Ex_ANC-RSM-bezprzewodowy-mikrofonoglosnik-Motorola

TALKABOUT T480 (Red Dot, iF) — konsumencki radiotelefon na rynek północnoamerykański pomyślany głównie jako element osobistej ochrony na wypadek klęsk żywiołowych. Pozwala prowadzić łączność na nielicencjonowanych w USA pasmach FRS i GMRS, słuchać radiofonii FM oraz komunikatów meteorologicznych organizacji NOAA nadawanych na specjalnych kanałach. Posiada wbudowaną latarkę, funkcję nadawania uruchamianego głosem, port ładowania mini-USB i możliwość zasilania z trzech baterii AA.

Talkabout-T480-konsumencji-radiotelefon-PMR446-Motorola.jpg

Źródło: RadioTech.pl, http://communities.motorolasolutions.com/welcome

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń