Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sepura STP8X - najodporniejszy bezpieczny radiotelefon TETRA na rynku

Sepura STP8X – najodporniejszy bezpieczny radiotelefon TETRA na rynku

Oficjalne wprowadzenie radiotelefonu STP8X w maju 2011 roku umocniło wiodącą pozycję Sepury na światowym rynku radiotelefonów TETRA. Rozszerzyło także ofertę firmy o produkty przeznaczone do pracy w środowisku o zwiększonym zagrożeniem wybuchem, takie jak poszukiwanie ropy i gazu, czy kopalnie odkrywkowe. W tego typu warunkach bezpieczne produkty z certyfikatami ATEX/IECEx są krytycznym wymaganiem.

 

Mark Barnby, starszy specjalista ds. produktów, wyjaśnia: „Zwróciliśmy uwagę na to, jak użytkownicy na całym świecie wykorzystują bezpieczne radiotelefony w wielu różnych segmentach rynku. Głośny, czysty dźwięk, możliwość posługiwania się radiotelefonem w grubych rękawicach, i nowy poziom odporności – to wszystko były kluczowe atrybuty do tej pory nieobecne na rynku. STP8X spełnia nie tylko wszystkie te wymagania, lecz także inne. Jest pierwszym bezpiecznym, wodoszczelnym radiotelefonem TETRA i został zaprojektowany, aby sprostać zdefiniowanym na nowi niezwykle wymagającym testom ATEX i IECEx.”

Sepura-STP8X-TETRA-atex.pngBarnby dodał: „Bezpieczeństwo i bezpieczne radiotelefony są ze sobą ściśle powiązane. Od czasu ich wprowadzenia, dodaliśmy funkcję Bluetooth. Jest to niezwykle korzystne w różnego rodzaju niebezpiecznych otoczeniach, gdzie występuje poruszająca się maszyneria, np. na platformach wiertniczych. Tam bezprzewodowe akcesoria coraz częściej stają się niezbędnym elementem wyposażenia.”

Poza tym, że jest odpornym, wytrzymałym i bogatym w funkcje radiotelefonem, czyli ma wszystkie atrybuty, z których Sepura jest znana, STP8X odziedziczył wiele unikalnych funkcji dotychczas dostępnych wyłącznie w STP8000, flagowym modelu Sepury. Wśród nich są: powiadamianie o przeoczonych zdarzeniach, przeglądarka obrazów z Micro-SD – idealna do przeglądania danych o materiałach niebezpiecznych oraz wyświetlacz dający krystalicznie czysty obraz we wszystkich warunkach, wliczając intensywne nasłonecznienie. Wydłużony czas pracy na bateriach nie jest właściwością zwykle kojarzoną z radiotelefonami ATEX/IECEx, lecz to kolejna zaleta, którą posiada STP8X. Aplikacja Man-Down (alarm o braku ruchu) Sepury, pozwalająca na automatyczne powiadomienie grupy ratowniczej i uruchomienie alarmu dźwiękowego w przypadku zagrożenia użytkownika, z pewnością zainteresuje szeroką grupę odbiorców.

Mark Barnby podsumowuje: „Oczywiście ten radiotelefon jest dostarczany z szeregiem wysokiej jakości akcesoriów spełniających różnego rodzaju wymagania użytkowników. STP8X wraz z jego akcesoriami tworzy kompletne, nasobne rozwiązanie do łączności TETRA dla użytkowników potrzebujących wysokowydajnego produktu, zaprojektowanego i dopuszczonego do pracy w niebezpiecznych środowiskach na całym świecie.”

Jens Thostrup, wiceprezes Sepury, skomentował: „Odkąd został wprowadzony w maju zeszłego roku, STP8X spotkał się ze znacznym zainteresowaniem ze strony różnego rodzaju organizacji. Sepura zaczęła wygrywać kontrakty z branży naftowo-gazowej oraz wydobywczej ze Środkowego Wschodu, Rosji i Azji Pacyficznej. Jesteśmy pewni siebie i dumni z tego rozszerzenia naszej palety produktów i będziemy ciężko pracować, aby sprawić, by STP8X stał się niezbędnym narzędziem do łączności w niebezpiecznych warunkach, wybieranym przez użytkowników z całego świata.”

Źródło: http://sepura.com

O firmie SEPURA

Sepura - wiodący dostawca radiotelefonów TETRASEPURA jest wiodącym dostawcą na świecie terminali radiowych w standardzie TETRA, oferując bogata gamę produktów przeznaczonych dla sektora publicznego, przemysłu i innych profesjonalnych zastosowań. Założona w roku 2002, ta brytyjska firma  stworzyła wraz z ponad 80 regionalnymi partnerami sieć sprzedaży i serwisu obsługującą rynki ponad 90 krajów. Sepura jest rynkowym liderem w ponad 30 krajach; klienci produkowanych przez firmę produktów to sektor bezpieczeństwa publicznego, wojsko, transport publiczny, lotniska, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej oraz firmy handlowe. Sepura oferuje najszerszy zakres produktów TETRA pracujących we wszystkich infrastrukturach systemu TETRA.


Wyłącznym dystrybutorem produktów SEPURA w Polsce jest firma SRS Polska.

SRS_Polska_logo_smallhttp://srspolska.pl/

tel.  +48 58 7463612
fax: +48 58 7463612
email: handlowy@srspolska.pl

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń