Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze MTP8000Ex – nowe iskrobezpieczne radiotelefony TETRA marki Motorola

MTP8000Ex – nowe iskrobezpieczne radiotelefony TETRA marki Motorola

Firma Motorola Solutions podczas targów Critical Communications World 2015 zaprezentowała dwa nowe iskrobezpieczne radiotelefony TETRA z certyfikatami ATEX oraz IECEx. Cechują się one zwiększoną mocą nadawczą i czułością odbiornika oraz dłuższym czasem pracy na baterii, przekraczającym 16 godzin.

Radiotelefony z serii MTP8000Ex zaprojektowano pod kątem intuicyjnego użytkowania w środowiskach zagrożonych wybuchem, z którymi stykają się pracownicy przedsiębiorstw naftowych i gazowych, strażacy, górnicy i personel lotniskowy. Te iskrobezpieczne, wytrzymałe urządzenia zapewniają najwyższą w swojej klasie moc nadawczą, czułość odbiornika i najlepszy dźwięk oraz opcje łączności dla bezpieczniejszej i sprawniejszej pracy niezależnie od warunków. Seria MTP8000Ex zawiera model MTP8500Ex z uproszczoną klawiaturą i MTP8550Ex z pełną klawiaturą.

Motorola-TETRA-MTP8550Ex_Front“Posiadające charakterystyczny chwyt w kształcie litery T, radiotelefony z serii MTP8000Ex pozwalają w bezpieczny sposób wykonywać zadania w najbardziej nieprzyjaznych środowiskach pracy, gdzie niezawodny zasięg łączności i możliwość zrozumiałego komunikowania się są krytycznie ważne dla użytkowników”, powiedział Manuel Torres, starszy wiceprezes i główny menedżer w rejonach Europy, Afryki, Ameryki Łacińskiej i Karaibów. “Zarówno wzornictwo, jak i funkcjonalność zostały całkowicie przeprojektowane i zoptymalizowane tak, aby komunikowanie się przy pomocy radiotelefonu nie tylko zapewniało bezpieczeństwo, lecz aby również można go było dostosować do szerokiej gamy zadań wykonywanych w niebezpiecznych środowiskach”.

Nowe radiotelefony są jedynymi wśród posiadających certyfikat ATEX, które cechują się wysoką mocą nadawczą w klasie 3L oraz zwiększoną czułością odbiornika. Wyraźna sygnalizacja świetlna w postaci wielokolorowej diody LED otaczającej nasadę anteny na bieżąco informuje użytkownika o jakości sygnału radiowego w danym miejscu. W miarę zwiększania się poziomu odbieranego sygnału, kolor światła zmienia się stopniowo od czerwonego do zielonego. Radiotelefony zapewniają głośną, wyraźną komunikację umożliwiającą prowadzenie rozmowy nawet w obecności ciągłego hałasu o natężeniu przekraczającym 85 decybeli.

Seria MTP8000Ex wspiera zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe akcesoria, pozwalając łatwo zaadaptować radiotelefon do różnych rodzajów czynności wykonywanych w środowiskach ATEX.

Równolegle z serią MTP8000Ex Motorola Solutions wprowadzi do sprzedaży także portfolio akcesoriów ATEX, takich jak bezprzewodowy mikrofonogłośnik z aktywną redukcją hałasu. Posiada on złącze NEXUS pozwalające przyłączyć słuchawki, zestaw nagłowny lub aparaturę oddechową.

Dodanie do nowych radiotelefonów obsługi Bluetooth 2.1 i energooszczędnego Bluetooth 4.0 umożliwia jeszcze więcej zastosowań i opcji połączeń, na przykład z akcesoriami audio takimi jak bezprzewodowe przyciski PTT i mikrofonogłośniki, tablety i inne “smarturządzenia”, urządzenia biometryczne takie, jak pulsometry, czujniki położenia oraz czujniki środowiskowe mogące monitorować poziom gazu w otoczeniu i powiadamiać użytkownika o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu.

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń