Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze MTP8000Ex – nowe iskrobezpieczne radiotelefony TETRA marki Motorola

MTP8000Ex – nowe iskrobezpieczne radiotelefony TETRA marki Motorola

Firma Motorola Solutions podczas targów Critical Communications World 2015 zaprezentowała dwa nowe iskrobezpieczne radiotelefony TETRA z certyfikatami ATEX oraz IECEx. Cechują się one zwiększoną mocą nadawczą i czułością odbiornika oraz dłuższym czasem pracy na baterii, przekraczającym 16 godzin.

Radiotelefony z serii MTP8000Ex zaprojektowano pod kątem intuicyjnego użytkowania w środowiskach zagrożonych wybuchem, z którymi stykają się pracownicy przedsiębiorstw naftowych i gazowych, strażacy, górnicy i personel lotniskowy. Te iskrobezpieczne, wytrzymałe urządzenia zapewniają najwyższą w swojej klasie moc nadawczą, czułość odbiornika i najlepszy dźwięk oraz opcje łączności dla bezpieczniejszej i sprawniejszej pracy niezależnie od warunków. Seria MTP8000Ex zawiera model MTP8500Ex z uproszczoną klawiaturą i MTP8550Ex z pełną klawiaturą.

Motorola-TETRA-MTP8550Ex_Front“Posiadające charakterystyczny chwyt w kształcie litery T, radiotelefony z serii MTP8000Ex pozwalają w bezpieczny sposób wykonywać zadania w najbardziej nieprzyjaznych środowiskach pracy, gdzie niezawodny zasięg łączności i możliwość zrozumiałego komunikowania się są krytycznie ważne dla użytkowników”, powiedział Manuel Torres, starszy wiceprezes i główny menedżer w rejonach Europy, Afryki, Ameryki Łacińskiej i Karaibów. “Zarówno wzornictwo, jak i funkcjonalność zostały całkowicie przeprojektowane i zoptymalizowane tak, aby komunikowanie się przy pomocy radiotelefonu nie tylko zapewniało bezpieczeństwo, lecz aby również można go było dostosować do szerokiej gamy zadań wykonywanych w niebezpiecznych środowiskach”.

Nowe radiotelefony są jedynymi wśród posiadających certyfikat ATEX, które cechują się wysoką mocą nadawczą w klasie 3L oraz zwiększoną czułością odbiornika. Wyraźna sygnalizacja świetlna w postaci wielokolorowej diody LED otaczającej nasadę anteny na bieżąco informuje użytkownika o jakości sygnału radiowego w danym miejscu. W miarę zwiększania się poziomu odbieranego sygnału, kolor światła zmienia się stopniowo od czerwonego do zielonego. Radiotelefony zapewniają głośną, wyraźną komunikację umożliwiającą prowadzenie rozmowy nawet w obecności ciągłego hałasu o natężeniu przekraczającym 85 decybeli.

Seria MTP8000Ex wspiera zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe akcesoria, pozwalając łatwo zaadaptować radiotelefon do różnych rodzajów czynności wykonywanych w środowiskach ATEX.

Równolegle z serią MTP8000Ex Motorola Solutions wprowadzi do sprzedaży także portfolio akcesoriów ATEX, takich jak bezprzewodowy mikrofonogłośnik z aktywną redukcją hałasu. Posiada on złącze NEXUS pozwalające przyłączyć słuchawki, zestaw nagłowny lub aparaturę oddechową.

Dodanie do nowych radiotelefonów obsługi Bluetooth 2.1 i energooszczędnego Bluetooth 4.0 umożliwia jeszcze więcej zastosowań i opcji połączeń, na przykład z akcesoriami audio takimi jak bezprzewodowe przyciski PTT i mikrofonogłośniki, tablety i inne “smarturządzenia”, urządzenia biometryczne takie, jak pulsometry, czujniki położenia oraz czujniki środowiskowe mogące monitorować poziom gazu w otoczeniu i powiadamiać użytkownika o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu.

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń