Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Nowe radiotelefony TETRA i DMR Motorola trafiły do polskiej Policji

Nowe radiotelefony TETRA i DMR Motorola trafiły do polskiej Policji

Pod koniec ubiegłego roku polska Policja otrzymała dużą dostawę nowych radiotelefonów TETRA i DMR firmy Motorola Solutions – poinformował serwis RadioTech.pl Było ich w sumie prawie 7000 sztuk (TETRA – 3146, DMR – 3705). Dostawy są efektem rozstrzygniętego w ubiegłym roku przetargu na zawarcie umowy ramowej z KSP. Przypomnijmy, iż Policja pierwotnie zakładała zakupienie około 4200 sztuk nowych terminali TETRA i DMR. Bardzo atrakcyjne ceny zaoferowanych radiotelefonów sprawiły, iż Policja skorzystała z prawa opcji i zagospodarowowała cały dostępny budżet wynoszący ponad 12 milionów złotych.

Pierwotnie swoje propozycje zawarcia umowy ramowej złożyły firmy: AKSEL, Radmor, DGT, RTcom, ALTRAN, Siltec, IP Connect oraz Covertech. Po wstępnej analizie ofert najkorzystniejszą propozycję w obszarze terminali TETRA złożyła rybnicka spółka AKSEL. Natomiast w DMR najkorzystniejszą cenowo ofertę przedstawiła warszawska spółka Covertech. Firma ALTRAN złożyła odwołanie do KIO kwestionując ofertę Covertech. Odwołanie zostało uwzględnione i firma Covertech została wykluczona z postępowania. Do dalszego etapu przetargu, czyli aukcji elektronicznej, przeszło trzech dystrybutorów Motorola Solutions: AKSEL, ALTRAN i DGT. I to właśnie te trzy firmy dostarczyły do Komendy Stołecznej Policji radiotelefony.

Taka ilość nowych terminali pozwoli zaspokoić potrzeby Policji na najbliższe kilka lat. Nieoficjalnie mówi się również o przymiarkach do wyłączenia starego systemu EDACS Ericsson, gdyż koszty jego eksploatacji i serwisu są sporym obciążeniem dla budżetu Policji. Nie należy się spodziewać, że nastąpi to jednak szybko, bo z systemu EDACS korzysta nadal wiele jednostek policji oraz straży pożarnej.

Źródło: RadioTech.pl Fot. Szymon Piątkowski

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń