Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze MPK Kraków - nowe radiotelefony TETRA od IP Connect

MPK Kraków – nowe radiotelefony TETRA od IP Connect

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie zakupi 60 nowych, niskopodłogowych i niskoemisyjnych autobusów miejskich. Dostawcą jest firma Solaris Bus&Coach SA. Wartość podpisanego kontraktu to ponad 71 milionów złotych. Dostawy 60 sztuk nowych Solarisów Urbino 12 zaplanowane są na czerwiec 2016 roku. Nowe autobusy zostaną wyposażone w nowoczesne radiotelefony TETRA Motorola Solutions, które zostaną dostarczone przez rybnicką spółkę IP Connect.

W ramach kontraktu z firmą Solaris, IP Connect dostarczy niezawodne radiotelefony TETRA MTM5400. Są to jedne z najnowocześniejszych radiotelefonów przewoźnych z funkcją TEDS dostępnych na rynku łączności TETRA. MTM5400 zapewnia większy zasięg, nadzwyczajny dźwięk i szybką łączność danych, co spełnia bieżące i przyszłe potrzeby użytkowników zawodowych w zakresie komunikacji o krytycznym znaczeniu. Od zaawansowanej możliwości bezprzewodowego zarządzania terminalem po zintegrowany repeater-bramę i szybki interfejs USB 2.0, wzmocniony model MTM5400 łączy w sobie szeroką gamę zaawansowanych funkcji zapewniających wyższą użyteczność i zwiększone bezpieczeństwo. Radiotelefony w komplecie zostaną dostarczone z profesjonalnymi antenami renomowanej firmy Kathrein.

Wdrażanie cyfrowej łączności dla MPK Kraków rozpoczęło się w 2008 roku od instalacji  systemu TETRA w dwukilometrowym tunelu Krakowskiego Szybkiego Tramwaju (KST).  Cały tunel został pokryty siecią kabli promieniujących. Następnie w 2010 roku, w ramach modernizacji analogowego trankingu MPT1327 postanowiono zainstalować dwie stacje bazowe TetraNode firmy Rohill, które swym zasięgiem pokrywają znaczną część krakowskiej aglomeracji. System TETRA jest w pełni zintegrowany z analogową łącznością umożliwiając transmisję głosu, danych oraz pozycjonowanie pojazdów komunikacji miejskiej.

Pojazdy będą napędzane ekologicznymi silnikami firmy DAF spełniającymi restrykcyjne normy emisji spalin Euro 6. Dodatkową nowością będzie system rekuperacji energii. Odzyskiwana w procesie hamowania energia kinetyczna po przekształceniu na elektryczną jest gromadzona w specjalnych superkondensatorach. Następnie można ją wykorzystać do zasilania instalacji elektrycznej autobusu. To rozwiązanie pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa, podano również. Miła niespodzianka czeka na użytkowników urządzeń mobilnych korzystających z komunikacji miejskiej. Na pokładzie każdego z autobusów zamontowane zostaną bowiem trzy porty/ładowarki USB, dzięki którym będzie można uzupełnić baterie smartfonów lub tabletów.

Warto przypomnieć, że krakowski przewoźnik, zamierza w ciągu dwóch najbliższych lat, kupić 107 autobusów w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, korzystając z instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Oprócz 60 autobusów 12-metrowych, MPK SA kupi 20 autobusów elektrycznych wraz z systemem ładowania, 12 autobusów hybrydowych przegubowych i 15 autobusów typu midi o długości ok. 8,5 m.

Źródło: IP Connect, http://mpk.krakow.pl Fot. Solaris

O firmie IP Connect (ipconnect.pl)

IPConnect logoFirma IP Connect (wcześniej pod nazwą Aksel-Net) funkcjonuje od roku 1994, dysponując prywatną, profesjonalną siecią radiową złożoną z kilkunastu przemienników radiowych na terenie Polski. Firma jest również dostawcą internetu na południowo-zachodniej części województwa śląskiego. IP Connect jest autoryzowanym dystrybutorem systemów TETRA firmy ROHILL oraz radiotelefonów TETRA Funkwerk Security and Communication.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń