Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Nowe lotnisko w Pekinie otrzyma systemy łączności Airbusa

Nowe lotnisko w Pekinie otrzyma systemy łączności Airbusa

Nowy port lotniczy Daxing w Pekinie skorzysta ze skonsolidowanego systemu bezprzerwowej komunikacji, połączonego z obecnym międzynarodowym lotniskiem w Pekinie w celu zapewnienia ciągłości operacyjnej. Port lotniczy Daxing w Pekinie, którego otwarcie planowane jest na wrzesień, niebawem stanie się jednym z ważniejszych węzłów komunikacyjnych, również dzięki najnowocześniejszej technologii Airbusa.

Airbus dostarczy jeden serwer TETRA DXTA i dziewięć stacji bazowych TB3 z ośmioma 32-kanałowymi modułami nadawczo-odbiorczymi TTRX na stację bazową. System zapewni wzajemną redundancję z obecną infrastrukturą łączności zainstalowaną na aktualnie działającym międzynarodowym lotnisku w Pekinie. Cała sieć zostanie oddana do użytku przed oficjalną datą otwarcia lotniska planowaną na 30 września. Nowe lotnisko będzie posiadać osiem pasów startowych i obsługiwać około 100 milionów pasażerów rocznie, a całość będzie zabezpieczona technologią Airbusa.

Testy przeprowadzone w kwietniu dowiodły, że wzajemne połączenia między cyfrowymi systemami trunkingowymi obu portów lotniczych są niezawodne, wykazując stabilną i zrozumiałą komunikację. Obydwa systemy Tetra dostarczane przez Airbusa są w pełni interoperacyjne, co umożliwi podmiotom powiązanym z portami lotniczymi, takim jak linie lotnicze i firmy świadczące usługi naziemne, korzystanie z ciągłej komunikacji między obydwoma portami lotniczymi.

Międzynarodowe lotnisko obecnie funkcjonujące w Pekinie jest również wyposażone w system Airbus Tetra, który zapewnia bardzo stabilną, niezawodną i bezpieczną komunikację w bieżącej działalności od czasu jego wdrożenia w 2008 r. W ciągu ostatnich dziesięciu lat odegrał kluczową rolę w zabezpieczeniu zadań związanych z transportem pasażerskim, a także wielkoskalową obsługą logistyczną światowych imprez sportowych. Obecny system obsługuje ponad 10 000 abonentów. W 2018 r. Pekin Capital International Airport po raz pierwszy obsłużył ponad 100 milionów pasażerów, co czyni go drugim najbardziej obciążonym lotniskiem na świecie.

Źródło: securelandcommunications.com ; Fot.: securelandcommunications.com [zdjęcie]

 

 

O firmie Airbus

Airbus LogoAirbus jest światowym liderem w dziedzinie aeronautyki, przemysłu kosmicznego i usług pokrewnych. W roku 2018 wygenerował przychody w wysokości 64 miliardów Euro i zatrudnia około 134 000 pracowników. Airbus oferuje najbardziej wszechstronną gamę samolotów pasażerskich. Airbus jest również europejskim liderem dostarczającym latające cysterny, samoloty bojowe, transportowe i misyjne, a także jedną z wiodących firm kosmicznych na świecie. W branży helikopterów Airbus zapewnia najbardziej wydajne rozwiązania wiropłatów cywilnych i wojskowych na całym świecie.


O Secure Land Communications (www.securelandcommunications.com)
Secure Land Communications (SLC), działająca w ramach firmy Airbus, oferuje zaawansowane rozwiązania profesjonalnej łączności radiowej dla bezpieczeństwa publicznego, obronności, transportu oraz przedsiębiorstw użyteczności publicznej. Portfolio firmy oparte na technologiach TETRA, Tetrapol oraz technologiach szerokopasmowych obejmuje infrastrukturę, urządzenia abonenckie, aplikacje i powiązane usługi. Secure Land Communication jako wiodący międzynarodowy gracz na rynku posiada klientów w ponad 80 krajach i zatrudnia około 1150 pracowników w 17 krajach świata.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń