Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Nowe lotnisko na Mazurach będzie mieć system łączności TETRA

Nowe lotnisko na Mazurach będzie mieć system łączności TETRA

W miejscowości Szymany w odległości około 10 km od Szczytna i 59 km od Olsztyna powstaje właśnie nowy port lotniczy Olsztyn-Mazury. Budowa lotniska ma zakończyć się w 2015 roku. Lotnisko przeznaczone zostanie głównie dla przewozów obsługujących region Warmii i Mazur. Port Lotniczy zostanie uruchomiony niezwłocznie po uzyskaniu certyfikatu wydanego przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. 22 grudnia na oficjalnej stronie lotniska pojawiło się zapytanie ofertowe na wybudowanie nowego systemu TETRA na potrzeby nowego portu lotniczego.

Zamawiający wymaga dostawy i wdrożenia systemu TETRA pod klucz, a więc na dostawcy będzie spoczywał też obowiązek uzyskania pozwoleń, częstotliwości radiowych oraz wszelkich uzgodnień formalnych. Cyfrowy system TETRA umożliwi koordynację funkcjonowania i niezakłóconą współpracę takich służb jak: organ kontroli ruchu lotniczego, pionu operacyjnego, pionu bezpieczeństwa i ochrony, straży granicznej, służby celnej, policji i innych służb. Zasięg radiowy powinien być zapewniony w odległości 8 km od punktu referencyjnego środka drogi startowej.

Zamawiany system będzie się składał z kompletnej stacji bazowej wraz ze sterownikiem i systemem rejestracji korespondencji, 11 radiotelefonów przewoźnych, 44 przenośnych (w tym 4 w wersji ATEX) oraz niezbędnego zestawu akcesorii. Całość ma umożliwić rozbudowę o kolejne stacje bazowe w przyszłości.

Zaproponowany sprzęt i oprogramowanie musi pochodzić od autoryzowanych dystrybutorów, a wszystkie radiotelefony od tego samego producenta. System musi być wyposażony w aplikację dyspozytorską oraz zarządzającą, umożliwiającą zdalną obsługę systemu.

Niestety Zamawiający dał bardzo mało czasu na złożenie swojej propozycji projektu systemu TETRA. Na odpowiedzi na zapytanie oczekiwano tylko do 31 grudnia 2014 roku.

Źródło i fot: szymanyairport.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń