Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Nowe lotnisko na Mazurach będzie mieć system łączności TETRA

Nowe lotnisko na Mazurach będzie mieć system łączności TETRA

W miejscowości Szymany w odległości około 10 km od Szczytna i 59 km od Olsztyna powstaje właśnie nowy port lotniczy Olsztyn-Mazury. Budowa lotniska ma zakończyć się w 2015 roku. Lotnisko przeznaczone zostanie głównie dla przewozów obsługujących region Warmii i Mazur. Port Lotniczy zostanie uruchomiony niezwłocznie po uzyskaniu certyfikatu wydanego przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. 22 grudnia na oficjalnej stronie lotniska pojawiło się zapytanie ofertowe na wybudowanie nowego systemu TETRA na potrzeby nowego portu lotniczego.

Zamawiający wymaga dostawy i wdrożenia systemu TETRA pod klucz, a więc na dostawcy będzie spoczywał też obowiązek uzyskania pozwoleń, częstotliwości radiowych oraz wszelkich uzgodnień formalnych. Cyfrowy system TETRA umożliwi koordynację funkcjonowania i niezakłóconą współpracę takich służb jak: organ kontroli ruchu lotniczego, pionu operacyjnego, pionu bezpieczeństwa i ochrony, straży granicznej, służby celnej, policji i innych służb. Zasięg radiowy powinien być zapewniony w odległości 8 km od punktu referencyjnego środka drogi startowej.

Zamawiany system będzie się składał z kompletnej stacji bazowej wraz ze sterownikiem i systemem rejestracji korespondencji, 11 radiotelefonów przewoźnych, 44 przenośnych (w tym 4 w wersji ATEX) oraz niezbędnego zestawu akcesorii. Całość ma umożliwić rozbudowę o kolejne stacje bazowe w przyszłości.

Zaproponowany sprzęt i oprogramowanie musi pochodzić od autoryzowanych dystrybutorów, a wszystkie radiotelefony od tego samego producenta. System musi być wyposażony w aplikację dyspozytorską oraz zarządzającą, umożliwiającą zdalną obsługę systemu.

Niestety Zamawiający dał bardzo mało czasu na złożenie swojej propozycji projektu systemu TETRA. Na odpowiedzi na zapytanie oczekiwano tylko do 31 grudnia 2014 roku.

Źródło i fot: szymanyairport.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń