Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Lotnisko w Eindhoven wybiera cyfrową łączność TETRA

Lotnisko w Eindhoven wybiera cyfrową łączność TETRA

System TetraFlex® firmy DAMM zastąpi obecną, analogową łączność, na lotnisku Eindhoven. Implementacja  systemu zostanie powierzona firmie Flash Services, partnerowi firmy DAMM na rynku holenderskim.

W przeciągu 10 lat, lotnisko międzynarodowe w Eindhoven zwiększyło liczbę obsługiwanych pasażerów z 200 tysięcy do ponad 2 milionów. Szacuje się, że w nadchodzących 10 latach liczba ta przekroczy 5 milionów. Tego rodzaju przyrost jest wielkim wyzwaniem z punktu widzenia koordynacji, bezpieczeństwa i wydajności środowiska portu lotniczego i wymusza stosowne zmiany zarówno w organizacji pracy jak i w środkach łączności.

Aby spełnić te wymagania, lotnisko w Eindhoven zdecydowało się na zamianę swojej konwencjonalnej, analogowej sieci radiowej na sieć TetraFlex® firmy DAMM, opartą na standardzie TETRA. Poprawi to bezpieczeństwo oraz jakość usług transmisji głosu i danych na terenie lotniska.

Edu Mets z Flash Services stwierdził, że „Wybór TETRY był oczywisty, ponieważ system ten spełnia specyficzne wymagania podyktowane przez zarząd lotniska. Było dla nas jasne, że nasz klient poszukuje elastycznego i niezawodnego rozwiązania, łatwego do przystosowania, zintegrowania i rozbudowania przy jednoczesnym niskim poziomie uciążliwości dla codziennego funkcjonowania portu lotniczego. Wszystkie te warunki zostały spełnione przez system TETRA, firmy DAMM oparty na technologii IP, który umożliwia łatwą konfigurację, integrację i instalację. Cały system może być operatywny w przeciągu zaledwie kilku godzin. Ponadto, pojemność sieci może być łatwo zwiększona dzięki dołączeniu dodatkowej stacji bazowej, a to wszystko bez przerywania pracy działającego już systemu. Jest to rozwiązanie elastyczne, szybkie i praktyczne, co jest szczególnie ważne w takim środowisku jakim jest lotnisko w Eindhoven”.

Dzięki nowemu systemowi łączności, wydajność codziennej pracy będzie poprawiona. Ochrona, personel naziemny, katering, personel sprzątający, obsługa pasażerów, straż graniczna i żandarmeria będą korzystać z tej samej platformy telekomunikacyjnej.

Fons Latour, na czele wydziału usług komercyjnych i komunikacji dla firm, oświadczył, że „Zwiększony rozwój będzie wymuszał dodatkowe zapotrzebowanie na nasze środki łączności, które będą musiały być coraz bardziej profesjonalne. Ludzie mogą być przyzwyczajeni do konkretnego sposobu pracy, ale poziomy komunikacji, nie tylko głosowej ale i tekstowej, ulegaja ciągłemu zwiększaniu. Jest zatem zapotrzebowanie na rosnącą specyfikację. Przejście na system cyfrowy z analogowego było dobrym krokiem. Nadzór firmy Flash, a także wprowadzanie krok po kroku, było bardzo dla nas ważne. Dodatkową zaletą cyfrowego systemu jest uniemożliwienie osobom postronnym słuchania łączności lotniskowej, w której to zdarzają się transmisje o szczególnym znaczeniu”.

Źródło: damm.dk

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń