Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Port lotniczy w Gdyni również wybiera system TETRA

Port lotniczy w Gdyni również wybiera system TETRA

Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo ogłosił przed kilkoma dniami przetarg na wdrożenie systemu łączności TETRA. Cyfrowy system radiowy ma umożliwić bezproblemową współpracę następujących służb: organu kontroli ruchu lotniczego, działu operacyjnego, ochrony i utrzymania lotniska, obsługi naziemnej, straży granicznej, służby celnej, straży pożarnej, policji i innych służb bezpieczeństwa.

Projekt obejmuje dwie stacje bazowe TETRA, 60 radiotelefonów, dodatkowe akcesoria (baterie, futerały, mikrofonogłośniki), przeprowadzenie szkoleń oraz świadczenie usług serwisowych i wsparcia technicznego w okresie gwarancji. System musi zawierać interfejs dla komunikacji ze stanowiskiem Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Kryzysowego w Gdańsku. Wymagany jest również podsystem rejestracji korespondencji.

Do zadań Wykonawcy będzie należeć także wystąpienie do UKE o przydział częstotliwości radiowych oraz uzyskanie wszystkich uzgodnień formalnych i pozwoleń wymaganych prawem. Wadium w przetargu wynosi 15 000 zł. Oferty w przetargu należy składać do 15 marca 2013 do godziny 11:00.

System łączności TETRA jest obecny na większości lotnisk świata (m.in.: Monachium, Barcelona, Bangkok, Szanghaj, Salzburg, Bruksela, Ateny, Madryt i inne). Porty lotnicze są znaczącym odbiorcą  łączności tego standardu. W Polsce w ostatnich dwóch latach wdrożono łączność TETRA na lotniskach w Modlinie, Rzeszowie, Lublinie i Łodzi, co tylko potwierdza przydatność i niezawodność tego standardu w bardzo wymagających środowiskach pracy.

Źródło: airport.gdynia.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń