Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Międzynarodowy port lotniczy Billund wybrał system TETRA

Międzynarodowy port lotniczy Billund wybrał system TETRA

Marshal-awaits-ok-Billund-International-Airport-small.jpgCoraz częstsze usterki wyeksploatowanego analogowego systemu łączności na lotnisku Billund, doprowadziło do konieczności pilnego wdrożenia nowego systemu TETRA. Zajmujący ok. 1,6 km2 powierzchni południowo-zachodniej Danii i obsługujący ponad 2,6 mln pasażerów rocznie, port lotniczy Billund jest niezwykle ważnym węzłem transportowym w przewozie osób i towarów.

Czas wdrażania TETRY musiał być bardzo krótki, bez przerywania żadnych czynności wykonywanych na lotnisku. Cała migracja systemu łączności radiowa została wykonana niemal błyskawicznie od pierwszego dnia odbioru systemu, bez dalszych zbędnych testów.

Na lotnisku został wdrożony nadmiarowy, jednokomórkowy system TetraFlex z dwoma częstotliwościami nośnymi. Zapewnia on łączność radiową dla około 200 abonentów z całego portu lotniczego. System jest głównie używany przy obsłudze bagażowej, odladzaniu i cateringu, ale również przez personel naziemny, ochronę i pracowników zajmujących się odprawą. Wykorzystując tylko dwie częstotliwości nośne, system TetraFlex zapewnia nie tylko pełne pokrycie zasięgiem wewnątrz i na zewnątrz budynków lotniska, ale również na obszarze wykraczającym poza wymagany zasięg.

Kluczowymi powodami, które przesądziły o wyborze systemu TETRA do tego zastosowania były: opłacalność ekonomiczna oraz łatwość obsługi i utrzymania. W dodatku, w związku z krótkim terminem wdrożenia system musiał być intuicyjny w użytkowaniu. Oparty o platformę Windows TetraFlex całkowicie spełniał te wymagania.

W pełni usatysfakcjonowany z zamówionego systemu, port lotniczy Billund pracuje obecnie nad połączeniem TetraFlex z innymi systemami łączności.

Źródło: http://www.damm.dk

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń