Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Nowy system TETRA dla Lotniska Okęcie

Nowy system TETRA dla Lotniska Okęcie

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” ogłosiło zamówienie na dostawę i wdrożenie systemu łączności trankingowej TETRA dla Lotniska Chopina w Warszawie. Zakres projektu obejmuje wykonanie niezbędnych prac budowlano-instalacyjnych, dostawę systemu oraz migrację z obecnie eksploatowanego systemu EDACS. Zwycięzca dostarczy wraz z systemem prawie 1100 radiotelefonów oraz 4 konsole dyspozytorskie. Cena nie będzie jedynym kryterium udzielenia zamówienia. Zamawiający oceni również parametry techniczno-finansowe.

System zostanie zbudowany w oparciu o dostarczone przez wykonawce dwie pracujące redundantnie, 8 kanałowe stacje bazowe TETRA, z możliwością pracy równoległej, z podziałem nośnych pomiędzy stacjami i systemy antenowe zlokalizowane na wysokich budynkach (budynek Sonata, Wieża Terminala A). Wymagane pokrycie zasięgiem musi być realizowane zarówno przy działaniu obu, jak również poszczególnych stacji bazowych osobno.

System musi pokrywać zasięgiem cały teren działania PPL i Lotniskowej Straży Pożarnej (LSP), czyli wnętrze okręgu o promieniu 8 km od punktu odniesienia lotniska (miejsca przecięcia pasów startowych). Pokrycie zasięgiem systemu łączności TETRA obejmować musi obszar zarówno na zewnątrz budynków, jak i wewnątrz budynków PPL oraz podmiotów współpracujących (wszystkie kondygnacje łącznie z klatkami schodowymi oraz wieże). W budynkach, w których pokrycie za pomocą stacji bazowych nie będzie osiągalne wymagane będzie zbudowanie systemów retransmisji oraz przystosowanie istniejących już systemów retransmisji.

System ma zapewniać możliwość obsługi oraz włączania do pracy kolejnych terminali radiowych standardu TETRA, bez konieczności rozbudowy, dostarczania dodatkowych licencji i ponoszenia nakładów.  System musi zapewniać również wizualizację położenia terminali w oparciu o nawigację GPS i mapy.

Tryb postępowania to procedura negocjacyjna z uprzednim zaproszeniem do ubiegania się o zamówienie. Zamawiający zamierza zaprosić do składania oferty do 10 podmiotów, które spełnią wymagania projektowe. Wykonawca przystępujący do postępowania jest obowiązany wnieść przed upływem terminu składania ofert wadium w wysokości 30 000 złotych (trzydzieści tysięcy złotych).

Zamawiający będzie żądał wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10% wartości nominalnej zobowiązania wynikającej z umowy.

Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału upływa 09 lipca 2018.

Źródło: portal.smartpzp.pl/… Nr ref.: 95/NZO/ZP/TLLZP/18 ; Fot.: www.polish-airports.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń