Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Przetarg na łączność TETRA i VHF dla lotniska w Szymanach

Przetarg na łączność TETRA i VHF dla lotniska w Szymanach

W tym roku w miejscowości Szymany (10 km od Szczytna) ma powstać nowy port lotniczy. Powołana i całkowicie kontrolowana przez Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego spółka Warmia i Mazury ogłosiła właśnie 12-częściowy przetarg na dostawę, instalację i uruchomienie, urządzeń do utrzymania lotniska i obsługi naziemnej samolotów oraz infrastruktury telekomunikacyjnej służb lotniska.

Przedmiotem ostatniej, dwunastej części przetargu jest „zaprojektowanie i dostawa systemu łączności radiowej wraz z instalacją Infrastruktury telekomunikacyjnej służb lotniska”. Zamawiający wymaga dostawy i instalacji cyfrowego systemu radiowego standardu TETRA w trybie pod klucz. Dostarczone radiotelefony muszą posiadać możliwość pracy w trybie bezpośrednim (DMO), a system radiowy musi mieć dołączoną aplikację dyspozytorską i zarządzającą, umożliwiającą jego zdalną obsługę, a także system rejestracji i archiwizacji połączeń radiowych oraz lokalizacji użytkowników. Architektura systemu radiowego musi umożliwiać łączność w miejscach trudno dostępnych. Wykonawca będzie również zobowiązany do wystąpienia do UKE o przydział odpowiednich częstotliwości radiowych.

Dostarczony system musi posiadać możliwość dalszej rozbudowy o kolejne układy nadawczo-odbiorcze, radiotelefony przenośne i nowych użytkowników bez konieczności wymiany jakiegokolwiek podzespołu dostarczonego w ramach zamówienia. Zasięg radiowy dla służb lotniska powinien być zapewniony w odległości 8 km od punktu referencyjnego — środka drogi startowej.

W ramach zamówienia wykonawca będzie zobowiązany dostarczyć:

1. Radiotelefony i stacje bazowe TETRA

 • 1 kpl. radiotelefonu przewoźnego w ukompletowaniu biurkowym,
 • 10 kpl. radiotelefonów przewoźnych w ukompletowaniu samochodowym,
 • 40 kpl. radiotelefonów noszonych,
 • 4 kpl. radiotelefonów noszonych iskrobezpiecznych (standard ATEX),
 • 1 kpl. stacji bazowej,
 • 10 kpl. słuchawek „FOLLOW” z interfejsem do radiotelefonu,
 • 10 kpl. ładowarek 6-cio stanowiskowych do zaoferowanych radiotelefonów noszonych TETRA,

 

2. Niewyłączne i nieograniczonych w czasie licencje na oprogramowanie do zarządzania siecią radiotelefonów pracujących w systemie TETRA

3. Sprzęt komputerowy oraz niewyłączne i nieograniczone w czasie licencji na oprogramowanie standardowe obejmujące system operacyjny oraz bazę danych dla oprogramowania do zarządzania siecią radiotelefonów w ilości:

 • 1 kpl. przełącznika sieciowego (switcha),
 • 1 kpl. zestawu stacji roboczej administratora systemu — laptop 15,6”,
 • 1 kpl. konsoli roboczej dyspozytora systemu — komputer typu All-in-One,
 • 1 zestaw komputera przenośnego do strojenia i programowania radiotelefonów oraz stacji bazowych — laptop 15,6”.

 

4. Rejestrator rozmów

5. Zestaw do programowania i strojenia radiotelefonów

6. System radiokomunikacyjny VHF stanowiący wyposażenie wieży (TWR): podstawowy i rezerwowy system nadawczo-odbiorczy oraz radiostację „last resort”.

Podane wyżej ilości sprzętu są ilościami minimalnymi, które w ramach realizacji przedmiotu zamówienia ma dostarczyć Wykonawca. W przypadku, gdy Wykonawca zaprojektuje system w ramach którego wymagana będzie większa liczba sprzętu Wykonawca dostarczy wymaganą ilość sprzętu w ramach zaoferowanego w ofercie wynagrodzenia.

Zamawiający wymaga, aby wykonawca części 12 zamówienia wykazał, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej na kwotę co najmniej 1,1 mln zł, dysponuje środkami finansowymi lub zdolnością kredytową w wysokości 1,1 mln zł oraz zrealizował w ciągu ostatnich 3 lat co najmniej jedno zamówienie obejmujące dostawę oraz wdrożenie sprzętu radiokomunikacyjnego standardu TETRA wraz z oprogramowaniem do zarządzania siecią radiotelefonów cyfrowych standardu TETRA o wartości przynajmniej 500 tys. zł. Wykonawca musi także dysponować co najmniej jednym specjalistą — kierownikiem projektu legitymującym się wykształceniem wyższym technicznym i doświadczeniem w kierowaniu realizacją co najmniej jednego projektu obejmującego dostawę oraz wdrożenie sprzętu radiokomunikacyjnego standardu TETRA.

Składając ofertę na część 12 należy wnieść wadium w wysokości 11 tys. zł oraz zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny całkowitej podanej w ofercie. Termin składania ofert upływa 23 lutego br. o godz. 12:00. Ocena zostanie dokonana względem ceny (waga 0,85), okresu gwarancji (waga 0,1) i czasu reakcji serwisu (waga 0,05). Zwycięzca przetargu w części 12 na zrealizowanie zamówienia będzie miał 120 dni od daty podpisania umowy o jego udzielenie.

Źródło, fot.: szymanyairport.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń