Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Przetarg na łączność TETRA i VHF dla lotniska w Szymanach

Przetarg na łączność TETRA i VHF dla lotniska w Szymanach

W tym roku w miejscowości Szymany (10 km od Szczytna) ma powstać nowy port lotniczy. Powołana i całkowicie kontrolowana przez Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego spółka Warmia i Mazury ogłosiła właśnie 12-częściowy przetarg na dostawę, instalację i uruchomienie, urządzeń do utrzymania lotniska i obsługi naziemnej samolotów oraz infrastruktury telekomunikacyjnej służb lotniska.

Przedmiotem ostatniej, dwunastej części przetargu jest „zaprojektowanie i dostawa systemu łączności radiowej wraz z instalacją Infrastruktury telekomunikacyjnej służb lotniska”. Zamawiający wymaga dostawy i instalacji cyfrowego systemu radiowego standardu TETRA w trybie pod klucz. Dostarczone radiotelefony muszą posiadać możliwość pracy w trybie bezpośrednim (DMO), a system radiowy musi mieć dołączoną aplikację dyspozytorską i zarządzającą, umożliwiającą jego zdalną obsługę, a także system rejestracji i archiwizacji połączeń radiowych oraz lokalizacji użytkowników. Architektura systemu radiowego musi umożliwiać łączność w miejscach trudno dostępnych. Wykonawca będzie również zobowiązany do wystąpienia do UKE o przydział odpowiednich częstotliwości radiowych.

Dostarczony system musi posiadać możliwość dalszej rozbudowy o kolejne układy nadawczo-odbiorcze, radiotelefony przenośne i nowych użytkowników bez konieczności wymiany jakiegokolwiek podzespołu dostarczonego w ramach zamówienia. Zasięg radiowy dla służb lotniska powinien być zapewniony w odległości 8 km od punktu referencyjnego — środka drogi startowej.

W ramach zamówienia wykonawca będzie zobowiązany dostarczyć:

1. Radiotelefony i stacje bazowe TETRA

 • 1 kpl. radiotelefonu przewoźnego w ukompletowaniu biurkowym,
 • 10 kpl. radiotelefonów przewoźnych w ukompletowaniu samochodowym,
 • 40 kpl. radiotelefonów noszonych,
 • 4 kpl. radiotelefonów noszonych iskrobezpiecznych (standard ATEX),
 • 1 kpl. stacji bazowej,
 • 10 kpl. słuchawek „FOLLOW” z interfejsem do radiotelefonu,
 • 10 kpl. ładowarek 6-cio stanowiskowych do zaoferowanych radiotelefonów noszonych TETRA,

 

2. Niewyłączne i nieograniczonych w czasie licencje na oprogramowanie do zarządzania siecią radiotelefonów pracujących w systemie TETRA

3. Sprzęt komputerowy oraz niewyłączne i nieograniczone w czasie licencji na oprogramowanie standardowe obejmujące system operacyjny oraz bazę danych dla oprogramowania do zarządzania siecią radiotelefonów w ilości:

 • 1 kpl. przełącznika sieciowego (switcha),
 • 1 kpl. zestawu stacji roboczej administratora systemu — laptop 15,6”,
 • 1 kpl. konsoli roboczej dyspozytora systemu — komputer typu All-in-One,
 • 1 zestaw komputera przenośnego do strojenia i programowania radiotelefonów oraz stacji bazowych — laptop 15,6”.

 

4. Rejestrator rozmów

5. Zestaw do programowania i strojenia radiotelefonów

6. System radiokomunikacyjny VHF stanowiący wyposażenie wieży (TWR): podstawowy i rezerwowy system nadawczo-odbiorczy oraz radiostację „last resort”.

Podane wyżej ilości sprzętu są ilościami minimalnymi, które w ramach realizacji przedmiotu zamówienia ma dostarczyć Wykonawca. W przypadku, gdy Wykonawca zaprojektuje system w ramach którego wymagana będzie większa liczba sprzętu Wykonawca dostarczy wymaganą ilość sprzętu w ramach zaoferowanego w ofercie wynagrodzenia.

Zamawiający wymaga, aby wykonawca części 12 zamówienia wykazał, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej na kwotę co najmniej 1,1 mln zł, dysponuje środkami finansowymi lub zdolnością kredytową w wysokości 1,1 mln zł oraz zrealizował w ciągu ostatnich 3 lat co najmniej jedno zamówienie obejmujące dostawę oraz wdrożenie sprzętu radiokomunikacyjnego standardu TETRA wraz z oprogramowaniem do zarządzania siecią radiotelefonów cyfrowych standardu TETRA o wartości przynajmniej 500 tys. zł. Wykonawca musi także dysponować co najmniej jednym specjalistą — kierownikiem projektu legitymującym się wykształceniem wyższym technicznym i doświadczeniem w kierowaniu realizacją co najmniej jednego projektu obejmującego dostawę oraz wdrożenie sprzętu radiokomunikacyjnego standardu TETRA.

Składając ofertę na część 12 należy wnieść wadium w wysokości 11 tys. zł oraz zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny całkowitej podanej w ofercie. Termin składania ofert upływa 23 lutego br. o godz. 12:00. Ocena zostanie dokonana względem ceny (waga 0,85), okresu gwarancji (waga 0,1) i czasu reakcji serwisu (waga 0,05). Zwycięzca przetargu w części 12 na zrealizowanie zamówienia będzie miał 120 dni od daty podpisania umowy o jego udzielenie.

Źródło, fot.: szymanyairport.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń