Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Zaawansowane rozwiązania łączności od firmy Airbus podczas CCW 2018 w Berlinie

Zaawansowane rozwiązania łączności od firmy Airbus podczas CCW 2018 w Berlinie

Podczas konferencji i wystawy, która odbyła się od 15 do 17 maja, w Berlinie – Critical Communications World (CCW) 2018 – aplikacja firmy Airbus – Tactilon Agnet przetwarzała materiały wideo dostarczone przez drona i udowodniła, że łączność związana z aplikacją działa niezawodnie. Firma Airbus zaprezentowała materiały wideo z drona w czasie rzeczywistym przy udziale rozwiązania opartego na aplikacji Tactilon Agnet. Dowodzi to, że oprócz  zapewnienia bezpiecznych połączeń sieciowych pomiędzy użytkownikami cyfrowych standardów TETRA i TETRAPOL oraz użytkownikami urządzeń LTE – aplikacja Tactilon Agnet  jest również w pełni interoperacyjna z sieciami samolotowymi/pokładowymi. Demonstracja ta pokazała jak elastycznie Tactilon Agnet może zintegrować dodatkowe kanały medialne podczas misji ratunkowych.

Co więcej jakość transmisji wideo została wyraźnie poprawiona w aplikacji Tactilon Agnet poprzez użycie bezpiecznych sieci szerokopasmowych, takich jak połączenie satelitarne, LTE, WiFi czy sieci piątej generacji (5G). Rozwiązanie oparte na różnorodnej infrastrukturze sieci wąsko i szerokopasmowych działa w pomieszczeniach i na zewnątrz. W ramach CCW 2018 firma zaprezentowała również wyjątkową łączność (opartą również na Tactilon Agnet) przy pomocy taktycznego telefonu komórkowego wykorzystującego technologię LTE.

Tactilon Agnet jest właściwą odpowiedzią na potrzeby policji czy służb ratowniczych, które potrzebują niezawodnych kanałów komunikacji dla trudnych misji. W przypadku powodzi – dowódcy mogą szybko wyposażyć udzielających pomocy w aplikację. W trakcie akcji Tactilon Agnet może być używany na różnych urządzeniach i integrować informacje z bezzałogowych statków powietrznych i innych źródeł. Przyspiesza to koordynację i precyzję misji ratujących życie.

Tactilon_Agnet_Airbus3_www_securelandcommunications_com

Tactilon Agnet oferuje rozszerzone usługi takie jak geolokalizacja, nawigacja, pozycjonowanie grupowe, obecność użytkownika, a także wyświetlanie statusów na mapie oficerów dowodzących. Aplikacja zapewnia również bezpieczną, pełną i niezawodną łączność dla smartfonów.

AIRBUS POKAZAŁ NOWE INTELIGENTNE APLIKACJE DLA SŁUŻBY ZDROWIA, TRANSPORTU I SŁUŻB

Tactilon Dabat to zintegrowany w jednym urządzeniu radiotelefon standardu TETRA oraz oparty na Androidzie smartfon. Ekosystem aplikacji dla urządzenia Tactilon Dabat szybko ewoluuje poprzez program rozwoju aplikacji SmarTWISP. Firma Airbus rozszerzyła portfolio swoich aplikacji i nawiązała współpracę z nowymi profesjonalnymi twórcami aplikacji. Celem jest lepsza obsługa rynków łączności w zakresie bezpieczeństwa publicznego, transportu i opieki zdrowotnej. Podczas wystawy CCW 2018 firma Airbus zaprezentowała wybrane aplikacje – łączące w sobie multimedialne funkcje czasu rzeczywistego z najwyższymi standardami bezpieczeństwa – przeznaczone dla profesjonalnych użytkowników.

Jedną z aplikacji przeznaczonych na urządzenie Tactilon Dabat jest Triage firmy Exomi. Aplikacja pomaga ratownikom przesyłać kompleksowe informacje o stanie zdrowia pacjentów przewożonych do szpitala karetką pogotowia. Dostarczanie stale aktualizowanych danych jest standaryzowane i niezawodne. Dane mogą być łatwo udostępniane, nie tylko przy wykorzystaniu urządzenia Tactilon Dabat, ale również na innych platformach w pokoju dowodzenia lub w terenie. Dzięki temu aplikacja usprawnia procesy i przyspiesza odpowiednie leczenie pacjentów.

Przykładem innej aplikacji jest np. ES-Core (od firmy Eye Solutions Ltd) – która oferuje bezpieczne funkcje udostępniania wideo w czasie rzeczywistym. Warto zaznaczyć, iż obsługiwane są zewnętrzne źródła  wideo np. z dronów czy samochodów, a nawet niewielkie pokrycie radiowe zapewnia transmisję wysokiej jakości. Przechwycone wideo przechowywane może być jako materiał dowodowy lub do celów analizy. Aplikacja przeznaczona jest dla policji, ale również dla ratowników czy firm.

ZARZĄDZANIE OPERACJAMI NA INTELIGENTNYCH PLATFORMACH KOMUNIKACYJNYCH

Podczas tegorocznego CCW – firma Airbus zaprezentowała również udoskonaloną aplikację Virtual Reality dla użytkowników z kręgów bezpieczeństwa publicznego. Pokazana została nowa wersja pilotażowa – działającej w czasie rzeczywistym – technologii Virtual Reality. Dzięki temu rozwiązaniu strażacy i policjanci będą mogli bez trudu wykonywać z odległych miejsc – poprzez bezpieczną infrastrukturę komunikacyjną – złożone zadania. Aplikacja Virtual Reality pomoże w przyszłości pracownikom służb usprawnić przebieg misji i rozszerzyć zakres działań.

Airbus_VR_2_www_securelandcommunications_com

„Zintegrowaliśmy najnowsze osiągnięcia, a to usprawniło obsługę aplikacji Virtual Reality przez użytkowników” – powiedział Rahim Zaknoun, Szef ds. Innowacji i Tworzenia Ekosystemu, w dziale Secure Land Communications w firmie Airbus. „Dzięki naszemu doświadczeniu w sytuacjach związanych z łącznością dla służb publicznych – jesteśmy w stanie zebrać razem najlepsze narzędzia i platformy, aby umożliwić zdalne operacje”.

Na berlińskiej konferencji i wystawie CCW 2018  – firma Airbus symulowała następujący scenariusz: strażak używał kamery 360 stopni na stacji metra. Z centrum dowodzenia oficer w sposób wirtualny zaangażował się w zaistniałą sytuację. To rozwiązanie firmy Airbus, wspierające najnowocześniejszą technologię taką jak Virtual Reality, oparte jest na infrastrukturze tzw. Secure Mobile Virtual Network Operator (SMVNO). Podstawowym założeniem SMVNO jest zapewnienie bezpiecznej i niezawodnej możliwości dostępu do sieci szerokopasmowej – od operatorów sieci, dla agencji bezpieczeństwa publicznego (policja, ratownicy medyczni, straż pożarna). Ponadto funkcje SMVNO i Virtual Reality można łączyć z innymi komponentami wąsko i szerokopasmowymi należącymi do portfolio produktów Tactilon Suite firmy Airbus.

Źródło: securelandcommunications.com – w tym [1], [2], [3] ;Fot.: securelandcommunications.com & własne

O firmie Airbus
Airbus LogoAirbus jest światowym liderem w dziedzinie aeronautyki, przemysłu kosmicznego i usług pokrewnych. W roku 2016 wygenerował przychody w wysokości 67 mln Euro i zatrudnia około 134 tysięcy pracowników.


O Secure Land Communications
Secure Land Communications (SLC), działająca w ramach firmy Airbus, oferuje zaawansowane rozwiązania profesjonalnej łączności radiowej dla bezpieczeństwa publicznego, obronności, transportu oraz przedsiębiorstw użyteczności publicznej. Portfolio firmy oparte na technologiach TETRA, Tetrapol oraz technologiach szerokopasmowych obejmuje infrastrukturę, urządzenia abonenckie, aplikacje i powiązane usługi. Secure Land Communication jako wiodący międzynarodowy gracz na rynku rozwiązań PMR (Professional Mobile Radio), posiada prawie 300 sieci radiokomunikacyjnych w ponad 80 krajach i zatrudnia około 1150 pracowników w 17 krajach świata.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń