Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus pionierem innowacyjnego ekosystemu dla służb podczas Mobile World Congress 2018

Airbus pionierem innowacyjnego ekosystemu dla służb podczas Mobile World Congress 2018

W celu tworzenia podstaw rynku dla programów całkowicie bezpiecznej łączności – firma Airbus spotkała się z przedstawicielami branży telekomunikacyjnej podczas targów Mobile World Congress, które odbyły się w ostatnich dniach w Fira Gran Via w Barcelonie. Jako znany ekspert i dostawca rozwiązań łączności o znaczeniu krytycznym – firma Airbus zaczęła nawiązywać współpracę z operatorami sieci komórkowych. Jest to podstawą do udostępniania nowych technologii policjantom i strażakom. Te przyszłe rozwiązania to bezpieczne – profesjonalne aplikacje, grupowe połączenia wideo oraz transmisja danych w czasie rzeczywistym w oparciu o sztuczną inteligencję i koncepcję internetu rzeczy (Internet of Things – IoT).

Olivier Koczan, szef działu Secure Land Communications, zwraca uwagę, iż profesjonalni użytkownicy potrzebują dostępu do nowoczesnych, inteligentnych narzędzi, tak szybko jak to możliwe. „Airbus poprzez tworzenie ekosystemu dla nowych technologii wypełnia – istniejącą w obszarze bezpieczeństwa publicznego – lukę. Firma Airbus, będąc liderem technologi bezpiecznej komunikacji nowej generacji, opanowuje i przyspiesza opracowywanie nowych rozwiązań”. Najnowsza oferta produktów firmy Airbus pozwala na ich aplikację nie tylko w istniejących sieciach wąskopasmowych (TETRA), ale również bardzo elastycznie na różnych inteligentnych platformach.

 

Na stoisku firmy Airbus podczas Mobile World Congress odwiedzający mogli uzyskać wgląd w najnowsze systemy inteligentnej komunikacji: nowe bezpieczne aplikacje na urządzenie Tactilon Dabat, które jest pierwszym na świecie – opartym na Androidzie – smartfonem zintegrowanym z radiotelefonem TETRA. Wszystko to, jak również najnowsza wersja aplikacji przeznaczonej do multimedialnej komunikacji grupowej – Tactilon Agnet – zostało zaprezentowane podczas targów.

 

Firma Airbus zachęcała wynalazców do udziału w programie rozwoju aplikacji SmarTWISP oraz konkursie „Critical App Challenge”. „Nasz ostatni hackathon Critical App Challenge, który odbył się w Monachium, zaowocował świeżymi i niezawodnymi rozwiązaniami. Wywołało to entuzjazm wśród naszych partnerów” – powiedział Oliwier Koczan. Firma Airbus ogłosi wkrótce kolejną edycję „Critical App Challenge”. Oprócz tego wciąż budowany jest ekosystem dla urządzenia Tactilon Dabat i pozyskiwani twórcy aplikacji, aby tworzyć nowe cyfrowe koncepcje, które ułatwią codzienną pracę policji czy straży pożarnej.

 

Źródło: securelandcommunications.com ; Prawa autorskie zdjęcia: iStock/Getty Images [zdj. ze strony: securelandcommunications.com]

 

 

O firmie Airbus
Airbus LogoAirbus jest światowym liderem w dziedzinie aeronautyki, przemysłu kosmicznego i usług pokrewnych. W roku 2016 wygenerował przychody w wysokości 67 mln Euro i zatrudnia około 134 tysięcy pracowników.


O Secure Land Communications
Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach firmy Airbus odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji, dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń