Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Radiotelefon TETRA Airbus TH1n dla niemieckich służb

Radiotelefon TETRA Airbus TH1n dla niemieckich służb

Airbus Defence and Space wyposaży niemieckie, Federalne Siły Bezpieczeństwa w najmniejsze radiotelefony TETRA. Umowa obejmuje dostawę modelu TH1n wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz wsparciem technicznym. Realizacja kontraktu przewidziana jest do końca 2017 roku.

Zadaniem grupy Airbus Defence and Space jest wyposażenie Federalnych Sił Bezpieczeństwa Niemiec w radiotelefony TH1n w przeciągu najbliższych dwóch lat. Firma wygrała przetarg przygotowany przez urząd zamówień publicznych w Niemczech dotyczącą dostawy urządzeń łącznie z niezbędnymi akcesoriami.

Zadaniem Airbus Defence and Space w ramach podpisanej umowy będzie dostarczenie odpowiedniego oprogramowania oraz zapewnienie wsparcia technicznego w zakresie serwisowania dostarczonych urządzeń. Umowa ma zostać zrealizowana do końca 2017 roku lecz przewiduje ona również opcję przedłużenia o kolejne dwa lata.
Radiotelefon TH1n jest najmniejszym tego rodzaju urządzeniem na świecie, współpracującym z systemem TETRA. Z racji małych wymiarów jest idealny do umieszczenia go w kieszeni marynarki czy też pasku lub torebce. Cecha ta, czyni go jednocześnie bardzo odpowiednim do tajnych operacji (covert HRT). Oprócz spełniania standardowych wymagań dotyczących urządzeń cyfrowych bezpieczeństwa publicznego, TH1n oferuje ponadto wiele rozwiązań audio dla dyskretnej komunikacji radiowej. Użytkownicy mogą z łatwością sterować TH1n za pomocą małego oraz ergonomicznego pilota zdalnego sterowania.

Pomimo tego, że TH1n jest bardzo lekki oraz mały, jego wykonanie jest solidne, tak jak w przypadku pełnowymiarowych radiotelefonów TETRA z dużą ilością dodatkowych funkcji. Dzięki uzyskaniu dotychczasowych certyfikatów, TH1n może być w pełni zintegrowany z nową, cyfrową siecią radiową – BOS. (BOS Digital Radio Network jest jedną wspólną siecią dla wszystkich organów bezpieczeństwa w Niemczech. Spełnia podstawowe wymogi operacyjne i taktyczne w komunikacji między służbami bezpieczeństwa publicznego).

Znamionowa moc urządzenia, określana parametrem 3L (1.8 Wat) zapewnia duży zasięg w miejscach, gdzie do tej pory występował problem z łącznością. Wyposażenie radiotelefonu w funkcję repeater’a umożliwia na stworzenie „kanału” przez który możliwa jest komunikacja pomiędzy użytkownikami, którzy do tej pory byli poza zasięgiem. Urządzenie posiada stopień  ochrony IP65 co oznacza, że można go wykorzystywać nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Źródło: www.securelandcommunications.com

O Airbus Defence and Space
Airbus LogoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

O Secure Land Communications
Firma Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach Airbus Defence and Space odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń