Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Łączność TETRA firmy Sepura na niemieckich farmach wiatrowych

Łączność TETRA firmy Sepura na niemieckich farmach wiatrowych

Operator niemieckich przybrzeżnych farm wiatrowych Meerwind Süd i Meerwind Ost zlokalizowanych na Morzu Północnym wybrał infrastrukturę i radiotelefony TETRA firmy Sepura dla swoich potrzeb łączności. Farmy Meerwind Süd | Ost, zlokalizowane 23 km na północ od wyspy Helgoland, składają się w sumie z 80 turbin o mocy 3,6 MW każda i zaopatrują w energię elektryczną około 360 tys. domostw.

Przy wyborze rozwiązania łączności operator farm brał pod uwagę aspekty takie, jak elastyczność we wszystkich fazach wdrożenia, programowanie terminali drogą radiową (OTAP), powszechność technologii (możliwość współdziałania ze służbami ratunkowymi) i zaawansowaną funkcjonalność (m.in. połączenia priorytetowe i ratunkowe oraz automatyczna lokalizacja osób — APL) i bezpieczeństwo, rozumiane przez wysoką redundancję systemu i bardzo dobrą funkcjonalność w trybie łączności bezpośredniej (DMO).

Wybór rozwiązania firmy Sepura był logicznym krokiem, gdyż spełnia ono wszystkie powyższe wymagania i jest w stanie sprostać trudnym warunkom panującym na przybrzeżnych farmach wiatrowych. Na nabrzeżnych stacjach w duńskich miejscowościach Bremerhaven i Esbjerg zostały zainstalowane stacje bazowe FR400 i Solo. Tworzą one infrastrukturę, w oparciu o którą funkcjonują terminale TETRA: ręczne STP8000 i STP9000 oraz przewoźne SRG3900s, zainstalowane głównie na łodziach. System uzupełniają akcesoria, takie jak bezprzewodowe mikrofonogłośniki i konsole dyspozytorskie dla komputerów PC.

Źródło: www.sepura.com, Fot.: Wikimedia Commons (na licencji CC BY-SA 3.0)

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?
Pytania? Zadzwoń