Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Łączność TETRA firmy Sepura na niemieckich farmach wiatrowych

Łączność TETRA firmy Sepura na niemieckich farmach wiatrowych

Operator niemieckich przybrzeżnych farm wiatrowych Meerwind Süd i Meerwind Ost zlokalizowanych na Morzu Północnym wybrał infrastrukturę i radiotelefony TETRA firmy Sepura dla swoich potrzeb łączności. Farmy Meerwind Süd | Ost, zlokalizowane 23 km na północ od wyspy Helgoland, składają się w sumie z 80 turbin o mocy 3,6 MW każda i zaopatrują w energię elektryczną około 360 tys. domostw.

Przy wyborze rozwiązania łączności operator farm brał pod uwagę aspekty takie, jak elastyczność we wszystkich fazach wdrożenia, programowanie terminali drogą radiową (OTAP), powszechność technologii (możliwość współdziałania ze służbami ratunkowymi) i zaawansowaną funkcjonalność (m.in. połączenia priorytetowe i ratunkowe oraz automatyczna lokalizacja osób — APL) i bezpieczeństwo, rozumiane przez wysoką redundancję systemu i bardzo dobrą funkcjonalność w trybie łączności bezpośredniej (DMO).

Wybór rozwiązania firmy Sepura był logicznym krokiem, gdyż spełnia ono wszystkie powyższe wymagania i jest w stanie sprostać trudnym warunkom panującym na przybrzeżnych farmach wiatrowych. Na nabrzeżnych stacjach w duńskich miejscowościach Bremerhaven i Esbjerg zostały zainstalowane stacje bazowe FR400 i Solo. Tworzą one infrastrukturę, w oparciu o którą funkcjonują terminale TETRA: ręczne STP8000 i STP9000 oraz przewoźne SRG3900s, zainstalowane głównie na łodziach. System uzupełniają akcesoria, takie jak bezprzewodowe mikrofonogłośniki i konsole dyspozytorskie dla komputerów PC.

Źródło: www.sepura.com, Fot.: Wikimedia Commons (na licencji CC BY-SA 3.0)

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń