Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Łączność TETRA firmy Sepura na niemieckich farmach wiatrowych

Łączność TETRA firmy Sepura na niemieckich farmach wiatrowych

Operator niemieckich przybrzeżnych farm wiatrowych Meerwind Süd i Meerwind Ost zlokalizowanych na Morzu Północnym wybrał infrastrukturę i radiotelefony TETRA firmy Sepura dla swoich potrzeb łączności. Farmy Meerwind Süd | Ost, zlokalizowane 23 km na północ od wyspy Helgoland, składają się w sumie z 80 turbin o mocy 3,6 MW każda i zaopatrują w energię elektryczną około 360 tys. domostw.

Przy wyborze rozwiązania łączności operator farm brał pod uwagę aspekty takie, jak elastyczność we wszystkich fazach wdrożenia, programowanie terminali drogą radiową (OTAP), powszechność technologii (możliwość współdziałania ze służbami ratunkowymi) i zaawansowaną funkcjonalność (m.in. połączenia priorytetowe i ratunkowe oraz automatyczna lokalizacja osób — APL) i bezpieczeństwo, rozumiane przez wysoką redundancję systemu i bardzo dobrą funkcjonalność w trybie łączności bezpośredniej (DMO).

Wybór rozwiązania firmy Sepura był logicznym krokiem, gdyż spełnia ono wszystkie powyższe wymagania i jest w stanie sprostać trudnym warunkom panującym na przybrzeżnych farmach wiatrowych. Na nabrzeżnych stacjach w duńskich miejscowościach Bremerhaven i Esbjerg zostały zainstalowane stacje bazowe FR400 i Solo. Tworzą one infrastrukturę, w oparciu o którą funkcjonują terminale TETRA: ręczne STP8000 i STP9000 oraz przewoźne SRG3900s, zainstalowane głównie na łodziach. System uzupełniają akcesoria, takie jak bezprzewodowe mikrofonogłośniki i konsole dyspozytorskie dla komputerów PC.

Źródło: www.sepura.com, Fot.: Wikimedia Commons (na licencji CC BY-SA 3.0)

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń