Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze 500 radiotelefonów TETRA dla niemieckich zakładów chemicznych

500 radiotelefonów TETRA dla niemieckich zakładów chemicznych

Firma Sepura dostarczy radiotelefony TETRA dla spółki Currenta, wiodącego zarządcy specjalistycznych zakładów chemicznych w Niemczech. Kontrakt został zdobyty przez długoletniego partnera firmy Sepura w Niemczech, Selectric Nachrichten-Systeme GmbH, i obejmuje dostarczenie w sumie ponad 500 radiotelefonów TETRA. Około 150 spośród nich będą stanowić najnowocześniejsze, iskrobezpieczne modele STP8X.

Currenta zarządza specjalistycznymi zakładami chemicznymi na terenie całych Niemiec i kładzie szczególny nacisk na zapewnienie bezpieczeństwa w swoich fabrykach. Po zdecydowaniu się na technologię TETRA, spółka rozpoczęła szeroko zakrojony proces testowania i planowania, mający na celu wyłonienie dostawcy radiotelefonów. Ostatecznie dla zakładów w Krefeld-Uerdingen, Leverkusen i Dormagen wybrano ofertę firmy Sepura. Poza iskrobezpiecznymi radiotelefonami ręcznymi STP8X, które będą użytkowane przez wyspecjalizowane zespoły pożarnicze, w ramach zamówienia zostaną dostarczone także radiotelefony przewoźne SRG3900 i ręczne STP8000.

“TETRA staje się coraz bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem do zastosowań komercyjnych, w których odczuwalne jest zwiększone bezpieczeństwo i funkcjonalność, które wnosi ta technologia“, powiedział Kasper Barfoed, kierownik sprzedaży regionalnej na obszarze północnej Europy w firmie Sepura.

“Currenta sporadycznie potrzebuje również możliwości skomunikowania się ze służbami bezpieczeństwa publicznego, a radiotelefony Sepura pozwalają zrobić to z łatwością. Ten kontrakt pokazuje nie tylko rozległość oferty naszej firmy, lecz także fakt, że jesteśmy w stanie dostarczyć najnowocześniejsze rozwiązania dla wielu sektorów.”

Radiotelefon STP8X ze zredukowaną klawiaturą, będący kluczowym elementem tego kontraktu, oraz jego wersja wyposażona w pełną klawiaturę, zaprezentowana w listopadzie 2012 roku na PMR-Expo, są jedynymi ręcznymi radiotelefonami TETRA zgodnymi z najnowszą i najbardziej wymagającą, szóstą wersją standardu IECEx / ATEX. Przemysł chemiczny jest ważną gałęzią niemieckiej ekonomii i jesteśmy usatysfakcjonowani naszą współpracą z Selectric, umacniającą pozycję firmy Sepura w tym sektorze.”

Zobacz testy odporności radiotelefonu STP8X

Źródło: www.sepura.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń