Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze 500 radiotelefonów TETRA dla niemieckich zakładów chemicznych

500 radiotelefonów TETRA dla niemieckich zakładów chemicznych

Firma Sepura dostarczy radiotelefony TETRA dla spółki Currenta, wiodącego zarządcy specjalistycznych zakładów chemicznych w Niemczech. Kontrakt został zdobyty przez długoletniego partnera firmy Sepura w Niemczech, Selectric Nachrichten-Systeme GmbH, i obejmuje dostarczenie w sumie ponad 500 radiotelefonów TETRA. Około 150 spośród nich będą stanowić najnowocześniejsze, iskrobezpieczne modele STP8X.

Currenta zarządza specjalistycznymi zakładami chemicznymi na terenie całych Niemiec i kładzie szczególny nacisk na zapewnienie bezpieczeństwa w swoich fabrykach. Po zdecydowaniu się na technologię TETRA, spółka rozpoczęła szeroko zakrojony proces testowania i planowania, mający na celu wyłonienie dostawcy radiotelefonów. Ostatecznie dla zakładów w Krefeld-Uerdingen, Leverkusen i Dormagen wybrano ofertę firmy Sepura. Poza iskrobezpiecznymi radiotelefonami ręcznymi STP8X, które będą użytkowane przez wyspecjalizowane zespoły pożarnicze, w ramach zamówienia zostaną dostarczone także radiotelefony przewoźne SRG3900 i ręczne STP8000.

“TETRA staje się coraz bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem do zastosowań komercyjnych, w których odczuwalne jest zwiększone bezpieczeństwo i funkcjonalność, które wnosi ta technologia“, powiedział Kasper Barfoed, kierownik sprzedaży regionalnej na obszarze północnej Europy w firmie Sepura.

“Currenta sporadycznie potrzebuje również możliwości skomunikowania się ze służbami bezpieczeństwa publicznego, a radiotelefony Sepura pozwalają zrobić to z łatwością. Ten kontrakt pokazuje nie tylko rozległość oferty naszej firmy, lecz także fakt, że jesteśmy w stanie dostarczyć najnowocześniejsze rozwiązania dla wielu sektorów.”

Radiotelefon STP8X ze zredukowaną klawiaturą, będący kluczowym elementem tego kontraktu, oraz jego wersja wyposażona w pełną klawiaturę, zaprezentowana w listopadzie 2012 roku na PMR-Expo, są jedynymi ręcznymi radiotelefonami TETRA zgodnymi z najnowszą i najbardziej wymagającą, szóstą wersją standardu IECEx / ATEX. Przemysł chemiczny jest ważną gałęzią niemieckiej ekonomii i jesteśmy usatysfakcjonowani naszą współpracą z Selectric, umacniającą pozycję firmy Sepura w tym sektorze.”

Zobacz testy odporności radiotelefonu STP8X

Źródło: www.sepura.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń