Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian nagrodzony za radiotelefon TETRA TH1n

Cassidian nagrodzony za radiotelefon TETRA TH1n

Miniaturowy radiotelefon TH1n firmy Cassidian zdobył nagrodę „International TETRA Award” w dziedzinie produktów dla przedsiębiorstw. Ceremonia wręczenia nagród miała miejsce 21 marca w londyńskim Muzeum Transportu. W tej kategorii, do której nominowanych zostało pięć urządzeń, jurorzy zwracali uwagę na produkty, które w najlepszy sposób wykorzystują możliwości, jakie daje system TETRA. Wszystkie nominowane urządzenia musiały cechować się szerokim zakresem możliwości oraz łatwą obsługą, również w sytuacjach kryzysowych.

Jak powiedział Jean-Marc Nasr, dyrektor ds. bezpiecznych rozwiązań telekomunikacyjnych w Cassidianie, firma bardzo cieszy się z nagrody, jaką otrzymała i traktuje ją jako potwierdzenie wysokiej jakości swoich produktów. Nagroda ta potwierdza, że Cassidian jest ceniony ze względu na możliwości, jakie oferują jego rozwiązania.

Z kolei Pierre Lopez, dyrektor ds. rynku terminali i pośrednich kanałów sprzedaży w firmie Cassidian podkreśla, że terminal TH1n jest pierwszym kieszonkowym urządzeniem TETRA. Zainteresowanie nim wyrazili użytkownicy komercyjni oraz należący do sektora bezpieczeństwa. Od momentu, gdy został zaprezentowany w 2012 roku w Dubaju, terminal TH1n został sprzedany wielu klientom z całego świata. Jego pierwsze zastosowanie miało miejsce w lutym tego roku podczas Monachijskiej Konferencji Polityki Bezpieczeństwa, gdzie był wykorzystywany przez służby ochrony. Jako najmniejszy i najlżejszy terminal Tetra na rynku doskonale nadaje się do pracy utajnionej.

Radiotelefon TETRA Cassidian TH1n

Miniaturyzacja terminala daje wiele nowych możliwości – może on być noszony w przypinanym futerale, kaburze pod pachą, zawieszony na szyi, przypięty do paska, klapy marynarki lub po prostu wsunięty do kieszeni. Dzięki temu radio jest idealne dla użytkowników, którym nie odpowiadała wielkość i waga dotychczasowych urządzeń. Wśród osób wybierających terminal TH1n znajdą się użytkownicy, którzy w swojej pracy potrzebują dyskretnego urządzenia, oraz tacy, którym ze względu na ubiór trudno było nosić duże i ciężkie radio.

Doroczne nagrody „International TETRA Awards” są wynikiem współpracy pomiędzy magazynem „TETRA Today” a stowarzyszeniem TCCA. Zostały one ustanowione aby uhonorować osiągnięcia wytwórców i użytkowników urządzeń pracujących w standardzie TETRA. Nagrody przyznawane są w siedmiu kategoriach. Po głosowaniu jurorów, którymi są specjaliści rozsiani po całym świecie, w grudniu została ogłoszona lista nominowanych we wszystkich kategoriach.

Źródło: www.cassidian.com

Dodatkowe informacje o radiotelefonie TH1n na stronie: http://th1n.com/

O firmie CASSIDIAN

Logo CassidianFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2011 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5,8 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2011 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 49,1 mld €, zatrudniając ponad 133 000 osób.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń