Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian zaprezentował nowy smukły radiotelefon TETRA TH1n

Cassidian zaprezentował nowy smukły radiotelefon TETRA TH1n

Na Światowym Kongresie TETRA 2012 w Dubaju Cassidian wprowadził nowy, smukły radiotelefon TETRA o nazwie TH1n – pierwszy z całkowicie nowej klasy kieszonkowych radiotelefonów. Jego unikalne, eleganckie wzornictwo odróżnia go od tradycyjnych radiotelefonów profesjonalnych. Radiotelefon posiada metaliczne wykończenie oraz kształtne, gumowe boki. Ponadto TH1n wyposażony jest w ten sam, duży i jasny, kolorowy wyświetlacz znany już z poprzednich modeli Cassidian.

Cassidian-TETRA-TH1n-Radio-small.jpg

Oczekuje się również, że te elementy wzornictwa otworzą rynek TETRA dla użytkowników z nowych sektorów, takich jak opieka społeczna i medyczna, którzy mają możliwość dołączenia do współdzielonych sieci dla bezpieczeństwa publicznego, lecz do tej pory nie znaleźli dla siebie odpowiedniego radiotelefonu, lepiej odpowiadającego ich wymaganiom od modeli przeznaczonych na przykład dla strażaków. Wyposażony w odpowiednie akcesoria, TH1n jest też odpowiedni do zastosowania jako radiotelefon kamuflowany, z racji swojej kompaktowej i cienkiej obudowy (tylko 19 mm).

Poza nowym wyglądem, TH1n charakteryzuje czysty i głośny dźwięk. Jest to w pełni wyposażony, profesjonalny sprzęt odpowiedni dla każdego, kto potrzebuje w swojej pracy najbardziej funkcjonalnych i wytrzymałych narzędzi. Klasa ochrony IP65 gwarantuje niezawodne działanie w wymagających środowiskach, a moc 1,8 Wat daje dodatkowy zasięg na granicy pokrycia sygnałem lub w trybie DMO (Direct Mode Operation). Funkcja przemiennika w trybie DMO pozwala na zestawienie połączenia głosowego pomiędzy użytkownikami, którzy normalnie nie byliby w zasięgu pomiędzy sobą. Nawet przy tak cienkim profilu, TH1n zapewnia czas pracy na baterii porównywalny z innymi radiotelefonami TETRA dostępnymi na rynku, dzięki innowacyjnej technologii akumulatorów.

Możliwość dostępu do danych i wymiany ich w terenie jest coraz bardziej istotna, a TH1n sprawdza się także pod tym względem, pozwalając pracownikom terenowym wykonać zapytania do baz danych i wysyłać raporty. Mogą oni skorzystać z zalet, jakie daje platforma Java, dająca możliwość uruchamiania wielu rodzajów łatwych w użytku aplikacji, dzięki specjalnym interfejsom użytkownika.

Źródło: http://www.cassidian.com/

O firmie CASSIDIAN

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2011 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.8 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2011 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 49,1 mld €, zatrudniając ponad 133 000 osób.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń