Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Airbus zaprezentował przyszłość cyfrowego radia na Europejskim Kongresie Policji

Airbus zaprezentował przyszłość cyfrowego radia na Europejskim Kongresie Policji

Airbus uczestniczył w tegorocznym forum użytkowników dotyczącym przyszłości łączności cyfrowej w Niemczech, z prezentacją obejmującą przedstawienie technologii szerokopasmowej w radiokomunikacji dla niemieckich organów bezpieczeństwa publicznego (BOS). W nadchodzących latach władze coraz częściej będą przekazywać sobie zdjęcia, wideo, i inne pliki multimedialne, do czego wymagana jest odpowiednia technologia.

„Airbus opracował portfolio produktów, które umożliwiają komunikację multimedialną w bezpiecznej sieci radiowej” – powiedział Markus Kolland, dyrektor ds. sprzedaży i wdrażania programów, działu Secure Land Communications, na obszar Europy i Afryki w firmie Airbus. Według Markusa Kollanda najważniejsze jest to, że obecna, niezawodna technologia radiowa TETRA nadal istnieje i może być rozszerzona o technologię szerokopasmową. „ Istniejące i przyszłe inwestycje w sieć radiową będą zatem nadal odgrywać ważną rolę” – dodał.

Gama produktów szerokopasmowych łączy również aplikacje na „inteligentne” urządzenia końcowe, takie jak Tactilon Dabat firmy Airbus. Jest to bezpieczny, oparty na Androidzie, smartphone zintegrowany z urządzeniem radiowym TETRA, który będzie wyposażony w nową aplikację Stashcat. „Stashcat jest szyfrowanym komunikatorem i aplikacją do współdzielenia plików, który obsługuje komunikację głosową. Jest to bardziej bezpieczny wybór niż publicznie dostępne aplikacje komunikacyjne” – powiedział Andreas Noack, szef heinekingmedia GmbH.

Firma Airbus, dzięki nowemu programowi rozwoju aplikacji SmarTWISP, współpracuje m.in. z twórcą aplikacji – firmą heinekingmedia GmbH. Z tym programem rozwoju aplikacji, firma Airbus zamierza stworzyć nowy ekosystem aplikacji, który zaspokaja codzienne potrzeby użytkowników radiotelefonów PMR (Professional Mobile Radio). Firma Heinekingmedia prezentowała się podczas kongresu policyjnego na stoisku , gdzie demonstrowała urządzenie Tactilon Dabat, wraz z aplikacją stashcat®.

Uwaga forum użytkowników BOS skupia się na rozwoju niemieckiej, radiowej sieci cyfrowej dla krajowych organów bezpieczeństwa publicznego i łączeniu ekspertów z branży i usług publicznych. Forum służy jako platforma dyskusyjna dla modernizacji sieci BOS. W tym roku w ramach 20 Europejskiego Kongresu Policyjnego w Berlinie, który odbył się w dniach 21-22 lutego, współpraca odbyła się pod hasłem „Europa – nieograniczona?”. Kongres policyjny jest największą konferencją międzynarodową na rzecz bezpieczeństwa wewnętrznego w Europie, gdzie około 1500 policjantów z różnych krajów i departamentów nawiązuje wzajemne kontakty.

Źródło i fot.: securelandcommunications.com / Airbus

O Airbus Defence and Space
Airbus LogoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.


O Secure Land Communications
Firma Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach Airbus Defence and Space odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji, dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?
Pytania? Zadzwoń