Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Airbus zaprezentował przyszłość cyfrowego radia na Europejskim Kongresie Policji

Airbus zaprezentował przyszłość cyfrowego radia na Europejskim Kongresie Policji

Airbus uczestniczył w tegorocznym forum użytkowników dotyczącym przyszłości łączności cyfrowej w Niemczech, z prezentacją obejmującą przedstawienie technologii szerokopasmowej w radiokomunikacji dla niemieckich organów bezpieczeństwa publicznego (BOS). W nadchodzących latach władze coraz częściej będą przekazywać sobie zdjęcia, wideo, i inne pliki multimedialne, do czego wymagana jest odpowiednia technologia.

„Airbus opracował portfolio produktów, które umożliwiają komunikację multimedialną w bezpiecznej sieci radiowej” – powiedział Markus Kolland, dyrektor ds. sprzedaży i wdrażania programów, działu Secure Land Communications, na obszar Europy i Afryki w firmie Airbus. Według Markusa Kollanda najważniejsze jest to, że obecna, niezawodna technologia radiowa TETRA nadal istnieje i może być rozszerzona o technologię szerokopasmową. „ Istniejące i przyszłe inwestycje w sieć radiową będą zatem nadal odgrywać ważną rolę” – dodał.

Gama produktów szerokopasmowych łączy również aplikacje na „inteligentne” urządzenia końcowe, takie jak Tactilon Dabat firmy Airbus. Jest to bezpieczny, oparty na Androidzie, smartphone zintegrowany z urządzeniem radiowym TETRA, który będzie wyposażony w nową aplikację Stashcat. „Stashcat jest szyfrowanym komunikatorem i aplikacją do współdzielenia plików, który obsługuje komunikację głosową. Jest to bardziej bezpieczny wybór niż publicznie dostępne aplikacje komunikacyjne” – powiedział Andreas Noack, szef heinekingmedia GmbH.

Firma Airbus, dzięki nowemu programowi rozwoju aplikacji SmarTWISP, współpracuje m.in. z twórcą aplikacji – firmą heinekingmedia GmbH. Z tym programem rozwoju aplikacji, firma Airbus zamierza stworzyć nowy ekosystem aplikacji, który zaspokaja codzienne potrzeby użytkowników radiotelefonów PMR (Professional Mobile Radio). Firma Heinekingmedia prezentowała się podczas kongresu policyjnego na stoisku , gdzie demonstrowała urządzenie Tactilon Dabat, wraz z aplikacją stashcat®.

Uwaga forum użytkowników BOS skupia się na rozwoju niemieckiej, radiowej sieci cyfrowej dla krajowych organów bezpieczeństwa publicznego i łączeniu ekspertów z branży i usług publicznych. Forum służy jako platforma dyskusyjna dla modernizacji sieci BOS. W tym roku w ramach 20 Europejskiego Kongresu Policyjnego w Berlinie, który odbył się w dniach 21-22 lutego, współpraca odbyła się pod hasłem „Europa – nieograniczona?”. Kongres policyjny jest największą konferencją międzynarodową na rzecz bezpieczeństwa wewnętrznego w Europie, gdzie około 1500 policjantów z różnych krajów i departamentów nawiązuje wzajemne kontakty.

Źródło i fot.: securelandcommunications.com / Airbus

O Airbus Defence and Space
Airbus LogoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.


O Secure Land Communications
Firma Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach Airbus Defence and Space odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji, dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń