Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Inteligentne szafki Traka w brytyjskiej policji

Inteligentne szafki Traka w brytyjskiej policji

Firma TRAKA, światowy lider w rozwiązaniach do zarządzania kontrolą dostępu do najważniejszych aktywów w firmie (m.in. sprzętu i urządzeń), świętuje dekadę współpracy z brytyjską policją, która wykorzystuje jej system inteligentnych szafek do przechowywania radiotelefonów TETRA.

W latach 2002-2004 firma TRAKA dostarczyła na potrzeby brytyjskich służb system depozytorów kluczy, mający wspomóc zarządzanie flotą pojazdów. Wprowadzony system w pełni zautomatyzował procedurę zarządzania pojazdami. Dzięki niemu można było szybko zgłosić błąd, usunąć usterkę pojazdu, a zarządzanie flotą stało się proste, efektywniejsze i co najważniejsze – szybsze.

Służby bezpieczeństwa szybko zorientowały się, że system ten może zostać wykorzystany także przy zarządzaniu radiotelefonami TETRA oraz innym sprzętem elektronicznym. W jaki sposób to rozwiązanie zapewniło lepsze bezpieczeństwo i kontrolę w oddziałach policji?

Łączność radiowa jest niezbędna w codziennej pracy jednostek policji. Co jednak zrobić w przypadku gdy któryś z radiotelefonów ulegnie uszkodzeniu lub rozładuje się? Najlepszym rozwiązaniem są urządzenia zapasowe, które będą dostępne o każdej porze dnia i nocy. Potrzebujemy zatem pracownika, który w razie awarii sprzętu będzie wysyłany z nowym urządzeniem i odbierze wadliwe. W takim jednak przypadku nie mamy kontroli nad częściami zapasowymi, a dodatkowo istnieje duże ryzyko ich zgubienia lub dostania się w niepowołane ręce. W jaki sposób uniknąć takiej sytuacji i jednocześnie skutecznie i przy niskich kosztach usprawnić pracę?

Inteligentny system szafek TRAKA z radiotelefonami TETRA Airwave Solutions

Dzięki systemowi TRAKA stało się to możliwe. Zamienniki są przechowywane w 29 miejscach w całym regionie. Policjant, który chce wymienić lub otrzymać zapasowy radiotelefon kontaktuje się przy pomocy telefonu umieszczonego przy depozytorze z osobą administrującą system i po prawidłowej autoryzacji ma możliwość pobrania klucza do szafki, w której znajduje się zapasowy sprzęt.
Obecnie system udostępniania radiotelefonów TETRA oraz inteligentnych szafek Traka jest efektywnie wykorzystywany przez służby drogowe (ang. Highway Agency), które, korzystając z ponad 100 inteligentnych szafek Traka, oraz 1200 radiotelefonów TETRA, patrolują większość głównych dróg w Wielkiej Brytanii. Dzięki nim, w sytuacji kryzysowej, jednostki są w stanie szybko skomunikować się z innymi służbami oraz równie szybko podjąć konieczne działania.

“Nie możemy sobie pozwolić na nieprawidłowości w wydaniach sprzętu – Traka nam to zapewnia”  – Martin Trott – Airwave team leader. „W systemie Traka praktycznie nie ma ograniczeń, mamy mnóstwo kluczy do zarządzania. Jesteśmy ograniczeni tylko swoją wyobraźnią” – Bob Clegg – Airwaves Manager.

Wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Traka w Polsce jest firma firmy Techniserv – www.techniserv.pl

Zobacz film Video wyjaśniający idee działania inteligentnych szafek Traka.

Źródło: http://www.techniserv.pl/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń