Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Inteligentne szafki Traka w brytyjskiej policji

Inteligentne szafki Traka w brytyjskiej policji

Firma TRAKA, światowy lider w rozwiązaniach do zarządzania kontrolą dostępu do najważniejszych aktywów w firmie (m.in. sprzętu i urządzeń), świętuje dekadę współpracy z brytyjską policją, która wykorzystuje jej system inteligentnych szafek do przechowywania radiotelefonów TETRA.

W latach 2002-2004 firma TRAKA dostarczyła na potrzeby brytyjskich służb system depozytorów kluczy, mający wspomóc zarządzanie flotą pojazdów. Wprowadzony system w pełni zautomatyzował procedurę zarządzania pojazdami. Dzięki niemu można było szybko zgłosić błąd, usunąć usterkę pojazdu, a zarządzanie flotą stało się proste, efektywniejsze i co najważniejsze – szybsze.

Służby bezpieczeństwa szybko zorientowały się, że system ten może zostać wykorzystany także przy zarządzaniu radiotelefonami TETRA oraz innym sprzętem elektronicznym. W jaki sposób to rozwiązanie zapewniło lepsze bezpieczeństwo i kontrolę w oddziałach policji?

Łączność radiowa jest niezbędna w codziennej pracy jednostek policji. Co jednak zrobić w przypadku gdy któryś z radiotelefonów ulegnie uszkodzeniu lub rozładuje się? Najlepszym rozwiązaniem są urządzenia zapasowe, które będą dostępne o każdej porze dnia i nocy. Potrzebujemy zatem pracownika, który w razie awarii sprzętu będzie wysyłany z nowym urządzeniem i odbierze wadliwe. W takim jednak przypadku nie mamy kontroli nad częściami zapasowymi, a dodatkowo istnieje duże ryzyko ich zgubienia lub dostania się w niepowołane ręce. W jaki sposób uniknąć takiej sytuacji i jednocześnie skutecznie i przy niskich kosztach usprawnić pracę?

Inteligentny system szafek TRAKA z radiotelefonami TETRA Airwave Solutions

Dzięki systemowi TRAKA stało się to możliwe. Zamienniki są przechowywane w 29 miejscach w całym regionie. Policjant, który chce wymienić lub otrzymać zapasowy radiotelefon kontaktuje się przy pomocy telefonu umieszczonego przy depozytorze z osobą administrującą system i po prawidłowej autoryzacji ma możliwość pobrania klucza do szafki, w której znajduje się zapasowy sprzęt.
Obecnie system udostępniania radiotelefonów TETRA oraz inteligentnych szafek Traka jest efektywnie wykorzystywany przez służby drogowe (ang. Highway Agency), które, korzystając z ponad 100 inteligentnych szafek Traka, oraz 1200 radiotelefonów TETRA, patrolują większość głównych dróg w Wielkiej Brytanii. Dzięki nim, w sytuacji kryzysowej, jednostki są w stanie szybko skomunikować się z innymi służbami oraz równie szybko podjąć konieczne działania.

“Nie możemy sobie pozwolić na nieprawidłowości w wydaniach sprzętu – Traka nam to zapewnia”  – Martin Trott – Airwave team leader. „W systemie Traka praktycznie nie ma ograniczeń, mamy mnóstwo kluczy do zarządzania. Jesteśmy ograniczeni tylko swoją wyobraźnią” – Bob Clegg – Airwaves Manager.

Wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Traka w Polsce jest firma firmy Techniserv – www.techniserv.pl

Zobacz film Video wyjaśniający idee działania inteligentnych szafek Traka.

Źródło: http://www.techniserv.pl/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń