Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Inteligentne szafki Traka w brytyjskiej policji

Inteligentne szafki Traka w brytyjskiej policji

Firma TRAKA, światowy lider w rozwiązaniach do zarządzania kontrolą dostępu do najważniejszych aktywów w firmie (m.in. sprzętu i urządzeń), świętuje dekadę współpracy z brytyjską policją, która wykorzystuje jej system inteligentnych szafek do przechowywania radiotelefonów TETRA.

W latach 2002-2004 firma TRAKA dostarczyła na potrzeby brytyjskich służb system depozytorów kluczy, mający wspomóc zarządzanie flotą pojazdów. Wprowadzony system w pełni zautomatyzował procedurę zarządzania pojazdami. Dzięki niemu można było szybko zgłosić błąd, usunąć usterkę pojazdu, a zarządzanie flotą stało się proste, efektywniejsze i co najważniejsze – szybsze.

Służby bezpieczeństwa szybko zorientowały się, że system ten może zostać wykorzystany także przy zarządzaniu radiotelefonami TETRA oraz innym sprzętem elektronicznym. W jaki sposób to rozwiązanie zapewniło lepsze bezpieczeństwo i kontrolę w oddziałach policji?

Łączność radiowa jest niezbędna w codziennej pracy jednostek policji. Co jednak zrobić w przypadku gdy któryś z radiotelefonów ulegnie uszkodzeniu lub rozładuje się? Najlepszym rozwiązaniem są urządzenia zapasowe, które będą dostępne o każdej porze dnia i nocy. Potrzebujemy zatem pracownika, który w razie awarii sprzętu będzie wysyłany z nowym urządzeniem i odbierze wadliwe. W takim jednak przypadku nie mamy kontroli nad częściami zapasowymi, a dodatkowo istnieje duże ryzyko ich zgubienia lub dostania się w niepowołane ręce. W jaki sposób uniknąć takiej sytuacji i jednocześnie skutecznie i przy niskich kosztach usprawnić pracę?

Inteligentny system szafek TRAKA z radiotelefonami TETRA Airwave Solutions

Dzięki systemowi TRAKA stało się to możliwe. Zamienniki są przechowywane w 29 miejscach w całym regionie. Policjant, który chce wymienić lub otrzymać zapasowy radiotelefon kontaktuje się przy pomocy telefonu umieszczonego przy depozytorze z osobą administrującą system i po prawidłowej autoryzacji ma możliwość pobrania klucza do szafki, w której znajduje się zapasowy sprzęt.
Obecnie system udostępniania radiotelefonów TETRA oraz inteligentnych szafek Traka jest efektywnie wykorzystywany przez służby drogowe (ang. Highway Agency), które, korzystając z ponad 100 inteligentnych szafek Traka, oraz 1200 radiotelefonów TETRA, patrolują większość głównych dróg w Wielkiej Brytanii. Dzięki nim, w sytuacji kryzysowej, jednostki są w stanie szybko skomunikować się z innymi służbami oraz równie szybko podjąć konieczne działania.

“Nie możemy sobie pozwolić na nieprawidłowości w wydaniach sprzętu – Traka nam to zapewnia”  – Martin Trott – Airwave team leader. „W systemie Traka praktycznie nie ma ograniczeń, mamy mnóstwo kluczy do zarządzania. Jesteśmy ograniczeni tylko swoją wyobraźnią” – Bob Clegg – Airwaves Manager.

Wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Traka w Polsce jest firma firmy Techniserv – www.techniserv.pl

Zobacz film Video wyjaśniający idee działania inteligentnych szafek Traka.

Źródło: http://www.techniserv.pl/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń