Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Obchody jubileuszu brytyjskiej królowej demonstrują interoperacyjność służb

Obchody jubileuszu brytyjskiej królowej demonstrują interoperacyjność służb

Bezprecedensowa liczba organizacji bezpieczeństwa publicznego korzystała z sieci TETRA Airwave podczas uroczystości obchodów 60-tej rocznicy panowania brytyjskiej królowej. Ustanowiono przy tej okazji nowy rekord w ilości użytkowników używających tej samej platformy łączności w tym samym miejscu.

Przez cztery dni obchodów jubileuszu królowej Elżbiety II przy pomocy sieci TETRA Airwave łączność nawiązywało 167 organizacji, z czego 74 reprezentowało odrębne jednostki ze służb ratunkowych (policji, straży pożarnej i pogotowia). Poza służbami z Londynu, wspólny system łączności wykorzystywały także formacje z Hampshire, Walii oraz hrabstw otaczających Londyn. Ponadto, z sieci Airwave korzystali użytkownicy ze społeczności Airwave Direct, w tym lokalne władze, służby ochrony wybrzeża i zarządcy portów.

Według Johna Lewisa, dyrektora ds. operacyjnych Airwave: „Podczas parady na Tamizie zarejestrowano największe wykorzystanie sieci podczas weekendu, które w godzinach 6:00-17:30 wyniosło ponad milion wywołań. Odnotowaliśmy także ponad 11 tys. łączności w londyńskiej sieci (135 komórkach) o godzinie 14:00, co stanowi wzrost o 52% w porównaniu do poprzedniego miesiąca.”

3 czerwca do sieci Airwave w ciągu całej doby było podłączonych 25477 terminali. Dla porównania, podczas Karnawału Notting Hill w 2011 roku z sieci korzystało w szczycie 5 tys. użytkowników, a w trakcie zeszłorocznego ślubu księcia Williama i Kate Middleton – 6 tys.

Szacuje się, że w weekend podczas obchodów jubileuszu Londyn odwiedziła oszałamiająca liczba 2,5 miliona osób, a na służbie było w tym czasie ponad 6 tys. funkcjonariuszy policji. Parada na Tamizie przyciągnęła około miliona widzów, a kolejne tłumy zgromadziły się przed telebimami oraz na ulicznym festynie Fortnum & Masons, który trwał od 11:00 do 17:00.

„Wiedziałem, że weekend będzie pracowity i oczekiwałem zwiększonego wykorzystania sieci. Jak przy wszystkich, planowanych lub nieplanowanych, wielkoskalowych wydarzeniach, otworzyliśmy most konferencyjny pozwalający naszym klientom skontaktować się z nami bezpośrednio, co jest istotne dla sukcesu naszego i naszych klientów,” dodał Lewis.

Zarządcy londyńskiego portu (PLA) podczas jubileuszu po raz pierwszy korzystali z usług Airwave. Komentując ich doświadczenia związane z tym wydarzeniem, komandor porucznik David Phillips, naczelnik portu, powiedział: „Jako osoba mająca odpowiedzialność za bezpieczeństwo nawigacji 3 czerwca, chciałbym potwierdzić, jak wartościowym narzędziem okazały się te radiotelefony. Możliwości łączności z moimi głównymi dowódcami oraz funkcjonariuszem PLA w specjalnym centrum operacyjnym Metropolitalnej Policji Londyńskiej znacznie przyczyniły się do tego, co obecnie chwali się jako bardzo udaną paradę.”

Phillips dodał: „Jest to znakomity system i był dla nas niezbędny do pomyślnego zarządzania tą imprezą.”

 

 

Źródło: www.airwavesolutions.co.uk

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń