Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Obchody jubileuszu brytyjskiej królowej demonstrują interoperacyjność służb

Obchody jubileuszu brytyjskiej królowej demonstrują interoperacyjność służb

Bezprecedensowa liczba organizacji bezpieczeństwa publicznego korzystała z sieci TETRA Airwave podczas uroczystości obchodów 60-tej rocznicy panowania brytyjskiej królowej. Ustanowiono przy tej okazji nowy rekord w ilości użytkowników używających tej samej platformy łączności w tym samym miejscu.

Przez cztery dni obchodów jubileuszu królowej Elżbiety II przy pomocy sieci TETRA Airwave łączność nawiązywało 167 organizacji, z czego 74 reprezentowało odrębne jednostki ze służb ratunkowych (policji, straży pożarnej i pogotowia). Poza służbami z Londynu, wspólny system łączności wykorzystywały także formacje z Hampshire, Walii oraz hrabstw otaczających Londyn. Ponadto, z sieci Airwave korzystali użytkownicy ze społeczności Airwave Direct, w tym lokalne władze, służby ochrony wybrzeża i zarządcy portów.

Według Johna Lewisa, dyrektora ds. operacyjnych Airwave: „Podczas parady na Tamizie zarejestrowano największe wykorzystanie sieci podczas weekendu, które w godzinach 6:00-17:30 wyniosło ponad milion wywołań. Odnotowaliśmy także ponad 11 tys. łączności w londyńskiej sieci (135 komórkach) o godzinie 14:00, co stanowi wzrost o 52% w porównaniu do poprzedniego miesiąca.”

3 czerwca do sieci Airwave w ciągu całej doby było podłączonych 25477 terminali. Dla porównania, podczas Karnawału Notting Hill w 2011 roku z sieci korzystało w szczycie 5 tys. użytkowników, a w trakcie zeszłorocznego ślubu księcia Williama i Kate Middleton – 6 tys.

Szacuje się, że w weekend podczas obchodów jubileuszu Londyn odwiedziła oszałamiająca liczba 2,5 miliona osób, a na służbie było w tym czasie ponad 6 tys. funkcjonariuszy policji. Parada na Tamizie przyciągnęła około miliona widzów, a kolejne tłumy zgromadziły się przed telebimami oraz na ulicznym festynie Fortnum & Masons, który trwał od 11:00 do 17:00.

„Wiedziałem, że weekend będzie pracowity i oczekiwałem zwiększonego wykorzystania sieci. Jak przy wszystkich, planowanych lub nieplanowanych, wielkoskalowych wydarzeniach, otworzyliśmy most konferencyjny pozwalający naszym klientom skontaktować się z nami bezpośrednio, co jest istotne dla sukcesu naszego i naszych klientów,” dodał Lewis.

Zarządcy londyńskiego portu (PLA) podczas jubileuszu po raz pierwszy korzystali z usług Airwave. Komentując ich doświadczenia związane z tym wydarzeniem, komandor porucznik David Phillips, naczelnik portu, powiedział: „Jako osoba mająca odpowiedzialność za bezpieczeństwo nawigacji 3 czerwca, chciałbym potwierdzić, jak wartościowym narzędziem okazały się te radiotelefony. Możliwości łączności z moimi głównymi dowódcami oraz funkcjonariuszem PLA w specjalnym centrum operacyjnym Metropolitalnej Policji Londyńskiej znacznie przyczyniły się do tego, co obecnie chwali się jako bardzo udaną paradę.”

Phillips dodał: „Jest to znakomity system i był dla nas niezbędny do pomyślnego zarządzania tą imprezą.”

 

 

Źródło: www.airwavesolutions.co.uk

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń