Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Interoperacyjność TEDS pomiędzy sprzętem różnych producentów

Interoperacyjność TEDS pomiędzy sprzętem różnych producentów

9 stycznia br. przyznano dwa pierwsze certyfikaty interoperacyjności TEDS pomiędzy sprzętem radiowym różnych producentów. Zostały one wydane przez ISCTI (Istituto Superiore delle Comunicazioni e delle Tecnologie dell’Informazione), laboratorium należące do Departamentu Komunikacji włoskiego Ministerstwa Rozwoju Ekonomicznego.

Certyfikaty interoperacyjności wydaje się producentom po pomyślnym przejściu scenariuszy testowych sformułowanych przez Stowarzyszenie TETRA MoU (obecnie TCCA). Scenariusze te skupiają się na testowaniu pod kątem tzw. profili interoperacyjności TETRA (TIP), czyli poszczególnych funkcji, jakie powinny spełniać urządzenia radiowe. Profile TIP są bezpośrednio oparte o standardy TETRA opracowane przez ETSI.

Obecnie stosowane scenariusze testowe interoperacyjności obejmują wszystkie warstwy modelu OSI oprócz pierwszej (fizycznej), co oznacza, że nie narzucają one ograniczeń co do wykorzystywanego pasma radiowego. Rezultaty testów zależą wyłącznie od implementacji stosu protokołów. Przyjmuje się więc, że jeśli ten sam stos protokołów został zaimplementowany w kilku urządzeniach, będą się one zachowywać w podobny sposób i wynik testów powinien być taki sam.

Pierwszy z certyfikatów dotyczy współpracy radiotelefonu przewoźnego Motorola MTM5400 oraz infrastruktury radiową firmy Cassidian, Tetra System Release 6.0, z uwzględnieniem funkcji TEDS. Wszystkie z przeprowadzonych scenariuszy testowych zakończyły się pomyślnie.

Drugi certyfikat zaświadcza o współpracy modemu TEDS APT7000 firmy Asia Pacific Satellite Inc. (APSI) z infrastrukturą radiową firmy Cassidian, Tetra System Release 6.0. Tutaj także testy przebiegły w całości z powodzeniem.

 

 

Źródło: www.tandcca.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń