Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Norwegia wprowadza TEDS w swojej sieci TETRA

Norwegia wprowadza TEDS w swojej sieci TETRA

Norwegia rozpoczyna wdrażanie technologii TEDS (Tetra Enhanced Data Services) w swojej sieci TETRA dla służb bezpieczeństwa publicznego — Nødnett. Będzie to pierwszy na świecie przypadek wprowadzenia TEDS do ogólnokrajowej sieci łączności radiowej.

Infrastruktura Nødnett jest oparta o platformę Dimetra 8.x firmy Motorola Solutions, która od stycznia 2012 roku jest także głównym kontrahentem dla norweskiej sieci, odpowiedzialnym z wdrożenie i utrzymanie jej. Nødnett składa się z około 2100 stacji bazowych i wielu central cyfrowych, 80 stanowisk dowodzenia dla policji i straży pożarnej oraz 250 dla służb ratownictwa medycznego i szpitali. Całość jest monitorowana i zarządzana w centrum sterowania siecią (NOC). Obecnie norweska sieć pokrywa swoim zasięgiem mniej więcej połowę lądowego obszaru kraju, lecz do końca 2015 roku pokrycie wzrośnie do 79%, a w zasięgu Nødnett znajdzie się prawie 100% populacji Norwegii.

W marcu firma Motorola Solutions wspólnie z właścicielem sieci, Dyrekcją ds. Łączności Kryzysowej (DNK) w Ministerstwie Sprawiedliwości Norwegii, przeprowadziła testy szerokopasmowej transmisji danych przy wykorzystaniu TEDS. Teraz ta technologia zostanie wdrożona w całym kraju. Wprawdzie jak na razie TEDS trafi tylko do jednej trzeciej wszystkich stacji bazowych, lecz ich zasięg pokrywa się w wielu miejscach, więc nowa technologia będzie dostępna na obszarze większym niż ⅓ powierzchni Norwegii.

Wspomniane testy wykazały, że TEDS umożliwia pobieranie danych z prędkością 90 kbit/s i wysyłanie 80 kbit/s, przy pracy w kanale o szerokości 50 kHz z modulacją 64 QAM. Jak informuje Hans Petter Naper, menedżer projektu TEDS w DNK, jedynie na skraju obszaru pokrycia stacji bazowej system przełącza się na modulację 4 lub 16 QAM, co skutkuje spadkiem przepustowości do 20–40 kbit/s. Choć taka prędkość transmisji danych w dobie telefonii komórkowej 4 generacji wydaje się archaicznie niska, to wystarczy, aby dać funkcjonariuszom policji możliwość przesyłania zdjęć tablic rejestracyjnych lub twarzy do identyfikacji, a nawet transmisji wideo na żywo. Według Tora Helge Lyngstøla, dyrektora DNK, TEDS jest w stanie zaspokoić 80% potrzeb służb bezpieczeństwa publicznego związanych z transmisją danych.

Źródło: www.wireless-mag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń