Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Norwegia wprowadza TEDS w swojej sieci TETRA

Norwegia wprowadza TEDS w swojej sieci TETRA

Norwegia rozpoczyna wdrażanie technologii TEDS (Tetra Enhanced Data Services) w swojej sieci TETRA dla służb bezpieczeństwa publicznego — Nødnett. Będzie to pierwszy na świecie przypadek wprowadzenia TEDS do ogólnokrajowej sieci łączności radiowej.

Infrastruktura Nødnett jest oparta o platformę Dimetra 8.x firmy Motorola Solutions, która od stycznia 2012 roku jest także głównym kontrahentem dla norweskiej sieci, odpowiedzialnym z wdrożenie i utrzymanie jej. Nødnett składa się z około 2100 stacji bazowych i wielu central cyfrowych, 80 stanowisk dowodzenia dla policji i straży pożarnej oraz 250 dla służb ratownictwa medycznego i szpitali. Całość jest monitorowana i zarządzana w centrum sterowania siecią (NOC). Obecnie norweska sieć pokrywa swoim zasięgiem mniej więcej połowę lądowego obszaru kraju, lecz do końca 2015 roku pokrycie wzrośnie do 79%, a w zasięgu Nødnett znajdzie się prawie 100% populacji Norwegii.

W marcu firma Motorola Solutions wspólnie z właścicielem sieci, Dyrekcją ds. Łączności Kryzysowej (DNK) w Ministerstwie Sprawiedliwości Norwegii, przeprowadziła testy szerokopasmowej transmisji danych przy wykorzystaniu TEDS. Teraz ta technologia zostanie wdrożona w całym kraju. Wprawdzie jak na razie TEDS trafi tylko do jednej trzeciej wszystkich stacji bazowych, lecz ich zasięg pokrywa się w wielu miejscach, więc nowa technologia będzie dostępna na obszarze większym niż ⅓ powierzchni Norwegii.

Wspomniane testy wykazały, że TEDS umożliwia pobieranie danych z prędkością 90 kbit/s i wysyłanie 80 kbit/s, przy pracy w kanale o szerokości 50 kHz z modulacją 64 QAM. Jak informuje Hans Petter Naper, menedżer projektu TEDS w DNK, jedynie na skraju obszaru pokrycia stacji bazowej system przełącza się na modulację 4 lub 16 QAM, co skutkuje spadkiem przepustowości do 20–40 kbit/s. Choć taka prędkość transmisji danych w dobie telefonii komórkowej 4 generacji wydaje się archaicznie niska, to wystarczy, aby dać funkcjonariuszom policji możliwość przesyłania zdjęć tablic rejestracyjnych lub twarzy do identyfikacji, a nawet transmisji wideo na żywo. Według Tora Helge Lyngstøla, dyrektora DNK, TEDS jest w stanie zaspokoić 80% potrzeb służb bezpieczeństwa publicznego związanych z transmisją danych.

Źródło: www.wireless-mag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń