Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Transgraniczna komunikacja TETRA Norwegia-Szwecja na co dzień od 2017 roku

Transgraniczna komunikacja TETRA Norwegia-Szwecja na co dzień od 2017 roku

Na początku 2017 roku ogólnokrajowe sieci TETRA w Norwegii i Szwecji będą gotowe do regularnej wzajemnej komunikacji radiowej. Do tej pory taka łączność była prowadzona jedynie w ramach testów. Jest to jedno z najbardziej zaawansowanych przedsięwzięć w europejskiej radiokomunikacji. W integracji sieci pomaga firma Airbus Defence and Space.

Ostatni test łączności TETRA między Norwegią a Szwecją został przeprowadzony w połowie listopada tego roku. Były to rozbudowane ćwiczenia, w których udział wzięli przedstawiciele szwedzkich i norweskich organizacji bezpieczeństwa i porządku publicznego, zgromadzeni w miejscowościach Meråker (Norwegia) oraz Storlien (Szwecja).

Choć norweska sieć TETRA Nødnett oraz jej szwedzka odpowiedniczka RAKEL bazują na infrastrukturze radiowej różnych producentów, a ich użytkownicy korzystają z terminali różnych marek, wzajemna współpraca jest możliwa. Zapewnia ją wspólna platforma stworzona w ramach projektu ISITEP (Inter-System Interoperability for Tetra-Tetrapol Networks), finansowanego ze środków UE.

Firma Airbus Defence and Space wspomaga operatora RAKEL, Szwedzką Agencję ds. Cywilnych Sytuacji Kryzysowych (MSB), w projekcie interoperacyjności odkąd sieć weszła do operacyjnego użytku w 2010 roku. „Nasza technologia wydatnie przyczyniła się do osiągnięcia interoperacyjności szwedzkiej i norweskiej sieci”, powiedział Olivier Koczan, szef działu Secure Land Communications w firmie Airbus Defence and Space.

Rakel służy wszystkim głównym organizacjom bezpieczeństwa i porządku publicznego w Szwecji, wliczając w to policję, straż przybrzeżną, służbę celną, pogotowie, siły zbrojne, a także niektóre przedsiębiorstwa, na przykład świadczące usługi użyteczności publicznej. W całym kraju z sieci korzysta łącznie ponad 67 tysięcy użytkowników. Transgraniczna łączność umożliwi im prowadzenie indywidualnej i grupowej komunikacji z funkcjonariuszami w Norwegii, przy zachowaniu mechanizmów uwierzytelniania i szyfrowania.

Celem projektu ISITEP jest znalezienie wszechstronnego rozwiązania zapewniającego interoperacyjność systemów komunikacji o krytycznym znaczeniu działających w oparciu o różne standardy. Bierze w nim udział konsorcjum 15 wiodących przedsiębiorstw, w tym Airbus Defence and Space, i instytucje akademickie z 10 krajów. Projekt rozpoczął się w 2013 roku i otrzymał unijne fundusze w wysokości 10 milionów euro. Ma również wsparcie stowarzyszenia TCCA (TETRA + Critical Communications Association) oraz organizacji służb ratunkowych z dziewięciu krajów.

Źródło: www.tandcca.com

O Airbus Defence and Space
Airbus LogoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.


O Secure Land Communications
Firma Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach Airbus Defence and Space odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.


[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń