Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Transgraniczna komunikacja TETRA Norwegia-Szwecja na co dzień od 2017 roku

Transgraniczna komunikacja TETRA Norwegia-Szwecja na co dzień od 2017 roku

Na początku 2017 roku ogólnokrajowe sieci TETRA w Norwegii i Szwecji będą gotowe do regularnej wzajemnej komunikacji radiowej. Do tej pory taka łączność była prowadzona jedynie w ramach testów. Jest to jedno z najbardziej zaawansowanych przedsięwzięć w europejskiej radiokomunikacji. W integracji sieci pomaga firma Airbus Defence and Space.

Ostatni test łączności TETRA między Norwegią a Szwecją został przeprowadzony w połowie listopada tego roku. Były to rozbudowane ćwiczenia, w których udział wzięli przedstawiciele szwedzkich i norweskich organizacji bezpieczeństwa i porządku publicznego, zgromadzeni w miejscowościach Meråker (Norwegia) oraz Storlien (Szwecja).

Choć norweska sieć TETRA Nødnett oraz jej szwedzka odpowiedniczka RAKEL bazują na infrastrukturze radiowej różnych producentów, a ich użytkownicy korzystają z terminali różnych marek, wzajemna współpraca jest możliwa. Zapewnia ją wspólna platforma stworzona w ramach projektu ISITEP (Inter-System Interoperability for Tetra-Tetrapol Networks), finansowanego ze środków UE.

Firma Airbus Defence and Space wspomaga operatora RAKEL, Szwedzką Agencję ds. Cywilnych Sytuacji Kryzysowych (MSB), w projekcie interoperacyjności odkąd sieć weszła do operacyjnego użytku w 2010 roku. „Nasza technologia wydatnie przyczyniła się do osiągnięcia interoperacyjności szwedzkiej i norweskiej sieci”, powiedział Olivier Koczan, szef działu Secure Land Communications w firmie Airbus Defence and Space.

Rakel służy wszystkim głównym organizacjom bezpieczeństwa i porządku publicznego w Szwecji, wliczając w to policję, straż przybrzeżną, służbę celną, pogotowie, siły zbrojne, a także niektóre przedsiębiorstwa, na przykład świadczące usługi użyteczności publicznej. W całym kraju z sieci korzysta łącznie ponad 67 tysięcy użytkowników. Transgraniczna łączność umożliwi im prowadzenie indywidualnej i grupowej komunikacji z funkcjonariuszami w Norwegii, przy zachowaniu mechanizmów uwierzytelniania i szyfrowania.

Celem projektu ISITEP jest znalezienie wszechstronnego rozwiązania zapewniającego interoperacyjność systemów komunikacji o krytycznym znaczeniu działających w oparciu o różne standardy. Bierze w nim udział konsorcjum 15 wiodących przedsiębiorstw, w tym Airbus Defence and Space, i instytucje akademickie z 10 krajów. Projekt rozpoczął się w 2013 roku i otrzymał unijne fundusze w wysokości 10 milionów euro. Ma również wsparcie stowarzyszenia TCCA (TETRA + Critical Communications Association) oraz organizacji służb ratunkowych z dziewięciu krajów.

Źródło: www.tandcca.com

O Airbus Defence and Space
Airbus LogoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.


O Secure Land Communications
Firma Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach Airbus Defence and Space odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.


[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń