Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju - 3 ważne korzyści

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego. Obsługa ponad pięćdziesięciu milionów pasażerów, ponad 7600 lotów i ogromnej ilości bagażu co tydzień jest ogromnym zadaniem dla personelu lotniska w Dubaju. Wszyscy, od osób zajmujących się bagażami na ziemi po kontrolerów ruchu lotniczego monitorujących niebo, potrzebują niezawodnej komunikacji grupowej, aby wszystko działało sprawnie.

Ale jakie są trzy kluczowe korzyści, jakie zyskało lotnisko w Dubaju dzięki zastosowaniu zaawansowanej łączności cyfrowej?

Kilka organizacji i zespołów korzysta z sieci TETRA Nedaa na lotnisku Dubai International, od osób pracujących przy bramkach po zespoły straży pożarnej i ratownictwa. Jednym z tych ważnych zespołów jest Trolley Management. Nedaa jest klientem Airbusa w Dubaju oraz dostawcą sieci TETRA i rozwiązań firmy Airbus Secure Land Communications dla kilku podmiotów rządowych i pozarządowych.

Jassim Mohammad, lider zespołu Trolley Management, wyjaśnia obowiązki zespołu: „Świadczymy usługi dla klientów, w tym obsługę wózków bagażowych, we wszystkich trzech terminalach, zarówno przylotów, jak i odlotów”. Stanowi to ogromne wyzwanie dla grupy z powodu ogromnej wielkości obszaru, który jest obsługiwany”. Zespół Trolley Management odgrywa ważną rolę w sprawnym funkcjonowaniu lotniska w Dubaju. Zespół uzyskał trzy ważne korzyści z zastosowania hybrydowej komunikacji TETRA i 4G/5G:

1. Cały zespół może być osiągnięty jednocześnie w tym samym czasie

Lotnisko w Dubaju, składające się z trzech terminali zajmuje powierzchnię ponad 7200 akrów (2900 ha). Stwarza to istotne wyzwania, jak we właściwym czasie, w bezpieczny i skuteczny sposób dostarczyć właściwe informacje do właściwych osób.

Dubai-lotnisko-komunikacja-radiowa-TETRA-Airubs

Korzystanie z łączności radiowej TETRA skraca czas potrzebny na dotarcie do całego zespołu obsługującego wózki bagażowe i poprawia komunikację między członkami zespołu. Jassim Mohammad mówi: „Wcześniej musieliśmy osobiście dzwonić do personelu na ich telefony komórkowe, co zajmowało dużo czasu. Teraz członkowie zespołu mają radiotelefony TETRA i możemy wysyłać wiadomość do całego zespołu w tym samym czasie. Nie musimy już wykonywać 40 telefonów jeden po drugim”.

2. Komunikacja odbywa się bez zakłóceń

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju obsługuje około 400 000 lotów (startów lub lądowań) każdego roku, co stanowi ponad 1000 lotów dziennie. Ruchy statków powietrznych czasami powodują degradację sygnałów mobilnych, natomiast dzięki nieprzerwanej łączności radiowej TETRA zespół może kontynuować pracę bez żadnych problemów.

3. Zdjęcia i filmy pomagają rozwiązać problemy

Zespół wózków bagażowych dostrzega również zalety smartfonu Tactilon Dabat, hybrydowego urządzenia TETRA + Broadband, które może być używane do dzielenia się bieżącą sytuacją w zespole za pomocą zdjęć lub nawet wideo. Menedżer dyżurny – lub ktokolwiek w zespole – może zrozumieć sytuację na podstawie zdjęć lub filmów znacznie łatwiej niż na podstawie wyjaśnień mówionych.

„Ta funkcja będzie bardzo pomocna w smartfonie dla personelu” – mówi Jassim Mohammad. „Dzięki urządzeniom Tactilon Dabat możemy poprawić nasz poziom komunikacji i możemy iść o jeden lub dwa kroki dalej, udostępniając bieżące aktualizacje, zdjęcia i filmy wszystkim członkom zespołu.

Przekonaj się – w tym filmie Jassim Mohammad wyjaśnia korzyści płynące z korzystania z komunikacji hybrydowej. Dowiedz się więcej o rozwiązaniach na lotnisku w Dubaju – zobacz te filmy:

Źródło: securelandcommunications.com ; Fot.: securelandcommunications.com [zdjęcie]

O firmie Airbus

Airbus Logo

Airbus jest światowym liderem w dziedzinie aeronautyki, przemysłu kosmicznego i usług pokrewnych. W roku 2018 wygenerował przychody w wysokości 64 miliardów Euro i zatrudnia około 134 000 pracowników. Airbus oferuje najbardziej wszechstronną gamę samolotów pasażerskich. Airbus jest również europejskim liderem dostarczającym latające cysterny, samoloty bojowe, transportowe i misyjne, a także jedną z wiodących firm kosmicznych na świecie. W branży helikopterów Airbus zapewnia najbardziej wydajne rozwiązania wiropłatów cywilnych i wojskowych na całym świecie.

O Secure Land Communications (www.securelandcommunications.com)

Secure Land Communications (SLC), jednostka biznesowa Airbusa, oferuje zaawansowane technologie w zakresie komunikacji i współpracy, umożliwiające klientom gromadzenie, przetwarzanie i wdrażanie inteligentnych rozwiązań. Portfolio firmy jest dostosowane do potrzeb profesjonalistów z zakresu bezpieczeństwa publicznego, transportu, użyteczność publicznej i przemysłu. Obejmuje ono zarówno infrastrukturę, urządzenia, aplikacje jak i usługi oparte na technologiach TETRA, Tetrapol i Broadband. Jako europejski lider i kluczowy gracz międzynarodowy, SLC ma klientów w ponad 80 krajach i zatrudnia około 1150 osób w 17 krajach świata.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń