Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus na PMRExpo 2019: Pionierska hybrydowa stacja bazowa dla systemu TETRA i...

Airbus na PMRExpo 2019: Pionierska hybrydowa stacja bazowa dla systemu TETRA i LTE

Podczas Targów PMRExpo 2019 firma AIRBUS zaprezentowała kompaktową stację bazową nowej generacji TB4, obsługującą zarówno dostęp radiowy dla systemu TETRA, jak i 4G / 5G.

Kolonia, 25 listopada 2019 r. – na wystawie PMRExpo 2019 w Kolonii Airbus przedstawił swoją nową stację bazową TB4, która stanowi istotną innowację w ewolucji systemu TETRA w kierunku wykorzystania technologii 4G/5G. TB4 to pierwsza hybrydowa stacja bazowa obsługująca zarówno technologię TETRA, jak i 4G / 5G na tej samej platformie sprzętowej. Nowa stacja bazowa TETRA nie dość, że posiada wszystkie te same zaawansowane funkcje, co popularna stacja bazowa TETRA TB3 i ma zmniejszone gabaryty to zapewnia także zarówno dostęp radiowy w systemie TETRA jak i LTE. Funkcjonalności te obejmują tzw. dual homing (gdy stacja bazowa podłączona jest do dwóch central cyfrowych), szyfrowanie interfejsu radiowego i pracę w trybie awaryjnym.

Jak już zaznaczono wcześniej stacja bazowa TB4 o zmniejszonych gabarytach jest w pełni kompatybilna z poprzednią wersją. Przedstawia ona jasną ścieżkę rozwoju systemu TETRA w kierunku 4G / 5G, ponieważ moduł systemu high-tech obsługuje zarówno dostęp radiowy TETRA jak i LTE. Oprócz takich funkcji, jak szyfrowanie interfejsu radiowego, handover typu 1 i praca w trybie awaryjnym, zapewnia ona zaawansowane funkcje bezpieczeństwa.

TB4 wykorzystuje również najnowszą technologię z rozwiązań sieci komórkowej, taką jak integration of multicarrier remote radios. TB4 odgrywa kluczową rolę w ekosystemie Airbusa, który jest oparty na platformie stacji bazowej AirScale firmy Nokia i umożliwia klientom korzystanie z długiego cyklu życia systemu TETRA i płynnej ewolucji w kierunku bezprzewodowego systemu szerokopasmowego.

Warto zaznaczyć, że użytkownicy będą mieli szansę szybko zauważyć zalety nowego rozwiązania, bowiem zużycie energii ulegnie znacznemu zmniejszeniu, natomiast elastyczność sieci wzrośnie dzięki dużemu zasięgowi i zastosowaniu głównego nurtu technologii znormalizowanej w ramach projektu the 3rd Generation Partnership Project (3GPP), dostosowanego do TETRY. Ponadto użytkownicy będą mogli także skorzystać z większej integracji i dłuższej żywotności sieci, których działanie jest zaplanowane do 2030 r. i później.

Należy podkreślić że klienci, którzy obecnie używają TB3, mogą zachować te same konfiguracje anten do wykorzystania z TB4, co umożliwi płynne przejście do sieci 4G / 5G, przy znacznych oszczędnościach w planowaniu i wdrażaniu sieci.

Nowoczesna stacja bazowa zostanie początkowo udostępniona na częstotliwości 380 MHz i będzie wdrażana zgodnie ze strategią hybrydową Airbusa, zapewniając tym samym płynną ewolucję technologiczną.

Źródło: securelandcommunications.com ; Fot.: securelandcommunications.com [zdjęcie]

O firmie Airbus

Airbus LogoAirbus jest światowym liderem w dziedzinie aeronautyki, przemysłu kosmicznego i usług pokrewnych. W roku 2018 wygenerował przychody w wysokości 64 miliardów Euro i zatrudnia około 134 000 pracowników. Airbus oferuje najbardziej wszechstronną gamę samolotów pasażerskich. Airbus jest również europejskim liderem dostarczającym latające cysterny, samoloty bojowe, transportowe i misyjne, a także jedną z wiodących firm kosmicznych na świecie. W branży helikopterów Airbus zapewnia najbardziej wydajne rozwiązania wiropłatów cywilnych i wojskowych na całym świecie.

O Secure Land Communications (www.securelandcommunications.com)

Secure Land Communications (SLC), jednostka biznesowa Airbusa, oferuje zaawansowane technologie w zakresie komunikacji i współpracy, umożliwiające klientom gromadzenie, przetwarzanie i wdrażanie inteligentnych rozwiązań. Portfolio firmy jest dostosowane do potrzeb profesjonalistów z zakresu bezpieczeństwa publicznego, transportu, użyteczność publicznej i przemysłu. Obejmuje ono zarówno infrastrukturę, urządzenia, aplikacje jak i usługi oparte na technologiach TETRA, Tetrapol i Broadband. Jako europejski lider i kluczowy gracz międzynarodowy, SLC ma klientów w ponad 80 krajach i zatrudnia około 1150 osób w 17 krajach świata.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń