Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Stacja bazowa Dimetra firmy Motorola dopuszczona do użytku w USA

Stacja bazowa Dimetra firmy Motorola dopuszczona do użytku w USA

Tydzień temu amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) przyznała firmie Motorola Solutions certyfikat dopuszczenia do użytku na terenie USA dla stacji bazowej Dimetra. Dotychczas stacja była dystrubuowana tylko poza Stanami Zjednoczonymi.

Certyfikat pozwala na użytkowanie stacji Dimetra w zakresie 854–869 MHz, przeznaczonym dla przedsiębiorstw, przemysłu i transportu lądowego, z mocą nadawczą 10 lub 25 W. Dozwolone są emisje radiowe w nomenklaturze FCC oznaczone jako 22K0D7D, 22K0D7E i 22K0D7W, co oznacza emisje o następujących cechach:

  • szerokość kanału radiowego: 22 kHz,
  • rodzaj modulacji głównej nośnej: modulacja amplitudy i kąta jednocześnie lub w ustalonej z góry sekwencji,
  • rodzaj sygnału modulującego: dwa lub więcej kanałów zawierających informację w postaci skwantyfikowanej lub cyfrowej,
  • typ transmitowanej informacji: dane, telemetria, telekomendy, telefonia i transmisja dźwięku lub kombinacja dowolnych z wymienionych typów.

W skierowanym do magazynu MissionCritical Communications przedstawiciele firmy Motorola Solutions skomentowali otrzymanie certyfikatu:

„Motorola Solutions cieszy się z faktu otrzymania certyfikacji FCC dla naszej stacji bazowej TETRA Dimetra. Do tej pory północnoamerykańscy klienci nie wykazywali dużego zainteresowania technologią TETRA, lecz gdy klient zdecyduje się na nią, jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie rozwiązanie łączności z naszego rozległego portfolio TETRA i wspomóc naszym doświadczeniem w eliminowaniu potencjalnych trudności związanych z zakłóceniami, które nie zostały jeszcze wzięte pod uwagę przez FCC i inne ciała standaryzacyjne. Jeśli chodzi o łączność radiową o zastosowaniach innych niż w bezpieczeństwie publicznym, Motorola Solutions może zaoferować portfolio obejmujące wszystkie główne standardy radiokomunikacyjne i doradzić organizacjom najlepszą dla nich technologię”.

New York City Transit, operator transportu publicznego w Nowym Jorku, wystosował niedawno zapytanie ofertowe na nowy system łączności cyfrowej dla autobusów, obejmujący radiotelefony ręczne i przewoźne, infrastrukturę, komputerowy system dyspozytorski i konsole oraz inny sprzęt. Wartość zamówienia wynosi ponad 10 mln $. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami od osób z branży, Motorola Solutions zamierza zaproponować swój system TETRA.

Źródło: mccmag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.
Pytania? Zadzwoń