Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze System TETRA firmy Motorola Solutions na lotnisku w Barcelonie

System TETRA firmy Motorola Solutions na lotnisku w Barcelonie

Port lotniczy Barcelona-El Prat zwiększa bezpieczeństwo i efektywność łączności radiowej dzięki nowemu cyfrowemu systemowi radiowemu firmy Motorola Solutions. Hiszpański operator lotniskowy Aena wdroży system DIMETRA X Core firmy Motorola Solutions na jednym z najnowocześniejszych portów lotniczych w Europie.

BARCELONA, Hiszpania – W związku z tym, że coraz więcej pasażerów wybiera samolot jako najszybszy środek komunikacji, lotniska stoją przed coraz większym wyzwaniem by zapewnić płynne i bezpieczne przemieszczanie się pasażerów oraz ich sprawną obsługę. W celu poprawy bezpieczeństwa i wydajności w komunikacji radiowej operator lotniskowy Aena, numer jeden na świecie, wdroży nowy cyfrowy system radiowy DIMETRA X Core TETRA oraz ponad 1600 terminali radiowych TETRA firmy Motorola Solutions. Cyfrowa technologia radiowa nowej generacji będzie wdrażana na lotnisku Josep Tarradellas Barcelona-El Prat od 2020 roku.

Nowy system DIMETRA X Core firmy Motorola Solutions połączy użytkowników na lotnisku Josep Tarradellas Barcelona-El Prat oraz umożliwi bezpieczną i niezawodną łączność o znaczeniu krytycznym dla całego obszaru lotniska. System będzie używany przez personel linii lotniczych, agentów ramp, osoby zajmujące się bagażem i personel serwisowy, aby zwiększyć bezpieczeństwo podróżnych, a także efektywność operacji naziemnych.

„Nasza technologia DIMETRA X Core jest idealnym rozwiązaniem do aktualizacji i rozbudowy istniejącej infrastruktury TETRA w kluczowych węzłach komunikacyjnych i punktach transferowych, takich jak lotniska” – wyjaśnił Michael Kaae, wiceprezes regionalny na Europę w firmie Motorola Solutions. „Dzięki temu systemowi odświeżamy i rozszerzamy zasięg zainstalowanego sprzętu i zapewniamy, że Aena dysponuje wiodącą, zaawansowaną technologią do spełnienia najnowszych wymagań również w przyszłości, wliczając w to oprogramowanie do nawigacji powietrznej i najnowsze standardy bezpieczeństwa cybernetycznego.”

Barcelona aiport_inside the terminal-www

WSPÓŁPRACA Z LOTNISKAMI

Motorola Solutions ma wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu niezawodnych i bezpiecznych systemów radiowych TETRA dedykowanych dla lotnisk na całym świecie. Od 2018 r. z technologii TETRA firmy Motorola korzystają hiszpańskie lotniska na Ibizie, w Maladze-Costa del Sol i Alicante-Elche. Z nowoczesnych systemów komunikacji radiowej firmy korzysta także wiele innych lotnisk położonych w rejonie Morza Śródziemnego, takich jak: Aktion, Chania, Kawala, Korfu, Kos, Mytilene, Mykonos, Rodos, Samos, Santorini, Skiathos, Saloniki i Zakynthos.

O Motorola Solutions

Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie komunikacji o znaczeniu krytycznym. Ich platformy technologiczne w zakresie komunikacji, oprogramowanie centrum dowodzenia, analizy wideo, oraz usługi zarządzania i wsparcia zwiększają bezpieczeństwo miast i pomagają społecznościom i firmom w rozwoju. Motorola Solutions wprowadza klientów w nową erę systemów bezpieczeństwa. Więcej na http://www.motorolasolutions.com.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń