Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze System TETRA firmy Motorola Solutions na lotnisku w Barcelonie

System TETRA firmy Motorola Solutions na lotnisku w Barcelonie

Port lotniczy Barcelona-El Prat zwiększa bezpieczeństwo i efektywność łączności radiowej dzięki nowemu cyfrowemu systemowi radiowemu firmy Motorola Solutions. Hiszpański operator lotniskowy Aena wdroży system DIMETRA X Core firmy Motorola Solutions na jednym z najnowocześniejszych portów lotniczych w Europie.

BARCELONA, Hiszpania – W związku z tym, że coraz więcej pasażerów wybiera samolot jako najszybszy środek komunikacji, lotniska stoją przed coraz większym wyzwaniem by zapewnić płynne i bezpieczne przemieszczanie się pasażerów oraz ich sprawną obsługę. W celu poprawy bezpieczeństwa i wydajności w komunikacji radiowej operator lotniskowy Aena, numer jeden na świecie, wdroży nowy cyfrowy system radiowy DIMETRA X Core TETRA oraz ponad 1600 terminali radiowych TETRA firmy Motorola Solutions. Cyfrowa technologia radiowa nowej generacji będzie wdrażana na lotnisku Josep Tarradellas Barcelona-El Prat od 2020 roku.

Nowy system DIMETRA X Core firmy Motorola Solutions połączy użytkowników na lotnisku Josep Tarradellas Barcelona-El Prat oraz umożliwi bezpieczną i niezawodną łączność o znaczeniu krytycznym dla całego obszaru lotniska. System będzie używany przez personel linii lotniczych, agentów ramp, osoby zajmujące się bagażem i personel serwisowy, aby zwiększyć bezpieczeństwo podróżnych, a także efektywność operacji naziemnych.

„Nasza technologia DIMETRA X Core jest idealnym rozwiązaniem do aktualizacji i rozbudowy istniejącej infrastruktury TETRA w kluczowych węzłach komunikacyjnych i punktach transferowych, takich jak lotniska” – wyjaśnił Michael Kaae, wiceprezes regionalny na Europę w firmie Motorola Solutions. „Dzięki temu systemowi odświeżamy i rozszerzamy zasięg zainstalowanego sprzętu i zapewniamy, że Aena dysponuje wiodącą, zaawansowaną technologią do spełnienia najnowszych wymagań również w przyszłości, wliczając w to oprogramowanie do nawigacji powietrznej i najnowsze standardy bezpieczeństwa cybernetycznego.”

Barcelona aiport_inside the terminal-www

WSPÓŁPRACA Z LOTNISKAMI

Motorola Solutions ma wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu niezawodnych i bezpiecznych systemów radiowych TETRA dedykowanych dla lotnisk na całym świecie. Od 2018 r. z technologii TETRA firmy Motorola korzystają hiszpańskie lotniska na Ibizie, w Maladze-Costa del Sol i Alicante-Elche. Z nowoczesnych systemów komunikacji radiowej firmy korzysta także wiele innych lotnisk położonych w rejonie Morza Śródziemnego, takich jak: Aktion, Chania, Kawala, Korfu, Kos, Mytilene, Mykonos, Rodos, Samos, Santorini, Skiathos, Saloniki i Zakynthos.

O Motorola Solutions

Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie komunikacji o znaczeniu krytycznym. Ich platformy technologiczne w zakresie komunikacji, oprogramowanie centrum dowodzenia, analizy wideo, oraz usługi zarządzania i wsparcia zwiększają bezpieczeństwo miast i pomagają społecznościom i firmom w rozwoju. Motorola Solutions wprowadza klientów w nową erę systemów bezpieczeństwa. Więcej na http://www.motorolasolutions.com.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń