Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze System TETRA firmy Motorola Solutions w chińskiej elektrowni jądrowej

System TETRA firmy Motorola Solutions w chińskiej elektrowni jądrowej

System cyfrowego trankingu TETRA firmy Motorola Solutions, po przejściu serii rygorystycznych testów sejsmicznych, zwyciężył w przetargu na łączność dla elektrowni jądrowej Tianwan w chińskim mieście Lianyungang. Będzie to pierwszy tego typu system łączności, który zostanie zainstalowany w elektrowni jądrowej na terenie Chin. Motorola Solutions została również partnerem Tianwan w zakresie systemów zarządzania i dyspozytorskich oraz systemów komunikacyjnych.

W miarę powstawania nowych elektrowni jądrowych w Chinach i ciągłego ulepszania technologii istotniejsze stało się bezpieczeństwo pracy w czasie budowy oraz eksploatacji elektrowni. Cyfrowy system łączności radiowej obejmujący zasięgiem cały kompleks Tianwan zagwarantuje efektywną i stabilną pracę systemów: zarządzania/dyspozytorskiego oraz ratunkowego. Będzie także stanowić fundament do dalszej modernizacji i rozbudowy w celu objęcia zasięgiem radiołączności każdego z reaktorów. System radiokomunikacyjny firmy Motorola Solutions oferuje największe w branży bogactwo funkcji dyspozytorskich i związanych z zarządzaniem oraz najwyższą niezawodność, a także skuteczną ochronę przed zakłóceniami radiowymi.

Stabilność pracy elektrowni jądrowej jest rzeczą krytycznie ważną, szczególnie przy nagłych zdarzeniach takich, jak katastrofy naturalne. Nawet podczas fazy projektowania elektrowni cały wykorzystywany sprzęt musi być w najwyższym stopniu odporny na wstrząsy sejsmiczne. W trakcie procesu przetargowego elementy systemu radiokomunikacyjnego TETRA firmy Motorola Solutions pomyślnie przeszły testy sejsmiczne zorganizowane przez zamawiającego. Tym samym Motorola Solutions stała się pierwszym dostawcą sprzętu TETRA, którego produkty przeszły takie testy w Chinach.

Aby spełnić wymagania elektrowni jądrowej Tianwan, Motorola Solutions dostarczyła wysoce niezawodne wyposażenie systemu i dużą liczbę noszonych oraz przewoźnych terminali radiowych. Cały system radiokomunikacyjny oferuje bogatą funkcjonalność i z łatwością jest w stanie sprostać codziennemu użytkowaniu przy zarządzaniu i zadaniach dyspozytorskich oraz dużemu ruchowi w sieci radiowej. Ponadto system jest skalowalny i pozwala na łatwe doposażenie go w nowe funkcje, takie jak lokalizacja osób, alarmy cyfrowe, monitorowanie i raportowanie. Poza zwiększaniem bezpieczeństwa użytkowników i usprawnianiem zarządzania zasobami, pomaga on personelowi elektrowni wydajnie realizować swoje zadania i szybko reagować na nieprzewidziane zdarzenia.

Michael Jiang, szef i prezes zarządu firmy Motorola Solutions China, powiedział: “Czujemy się bardzo zaszczyceni możliwością uczestniczenia w budowie elektrowni jądrowej Tianwan, demonstrowania atutów firmy Motorola Solutions w obszarze cyfrowego trankingu TETRA i dostarczania wysoce niezawodnego systemu cyfrowej radiokomunikacji. Motorola Solutions będzie w dalszym ciągu dostarczać stabilne i niezawodne rozwiązania oraz usługi łączności profesjonalnej dla użytkowników z różnego rodzaju branż”.

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com Fot.: www.cnecc.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

RadioPartners z kontraktem na serwis policyjnego systemu TETRA w Łodzi

Firma RadioPartners będzie serwisować system radiowy TETRA należący do łódzkiej Policji.

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową
Pytania? Zadzwoń