Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Stacja bazowa TETRA firmy Motorola Solutions na północnym krańcu Europy

Stacja bazowa TETRA firmy Motorola Solutions na północnym krańcu Europy

Firma Motorola Solutions ukończyła instalację najbardziej wysuniętej na północ stacji bazowej TETRA w Europie. Zlokalizowana na 71 równoleżniku stacja stanowi element norweskiej ogólnokrajowej sieci Nødnett, należącej do Dyrekcji ds. Łączności Kryzysowej (DNK) w Ministerstwie Sprawiedliwości Norwegii.

Ukształtowanie terenu Norwegii, pełne gór i fiordów, stanowi duże wyzwanie przy instalacji odległych stacji bazowych. Tak jak w przypadku ponad 2100 pozostałych stacji wchodzących w skład Nødnett, instalacja na Przylądku Północnym wymagała gruntownego planowania i prac inżynieryjnych. Członkowie ekipy wykonującej montaż musieli przejść specjalne szkolenie i kurs wspinaczkowy, aby poradzić sobie w tych niezwykle trudnych warunkach i nieprzyjaznym klimacie.

Stację bazową TETRA wraz z antenami i innym niezbędnym sprzętem radiowym zamontowano na 48-metrowej wieży, aby zapewnić odpowiednie pokrycie sygnałem dla służb bezpieczeństwa publicznego i ekip ratowniczych.

„Wdrożenie Nødnett na Przylądku Północnym jest dla nas istotnym kamieniem milowym. Fakt, że dotarliśmy do najbardziej wysuniętego na północ punktu naszego kraju potwierdza, że ten projekt przeszedł długą drogę w kierunku pokrycia sygnałem całego kraju w 2015 roku. Budowa stacji w rejonach polarnych stanowi wyzwanie dla naszych dostawców i wiemy, że pracują oni ciężko aby zdążyć przed nadchodzącą zimą. Jestem dumny, że mogę ogłosić osiągnięcie tego ważnego celu”, skomentował Tor Helge Lyngstol, dyrektor generalny DNK.

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com Fot.: Wikimedia Commons (na licencji CC BY-SA 3.0)

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?
Pytania? Zadzwoń