Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Łączność TETRA firmy Motorola Solutions na dwóch lotniskach w Mediolanie

Łączność TETRA firmy Motorola Solutions na dwóch lotniskach w Mediolanie

SEA, przedsiębiorstwo zarządzające mediolańskimi portami lotniczymi Linate i Malpensa, zdecydowało się zmodernizować swoją sieć łączności radiowej poprzez wdrożenie systemu TETRA firmy Motorola Solutions. Na obydwa lotniska dostarczono system Dimetra IP Compact i łącznie 1400 radiotelefonów TETRA.

Wdrożenie nowego rozwiązania komunikacji radiowej umożliwiło firmie SEA nie tylko uzyskanie łączności pomiędzy obydwoma obiektami, lecz także usprawnienie obsługi naziemnej.

“Mając 1200 użytkowanych radiotelefonów i rosnącą skalę działalności, SEA potrzebowała bardziej dynamicznego rozwiązania łączności”, powiedział Fabio Degli Esposti, dyrektor ds. technologii informatycznych i komunikacyjnych. “W obliczu konieczności wymiany przestarzałego systemu i zmierzenia się z coraz większym zapotrzebowaniem na usługi, jedynym wyjściem dla nas było przejście na cyfrową technologię, która będzie w stanie zagwarantować bezpieczeństwo i efektywność działalności”.

Na lotnisku Linate 400 radiotelefonów zostało wdrożonych w ciągu tygodnia. W porcie lotniczym Malpensa migracja do TETRY zajęła dwukrotnie więcej czasu, gdyż wymagane było płynne przełączenie starego systemu na nowy. Trafiło tam 1000 radiotelefonów TETRA.

Motorola Solutions zawarła z SEA czteroletnią umowę na świadczenie usług zarządzanych, w ramach której zobowiązała się do wymiany wszystkich elementów systemu telekomunikacyjnego (kontrolera, stacji bazowych i radiotelefonów) oraz świadczenia usług wsparcia technicznego i serwisu. W tym miesiącu miała zostać przeprowadzona aktualizacja oprogramowania systemu Dimetra do wersji 8.2.

Źródło: communities.motorolasolutions.com Fot.: Mailander00 / Creative Commons (na licencji CC BY-SA 3.0)

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń