Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Łączność TETRA firmy Motorola Solutions na dwóch lotniskach w Mediolanie

Łączność TETRA firmy Motorola Solutions na dwóch lotniskach w Mediolanie

SEA, przedsiębiorstwo zarządzające mediolańskimi portami lotniczymi Linate i Malpensa, zdecydowało się zmodernizować swoją sieć łączności radiowej poprzez wdrożenie systemu TETRA firmy Motorola Solutions. Na obydwa lotniska dostarczono system Dimetra IP Compact i łącznie 1400 radiotelefonów TETRA.

Wdrożenie nowego rozwiązania komunikacji radiowej umożliwiło firmie SEA nie tylko uzyskanie łączności pomiędzy obydwoma obiektami, lecz także usprawnienie obsługi naziemnej.

“Mając 1200 użytkowanych radiotelefonów i rosnącą skalę działalności, SEA potrzebowała bardziej dynamicznego rozwiązania łączności”, powiedział Fabio Degli Esposti, dyrektor ds. technologii informatycznych i komunikacyjnych. “W obliczu konieczności wymiany przestarzałego systemu i zmierzenia się z coraz większym zapotrzebowaniem na usługi, jedynym wyjściem dla nas było przejście na cyfrową technologię, która będzie w stanie zagwarantować bezpieczeństwo i efektywność działalności”.

Na lotnisku Linate 400 radiotelefonów zostało wdrożonych w ciągu tygodnia. W porcie lotniczym Malpensa migracja do TETRY zajęła dwukrotnie więcej czasu, gdyż wymagane było płynne przełączenie starego systemu na nowy. Trafiło tam 1000 radiotelefonów TETRA.

Motorola Solutions zawarła z SEA czteroletnią umowę na świadczenie usług zarządzanych, w ramach której zobowiązała się do wymiany wszystkich elementów systemu telekomunikacyjnego (kontrolera, stacji bazowych i radiotelefonów) oraz świadczenia usług wsparcia technicznego i serwisu. W tym miesiącu miała zostać przeprowadzona aktualizacja oprogramowania systemu Dimetra do wersji 8.2.

Źródło: communities.motorolasolutions.com Fot.: Mailander00 / Creative Commons (na licencji CC BY-SA 3.0)

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń