Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze DIMETRA – nowy system radiotelefonii cyfrowej TETRA od Motorola Solutions

DIMETRA – nowy system radiotelefonii cyfrowej TETRA od Motorola Solutions

Motorola Solutions zaprezentowała DIMETRA Express, rozszerzalny system radiotelefonii cyfrowej TETRA, który można uruchomić w ciągu 15 minut. System mieści się w jednej obudowie, która zawiera radia bazowe i przełącznik centralny. Opracowano go z myślą o klientach i partnerach biznesowych szukających produktu łatwego we wdrożeniu i efektywnego kosztowo, który nadawałby się do wykorzystania w projektach o mniejszej skali. DIMETRA Express jest przeznaczony dla organizacji działających w takich sektorach jak produkcja, transport publiczny, hotelarstwo, organizacja imprez masowych oraz wydobycie ropy naftowej i gazu.

● System DIMETRA™ Express TETRA (Terrestrial Trunked Radio) firmy Motorola Solutions oszczędza cenny czas, pozwalając zwiększyć wydajność, niezawodność i skrócić czas reakcji.

● Zintegrowany system zapewnia wysoką jakość głosu, przesył danych oraz usługi telefonii TETRA

Warszawa – 21 marca 2017 r. – Na targach Critical Communications Europe w Kopenhadze w Danii firma Motorola Solutions zaprezentowała DIMETRA Express, rozszerzalny system radiotelefonii cyfrowej TETRA, który można uruchomić w ciągu 15 minut.

System mieści się w jednej obudowie, która zawiera radia bazowe i przełącznik centralny. Opracowano go z myślą o klientach i partnerach biznesowych szukających produktu łatwego we wdrożeniu i efektywnego kosztowo, który nadawałby się do wykorzystania w projektach o mniejszej skali. DIMETRA Express jest przeznaczony dla organizacji działających w takich sektorach jak produkcja, transport publiczny, hotelarstwo, organizacja imprez masowych oraz wydobycie ropy naftowej i gazu.

Podczas gdy uruchamianie innych systemów TETRA zajmuje sporo czasu i wymaga wsparcia inżynieryjnego, DIMETRA Express można wdrożyć w niespełna kwadrans. Oznacza to, że firmy zyskują bardziej wydajne i niezawodne usługi komunikacji krytycznej, a jednocześnie ograniczają koszty”, powiedział Bruce Brda, wiceprezes ds. produktów i usług w Motorola Solutions.

DIMETRA Express to w pełni zintegrowany system DIMETRA TETRA w niewielkiej obudowie, który oferuje standardową transmisję głosu, przesyłanie krótkich danych (SDS) oraz usługi telefoniczne. System jest lekki i energooszczędny, co pozwala na szybkie i łatwe wdrożenie oraz ekonomiczną komunikację. Można go zainstalować i skonfigurować za pomocą laptopa lub tabletu z systemem Windows lub Android. System obsługuje się i zarządza nim za pośrednictwem intuicyjnych, przeglądarkowych aplikacji i narzędzi. Ponadto wymaga tylko jednego adresu IP, co upraszcza konfigurację i ogranicza bieżące koszty integracji, a także ułatwia integrację z siecią IT użytkownika.

TETRA to solidny i niezawodny system komunikacji używany przez firmy i organizacje na całym świecie. Jako jedna z firm rozwijających tę technologię, Motorola Solutions nieustannie współpracuje z klientami, inwestując w przyszłościowe rozwiązania TETRA, które pomagają wykonywać zadania i usprawniać usługi biznesowe”. – powiedział Brda. – „DIMETRA Express to produkt, który spełnia wymogi profesjonalnej radiotelefonii naziemnej w zakresie zasięgu, przepustowości, kosztów, kontroli i możliwości w sposób uwzględniający ewoluujące potrzeby użytkowników”.

DIMETRA Express dołącza do popularnych rozwiązań DIMETRA IP Micro, DIMETRA IP Compact i DIMETRA IP Scalable, które oferują zasięg lokalny, regionalny i ogólnokrajowy. Nowy produkt z linii DIMETRA podkreśla pozycję Motorola Solutions jako czołowego dostawcy rozwiązań i usług radiotelefonii cyfrowej TETRA dla sektora bezpieczeństwa publicznego oraz klientów komercyjnych.

Informacje o Motorola Solutions

Motorola Solutions tworzy innowacyjne rozwiązania i usługi komunikacyjne do zastosowań o szczególnym znaczeniu. Dzięki nim służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne oraz klienci komercyjni budują bezpieczniejsze miasta i prężne społeczności. Oferta firmy, obejmująca urządzenia, infrastrukturę, oprogramowanie i usługi, kierowana jest m.in. do organów ścigania, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, agencji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwowe, służb komunalnych, także do organizacji z sektorów górnictwa, energetyki, produkcji, turystyki, handlu, transportu i logistyki, edukacji, a także służb publicznych.

Motorola powstała w 1928 roku. W ciągu swojego istnienia wprowadziła szereg innowacji, które rewolucjonizowały komunikację. Począwszy od bycia pionierem komunikacji mobilnej w latach 30-tych XX wieku, poprzez stworzenie urządzeń, które przeniosły pierwsze słowa z księżyca w 1969 r., aż po współczesne wyposażenie wykorzystywane w misjach pomocy humanitarnej na całym świecie – Motorola Solutions jest obecna ze swoimi rozwiązaniami na skalę globalną.

Motorola Solutions, z przychodami za 2015 r. sięgającymi 5,7 mld USD, wydatkami na badania i rozwój na poziomie 620 mln USD, przekładającymi się na tysiące patentów, a także z 13 tys. pracowników na całym świecie, pomaga klientom osiągnąć maksimum ich potencjału w chwilach, które mają znaczenie.

Technologie Motorola Solutions dla bezpieczeństwa publicznego na Twitterze

Motorola Solutions na LinkedIn

Kontakty dla mediów:
Susanne Stier

Motorola Solutions

+ 49 (0)1726161773

Susanne.Stier@motorolasolutions.com

Bartek Pasternak

ITBC Communication
608 678 654

Bartlomiej_Pasternak@itbc.pl

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń