Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze DIMETRA – nowy system radiotelefonii cyfrowej TETRA od Motorola Solutions

DIMETRA – nowy system radiotelefonii cyfrowej TETRA od Motorola Solutions

Motorola Solutions zaprezentowała DIMETRA Express, rozszerzalny system radiotelefonii cyfrowej TETRA, który można uruchomić w ciągu 15 minut. System mieści się w jednej obudowie, która zawiera radia bazowe i przełącznik centralny. Opracowano go z myślą o klientach i partnerach biznesowych szukających produktu łatwego we wdrożeniu i efektywnego kosztowo, który nadawałby się do wykorzystania w projektach o mniejszej skali. DIMETRA Express jest przeznaczony dla organizacji działających w takich sektorach jak produkcja, transport publiczny, hotelarstwo, organizacja imprez masowych oraz wydobycie ropy naftowej i gazu.

● System DIMETRA™ Express TETRA (Terrestrial Trunked Radio) firmy Motorola Solutions oszczędza cenny czas, pozwalając zwiększyć wydajność, niezawodność i skrócić czas reakcji.

● Zintegrowany system zapewnia wysoką jakość głosu, przesył danych oraz usługi telefonii TETRA

Warszawa – 21 marca 2017 r. – Na targach Critical Communications Europe w Kopenhadze w Danii firma Motorola Solutions zaprezentowała DIMETRA Express, rozszerzalny system radiotelefonii cyfrowej TETRA, który można uruchomić w ciągu 15 minut.

System mieści się w jednej obudowie, która zawiera radia bazowe i przełącznik centralny. Opracowano go z myślą o klientach i partnerach biznesowych szukających produktu łatwego we wdrożeniu i efektywnego kosztowo, który nadawałby się do wykorzystania w projektach o mniejszej skali. DIMETRA Express jest przeznaczony dla organizacji działających w takich sektorach jak produkcja, transport publiczny, hotelarstwo, organizacja imprez masowych oraz wydobycie ropy naftowej i gazu.

Podczas gdy uruchamianie innych systemów TETRA zajmuje sporo czasu i wymaga wsparcia inżynieryjnego, DIMETRA Express można wdrożyć w niespełna kwadrans. Oznacza to, że firmy zyskują bardziej wydajne i niezawodne usługi komunikacji krytycznej, a jednocześnie ograniczają koszty”, powiedział Bruce Brda, wiceprezes ds. produktów i usług w Motorola Solutions.

DIMETRA Express to w pełni zintegrowany system DIMETRA TETRA w niewielkiej obudowie, który oferuje standardową transmisję głosu, przesyłanie krótkich danych (SDS) oraz usługi telefoniczne. System jest lekki i energooszczędny, co pozwala na szybkie i łatwe wdrożenie oraz ekonomiczną komunikację. Można go zainstalować i skonfigurować za pomocą laptopa lub tabletu z systemem Windows lub Android. System obsługuje się i zarządza nim za pośrednictwem intuicyjnych, przeglądarkowych aplikacji i narzędzi. Ponadto wymaga tylko jednego adresu IP, co upraszcza konfigurację i ogranicza bieżące koszty integracji, a także ułatwia integrację z siecią IT użytkownika.

TETRA to solidny i niezawodny system komunikacji używany przez firmy i organizacje na całym świecie. Jako jedna z firm rozwijających tę technologię, Motorola Solutions nieustannie współpracuje z klientami, inwestując w przyszłościowe rozwiązania TETRA, które pomagają wykonywać zadania i usprawniać usługi biznesowe”. – powiedział Brda. – „DIMETRA Express to produkt, który spełnia wymogi profesjonalnej radiotelefonii naziemnej w zakresie zasięgu, przepustowości, kosztów, kontroli i możliwości w sposób uwzględniający ewoluujące potrzeby użytkowników”.

DIMETRA Express dołącza do popularnych rozwiązań DIMETRA IP Micro, DIMETRA IP Compact i DIMETRA IP Scalable, które oferują zasięg lokalny, regionalny i ogólnokrajowy. Nowy produkt z linii DIMETRA podkreśla pozycję Motorola Solutions jako czołowego dostawcy rozwiązań i usług radiotelefonii cyfrowej TETRA dla sektora bezpieczeństwa publicznego oraz klientów komercyjnych.

Informacje o Motorola Solutions

Motorola Solutions tworzy innowacyjne rozwiązania i usługi komunikacyjne do zastosowań o szczególnym znaczeniu. Dzięki nim służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne oraz klienci komercyjni budują bezpieczniejsze miasta i prężne społeczności. Oferta firmy, obejmująca urządzenia, infrastrukturę, oprogramowanie i usługi, kierowana jest m.in. do organów ścigania, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, agencji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwowe, służb komunalnych, także do organizacji z sektorów górnictwa, energetyki, produkcji, turystyki, handlu, transportu i logistyki, edukacji, a także służb publicznych.

Motorola powstała w 1928 roku. W ciągu swojego istnienia wprowadziła szereg innowacji, które rewolucjonizowały komunikację. Począwszy od bycia pionierem komunikacji mobilnej w latach 30-tych XX wieku, poprzez stworzenie urządzeń, które przeniosły pierwsze słowa z księżyca w 1969 r., aż po współczesne wyposażenie wykorzystywane w misjach pomocy humanitarnej na całym świecie – Motorola Solutions jest obecna ze swoimi rozwiązaniami na skalę globalną.

Motorola Solutions, z przychodami za 2015 r. sięgającymi 5,7 mld USD, wydatkami na badania i rozwój na poziomie 620 mln USD, przekładającymi się na tysiące patentów, a także z 13 tys. pracowników na całym świecie, pomaga klientom osiągnąć maksimum ich potencjału w chwilach, które mają znaczenie.

Technologie Motorola Solutions dla bezpieczeństwa publicznego na Twitterze

Motorola Solutions na LinkedIn

Kontakty dla mediów:
Susanne Stier

Motorola Solutions

+ 49 (0)1726161773

Susanne.Stier@motorolasolutions.com

Bartek Pasternak

ITBC Communication
608 678 654

Bartlomiej_Pasternak@itbc.pl

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń