Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Nowy pager dwukierunkowy TETRA od Motorola Solutions

Nowy pager dwukierunkowy TETRA od Motorola Solutions

Zaprojektowany, aby sprostać wymaganiom strażaków ochotników, medycznych służb ratunkowych i pracowników ochrony zdrowia. Nowy dwukierunkowy pager TETRA – ADVISOR™ TPG2200 – wyróżnia duży zasięg radiowy, prosty interfejs użytkownika i kompaktowa, lekka konstrukcja. Po raz pierwszy został pokazany na PMRExpo 2016, które odbywało się od 22-24 listopada w Koloni w Niemczech.

W celu efektywnej reakcji na pożary, katastrofy naturalne i inne niebezpieczne sytuacje – pokój sterowania, dyspozytornia albo personel medyczny musi wiedzieć kto będzie przybywał na miejsce zdarzenia. Nowy, dwukierunkowy pager TETRA – ADVISOR™ TPG2200 – umożliwia im wysłanie głośnego, wyraźnego alertu do dużych grup na rozległym obszarze – wskazując, że pomoc jest konieczna. Pager umożliwia również personelowi potwierdzenie swojej reakcji na wezwanie, co pozwala nadawcy ustalić czy ma wystarczająco osób do efektywnego rozwiązania sytuacji kryzysowej.

„Poprzez ADVISOR TPG2200 – w ścisłej współpracy z naszymi klientami – zwiększamy swoje zaangażowanie w rozwijanie rozwiązań stosowanych w sytuacjach krytycznych, aby sprostać ciągle zmieniającym się potrzebom ratowników. Nowy pager został opracowany wspólnie z jednym z naszych klientów z branży bezpieczeństwa publicznego, a urządzenie ma być sprzedawane na całym świecie” – powiedział Mark Schmidl, wiceprezes ds. sprzedaży firmy Motorola Solutions w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. „Nasz nowy pager oferuje naszym klientom niezawodny, efektywny ekonomicznie sposób ostrzegania strażaków”.

KLUCZOWE FUNKCJE:

– Zwiększony zasięg: pager cechuje w pełni zintegrowana wewnętrzna antena i moc nadawania równa 1.8 W, a więc ratownicy mogą być zawiadomieni szybko i gdziekolwiek są. Tryb Graceful Service Degradation Mode (GSDM) gwarantuje, że nawet na obszarach o słabym zasięgu – użytkownicy TPG2200 nadal będą mogli otrzymywać alerty.

Prosta obsługa: Duże przyciski wyraźnie pokazują swoją funkcjonalność, co ułatwia wysyłanie i potwierdzanie powiadomień pagera. Urządzenie jest łatwe w obsłudze (nawet jedną ręką) i umożliwia ratownikom szybkie czytanie wiadomości na jasnym, kolorowym, 2 calowym wyświetlaczu. Ponieważ interfejs użytkownika oparty jest na najbardziej popularnych i szeroko używanych radiotelefonach TETRA, takich jak seria MTP6000 oraz MTP850FuG – ta łatwość użytkowania przełoży się na TPG2200.

Kompaktowa konstrukcja i bezpieczna komunikacja: Dzięki lekkiej, zwartej i solidnej konstrukcji – TPG2200 może być zabrany wszędzie. Pager jest stworzony z naciskiem na trwałość i oferuje stopień ochrony przed kurzem i bryzgami wody IP54. Dla większego bezpieczeństwa urządzenie obsługuje wiele radiowych protokołów szyfrowania, w tym BSI SIM oraz TEA 1-3, umożliwiając bezpieczne dostarczanie informacji.

– Usługi lokalizacyjne GPS: Z wbudowaną funkcją GPS – pager pomaga zobaczyć gdzie są strażacy albo inne osoby udzielające pomocy. Ponadto organizacje bezpieczeństwa publicznego mogą również zidentyfikować (znajdujących się w strefie nagłego zdarzenia) użytkowników TPG2200 i wysłać alert tylko do tego personelu, zamiast zawiadamiać wszystkich posiadaczy TPG2200.

– Szybkie, łatwe zarządzanie urządzeniem: System zintegrowanego zarządzania terminalem (Integrated Terminal Management = iTM) pozwala organizacjom na centralizację zarządzania urządzeniem i wspiera masową konfigurację dużej ilości terminali w jednej sesji programowania. Poprzez umożliwienie stosowania funkcji iTM w pagerze TPG2200 użytkownicy mogą zarządzać wszystkimi urządzeniami jednocześnie – razem z radiotelefonami TETRA.

Czytaj więcej o pagerze TETRA: ADVISOR™ TPG2200

Źródło i fot.: newsroom.motorolasolutions.com

Motorola Solutions LOGOMotorola Solutions (NYSE: MSI) tworzy innowacyjne rozwiązania komunikacyjne o znaczeniu krytycznym oraz dostarcza usługi, które pomagają organizacjom bezpieczeństwa publicznego oraz przedsiębiorstwom w tworzeniu bezpieczniejszych miast i rozwijających się społeczności. Szerokie portfolio urządzeń, infrastruktury, oprogramowania oraz usług pozwala zaoferować rozwiązania dla branży bezpieczeństwa publicznego, straży pożarnej, ratownictwa medycznego, przemysłu, kopalń, energetyki, handlu, hotelarstwa, transportu i logistyki.

Założona w 1928 roku, Motorola ma długą historię innowacji, które zrewolucjonizowała komunikację. W roku 2014 przychody firmy wyniosły 5,9 mld dolarów – zatrudniając 15 tysięcy pracowników na całym świecie. Firma wydaje 681 mln dolarów rocznie na badania i rozwój, czego efektem jest przyznawanie tysięcy nowych patentów rocznie. Rozwiązania Motorola Solutions pozwalają ludziom skupić się na tym, co ważne w krytycznych momentach.

 

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń