Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Nowy pager dwukierunkowy TETRA od Motorola Solutions

Nowy pager dwukierunkowy TETRA od Motorola Solutions

Zaprojektowany, aby sprostać wymaganiom strażaków ochotników, medycznych służb ratunkowych i pracowników ochrony zdrowia. Nowy dwukierunkowy pager TETRA – ADVISOR™ TPG2200 – wyróżnia duży zasięg radiowy, prosty interfejs użytkownika i kompaktowa, lekka konstrukcja. Po raz pierwszy został pokazany na PMRExpo 2016, które odbywało się od 22-24 listopada w Koloni w Niemczech.

W celu efektywnej reakcji na pożary, katastrofy naturalne i inne niebezpieczne sytuacje – pokój sterowania, dyspozytornia albo personel medyczny musi wiedzieć kto będzie przybywał na miejsce zdarzenia. Nowy, dwukierunkowy pager TETRA – ADVISOR™ TPG2200 – umożliwia im wysłanie głośnego, wyraźnego alertu do dużych grup na rozległym obszarze – wskazując, że pomoc jest konieczna. Pager umożliwia również personelowi potwierdzenie swojej reakcji na wezwanie, co pozwala nadawcy ustalić czy ma wystarczająco osób do efektywnego rozwiązania sytuacji kryzysowej.

„Poprzez ADVISOR TPG2200 – w ścisłej współpracy z naszymi klientami – zwiększamy swoje zaangażowanie w rozwijanie rozwiązań stosowanych w sytuacjach krytycznych, aby sprostać ciągle zmieniającym się potrzebom ratowników. Nowy pager został opracowany wspólnie z jednym z naszych klientów z branży bezpieczeństwa publicznego, a urządzenie ma być sprzedawane na całym świecie” – powiedział Mark Schmidl, wiceprezes ds. sprzedaży firmy Motorola Solutions w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. „Nasz nowy pager oferuje naszym klientom niezawodny, efektywny ekonomicznie sposób ostrzegania strażaków”.

KLUCZOWE FUNKCJE:

– Zwiększony zasięg: pager cechuje w pełni zintegrowana wewnętrzna antena i moc nadawania równa 1.8 W, a więc ratownicy mogą być zawiadomieni szybko i gdziekolwiek są. Tryb Graceful Service Degradation Mode (GSDM) gwarantuje, że nawet na obszarach o słabym zasięgu – użytkownicy TPG2200 nadal będą mogli otrzymywać alerty.

Prosta obsługa: Duże przyciski wyraźnie pokazują swoją funkcjonalność, co ułatwia wysyłanie i potwierdzanie powiadomień pagera. Urządzenie jest łatwe w obsłudze (nawet jedną ręką) i umożliwia ratownikom szybkie czytanie wiadomości na jasnym, kolorowym, 2 calowym wyświetlaczu. Ponieważ interfejs użytkownika oparty jest na najbardziej popularnych i szeroko używanych radiotelefonach TETRA, takich jak seria MTP6000 oraz MTP850FuG – ta łatwość użytkowania przełoży się na TPG2200.

Kompaktowa konstrukcja i bezpieczna komunikacja: Dzięki lekkiej, zwartej i solidnej konstrukcji – TPG2200 może być zabrany wszędzie. Pager jest stworzony z naciskiem na trwałość i oferuje stopień ochrony przed kurzem i bryzgami wody IP54. Dla większego bezpieczeństwa urządzenie obsługuje wiele radiowych protokołów szyfrowania, w tym BSI SIM oraz TEA 1-3, umożliwiając bezpieczne dostarczanie informacji.

– Usługi lokalizacyjne GPS: Z wbudowaną funkcją GPS – pager pomaga zobaczyć gdzie są strażacy albo inne osoby udzielające pomocy. Ponadto organizacje bezpieczeństwa publicznego mogą również zidentyfikować (znajdujących się w strefie nagłego zdarzenia) użytkowników TPG2200 i wysłać alert tylko do tego personelu, zamiast zawiadamiać wszystkich posiadaczy TPG2200.

– Szybkie, łatwe zarządzanie urządzeniem: System zintegrowanego zarządzania terminalem (Integrated Terminal Management = iTM) pozwala organizacjom na centralizację zarządzania urządzeniem i wspiera masową konfigurację dużej ilości terminali w jednej sesji programowania. Poprzez umożliwienie stosowania funkcji iTM w pagerze TPG2200 użytkownicy mogą zarządzać wszystkimi urządzeniami jednocześnie – razem z radiotelefonami TETRA.

Czytaj więcej o pagerze TETRA: ADVISOR™ TPG2200

Źródło i fot.: newsroom.motorolasolutions.com

Motorola Solutions LOGOMotorola Solutions (NYSE: MSI) tworzy innowacyjne rozwiązania komunikacyjne o znaczeniu krytycznym oraz dostarcza usługi, które pomagają organizacjom bezpieczeństwa publicznego oraz przedsiębiorstwom w tworzeniu bezpieczniejszych miast i rozwijających się społeczności. Szerokie portfolio urządzeń, infrastruktury, oprogramowania oraz usług pozwala zaoferować rozwiązania dla branży bezpieczeństwa publicznego, straży pożarnej, ratownictwa medycznego, przemysłu, kopalń, energetyki, handlu, hotelarstwa, transportu i logistyki.

Założona w 1928 roku, Motorola ma długą historię innowacji, które zrewolucjonizowała komunikację. W roku 2014 przychody firmy wyniosły 5,9 mld dolarów – zatrudniając 15 tysięcy pracowników na całym świecie. Firma wydaje 681 mln dolarów rocznie na badania i rozwój, czego efektem jest przyznawanie tysięcy nowych patentów rocznie. Rozwiązania Motorola Solutions pozwalają ludziom skupić się na tym, co ważne w krytycznych momentach.

 

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń