Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze LEX L10 nowy smartfon dla służb od Motorola Solutions

LEX L10 nowy smartfon dla służb od Motorola Solutions

Firma Motorola Solutions (NYSE: MSI) zaprezentowała mobilne urządzenie kieszonkowe LEX L10 Mission Critical LTE. Model został zaprojektowany specjalnie z myślą o komunikacji o znaczeniu krytycznym – kierowany jest do służb mundurowych. LEX L10 został wyposażony w kompaktową, wytrzymałą obudowę i oferuje specjalną platformę programową oraz interfejs użytkownika – jego możliwości znacznie wykraczają poza to, co oferują smartfony klasy konsumenckiej.

Urządzenie posiada oddzielny przycisk push-to-talk (PTT) i oferuje wyższą jakość dźwięku – charakteryzuje się wysokim komfortem użytkowania i zapewnia wyraźną komunikację między funkcjonariuszami.

LEX-L10-motorola-android-public-safety-smartphone

Public Safety Experience” (PSX) w urządzeniu LEX L10 to unikatowy interfejs użytkownika opracowany przez Motorola Solutions. Pozwala on wykorzystać system operacyjny Android tak, aby zwiększyć bezpieczeństwo i efektywność pracy funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa publicznego.

„Połączenie modelu LEX L10 i interfejsu PSX pozwala wykorzystać potencjał szerokopasmowej, mobilnej transmisji danych. Dzięki niemu funkcjonariusze otrzymują w krytycznym momencie informacje, których potrzebują” – powiedział Manuel Torres, wiceprezes i dyrektor generalny Motorola Solutions na Europę, Afrykę, Amerykę Łacińską i Karaiby. – „LEX 10 uwzględnia informacje o aktywności funkcjonariusza i automatycznie udostępnia mu priorytetowe dane, umożliwiając szybszą reakcję i zapewniając mu pełniejszy obraz sytuacji”.

Po zainstalowaniu wyspecjalizowanych aplikacji LEX L10 staje się zaawansowanym narzędziem, które sprawdza się zarówno podczas codziennej pracy, jak i w sytuacjach krytycznych. Rozwiązanie WAVE™ Work Group Communications firmy Motorola Solutions umożliwia łączność głosową między LEX L10 a dowolnym urządzeniem szerokopasmowym albo systemem naziemnej radiotelefonii mobilnej (LMR). Za pomocą modelu użytkownicy mogą skorzystać z dynamicznego mapowania zasobów przy użyciu Intelligent Data Portal, przejąć zdalną kontrolę nad radiotelefonem, bezpiecznie przesyłać wideo w czasie rzeczywistym (w celu zwiększenia świadomości sytuacyjnej) albo sterować dronem.

DODATKOWE INFORMACJE

Najważniejsze cechy modelu LEX L10:

  • Wydajne, podwójne głośniki o mocy 1 W, które zapewniają najwyższą jakość dźwięku wśród urządzeń tej klasy
  • Ergonomiczna konstrukcja umożliwiająca obsługę jedną ręką, antypoślizgowy uchwyt, teksturowany przycisk push-to-talk i ekran dotykowy o przekątnej 4,7 cala
  • Zgodność z normą IP67 / MIL 810 G oznacza, że urządzenie jest gotowe do pracy w trudnych warunkach. Wytrzymuje upadek na beton z wysokości ponad metra i zanurzenie w wodzie o głębokości metra przez 30 minut
  • Wymienna, pojemna bateria do długiej pracy oraz szybka ładowarka, która umożliwia naładowanie baterii od 0 do 80 proc. w ciągu zaledwie 60 minut
  • Sprzętowe szyfrowanie Federal Information Protection Standard (FIPS) 140-2, specjalnie zabezpieczony  system operacyjny Android oraz funkcja zabezpieczonego rozruchu
  • Obsługa pasm 4G LTE 3, 4, 5, 7, 8, 20, 26 i 28, pasm 3G UMTS 1, 2, 4, 5, 8 oraz czteropasmowego GSM (2G)
  • Coraz szersza oferta aplikacji dla platformy Android.

 

Strona www: Motorola Solutions LEX L10

Wideo: Motorola Solutions LEX L10

Wideo: Public Safety Experience

Strona www: Motorola Solutions

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń