Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola Solutions wprowadza technologię LTE do świata służb bezpieczeństwa publicznego

Motorola Solutions wprowadza technologię LTE do świata służb bezpieczeństwa publicznego

Firma Motorola Solutions, lider w dziedzinie rozwiązań LTE dla służb bezpieczeństwa publicznego, zapowiedziała wypuszczenie na rynek w dniu 11 listopada 2011 roku pierwszej sieci typu Motorola Public Safety LTE. Współpraca z firmami Ericsson, liderem w dziedzinie komercyjnych sieci LTE, a także Verizon Wireless, amerykańskim operatorem najbardziej zaawansowanej sieci 4G, zaowocowała stworzeniem rozwiązania zgodnego z wyznaczonym standardem, które będzie stanowiło fundament sieci łączności nowej generacji dla służb bezpieczeństwa publicznego.

Dzięki szerokiej gamie dostępnych funkcji Motorola przyspiesza wprowadzanie szerokopasmowych usług multimedialnych do świata służb bezpieczeństwa publicznego.

Police-Officer-sitting-in-Motorola-next-generation-patrol-vehicle-equipped-with-LTE-for-Public-Safety-system-small.jpg

KLUCZOWE FAKTY:

  • Rozwiązanie LTE Motoroli, przeznaczone dla służb bezpieczeństwa publicznego, składa się z terminali, aplikacji, elementów infrastruktury i usług.
  • W ramach tego rozwiązania LTE, oprócz standardowych usług telefonicznych i transmisji głosu, będą znajdowały się aplikacje opracowane specjalnie z myślą o służbach bezpieczeństwa publicznego takie jak Motorola PremierOne™, narzędzia informatyczne wspomagające dowodzenie, aplikacje do przesyłania wideo i wiele innych.
  • Komercyjna oferta LTE Motoroli zawiera w pełni przetestowane i gotowe do pracy terminale takie jak samochodowy modem VML700 czy też modem USB UM1000.
  • Motorola rozumie potrzebę nadawania priorytetu niektórym transmisjom w sieci, dlatego też jej rozwiązanie LTE wprowadza hierarchię transmisji w zależności od rodzaju użytkownika, jego roli i używanych przez niego aplikacji.
  • Dzięki współpracy firm Motorola i Ericsson technologia LTE będzie mogła być używana do łączności o znaczeniu strategicznym. Ericsson, jako lider w dziedzinie rozwoju i tworzenia standardu LTE, oferuje w pełni stabilne elementy infrastruktury. Jest to bardzo ważne dla pracowników służb bezpieczeństwa publicznego.
  • Infrastruktura LTE eNodeB RBS 6000 dostarczana przez firmę Ericsson w ramach oferty Motoroli jest w pełni zgodna z 9 wydaniem normy 3GPP i wyprzedza pod tym względem zarówno wymagania FCC jaki i te, które wynikają z programu badawczego łączności służb bezpieczeństwa publicznego.
  • Współpraca firm Motorola i Verizon Wireless umożliwi interoperacyjność sieci Motoroli z narodowymi sieciami 3G/4G, którymi opiekuje się Verizon.
  • Motorola zapowiedziała publicznie budowę trzech nowych sieci LTE dla służb: w zatoce San Francisco, w hrabstwie Harris (Texas) i w stanie Missisipi.

CYTATY


Bob Schassler, starszy wiceprezes departamentu radiokomunikacyjnego, Motorola Solutions
Motorola Solutions obrała kierunek inwestycji i rozwoju umożliwiający szybką dostawę specjalnych sieci LTE dla służb bezpieczeństwa publicznego. Udało nam się osiągnąć ten cel, a nawet zrobić więcej dzięki współpracy z firmami Ericsson i Verizon Wireless. Oferujemy rozwiązanie kompatybilne ze standardami rynkowymi, które obsługuje krytyczne aplikacje wykorzystywane przez służby. Będziemy w dalszym ciągu iść w tym kierunku”.

Ulf Ewaldsson, wiceprezes i dyrektor departamentu radiokomunikacyjnego, Ericsson
„Jesteśmy dumni z tego, że Ericsson dostarcza technologię LTE, której mogą zaufać funkcjonariusze służb bezpieczeństwa publicznego. Udostępniając im technologie i usługi szerokopasmowe pomagamy im bezpiecznie wykonywać swój zawód. Mogą podejmować od tej pory lepsze decyzje podczas incydentów, skrócić czas reakcji i lepiej chronić życie oraz mienie”.

Alex Coleman, wiceprezes dla sektora rządowego, Verizon Wireless
”Istotną sprawą dla ratowników i policjantów jest skrócenie czasu reagowania. Niezawodna sieć łączności, która błyskawicznie dostarcza precyzyjne informacje pozwala osiągnąć ten cel. Połączenie technologii Motoroli z siecią LTE 4G Verizon Wireless pomoże służbom poprawić poziom usług, które oferują swoim społecznościom”.

Źródło: http://mediacenter.motorolasolutions.com

Modemy LTE dla użytkowników sektora bezpieczeństwa publicznego. Czytaj broszurę PDF: Motorola-Public-Safety-LTE-Solutions-Brochure.pdf

Motorola-UM1000-LTE-USB-Modem-for-Public-Safety.jpg

Motorola-VML700-LTE-Vehicle-Modem-for-public-safety.jpg

Informacje o firmie Motorola Solutions

Motorola Solutions jest wiodącym producentem rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz organizacji z sektora publicznego. Najwyższej klasy innowacyjne technologie Motoroli wspierają jej klientów w kluczowych momentach. Motorola Solutions jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (New York Stock Exchange: NYSE) pod symbolem „MSI”. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.motorolasolutions.com. Bieżące komunikaty na temat firmy znaleźć można w centrum prasowym.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń