Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola Solutions dostarczyła ponad 300 000 terminali TETRA dla niemieckich służb bezpieczeństwa...

Motorola Solutions dostarczyła ponad 300 000 terminali TETRA dla niemieckich służb bezpieczeństwa publicznego

W tym roku Motorola Solutions dostarczyła trzystutysięczny, cyfrowy terminal TETRA niemieckim organizacjom zajmującym się bezpieczeństwem publicznym. Aby zamanifestować ten fakt Axel Kukuk, szef działu rządowej i wojskowej sprzedaży rozwiązań Motorola w Niemczech przekazał porucznikowi Andreasowi Wack, kierownikowi projektu wsparcia technicznego (BAAINBw) w urzędzie federalnym, specjalnie zaprojektowane radio MTP850 FuG w kolorach niemieckiej armii. Motorola Solutions dostarcza niemieckiej armii cyfrowe terminale TETRA, aby zapewnić bezpieczną i niezawodną łączność między funkcjonariuszami bezpieczeństwa publicznego i oddziałami wojskowymi.


„Dostarczanie naszego trzystutysięcznego terminala TETRA w Niemczech podkreśla naszą pozycję lidera na rynku krytycznych rozwiązań dla bezpieczeństwa publicznego i organizacji handlowych na całym świecie. To ważny krok dla naszego Centrum TETRA w Berlinie, którego celem jest zagwarantowanie wiedzy na najwyższym poziomie i zachowanie bliskich stosunków z naszymi klientami z Niemiec i Europy
„, wyjaśnia Axel Kukuk, szef działu rządowej i wojskowej sprzedaży rozwiązań Motorola w Niemczech. „Nie stanowi to kresu naszej działalności. Obecnie zajmujemy się dalszym rozwojem standardu TETRA i wprowadzamy nowe, szerokopasmowe, inteligentne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa publicznego. „

Firma Motorola zainwestowała 10 procent swoich ubiegłorocznych przychodów, w wysokości 6 miliardów dolarów, w badania i rozwój (R&D), w których bierze udział około 5000 pracowników. Programy badawczo-rozwojowe koncentrują się przede wszystkim na opracowywaniu nowych urządzeń i aplikacji dla służb bezpieczeństwa publicznego i instytucji zajmujących się ochroną infrastruktury krytycznej. Rozwijane są także szerokopasmowe systemy bezpieczeństwa oparte na technologii LTE.

Motorola Solutions sprzedała dotychczas ponad 2,5 miliona terminali TETRA na całym świecie. Od momentu ogłoszenia pierwszego przetargu na system TETRA, co miało miejsce w 2009 roku, Motorola Solutions dostarczyła cyfrowe terminale, oprogramowanie, akcesoria, usługi i inne rozwiązania dla służb bezpieczeństwa publicznego w niemieckich landach Berlina, Brandenburgii, Hesji, Meklemburgii-Pomorzu Przednim, Dolnej Saksonii, Saksonii-Anhalt, Szlezwiku-Holsztynie i Turyngii, a także dla innych ogólnokrajowych organizacji dbających o bezpieczeństwo publiczne. Motorola Solutions podpisała ostatnio umowę ramową z Centralnym Urzędem Zamówień Publicznych Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w celu dostarczenia terminali radiowych, akcesoriów, oprogramowania i usług TETRA. Rozwiązania komunikacyjne o znaczeniu krytycznym firmy Motorola Solutions są również wdrażane przez liczne przedsiębiorstwa produkcyjne, wydobywcze (ropa naftowa i gaz), transportowe (lotniska, transport publiczny).

Oprócz trzystutysięcznego cyfrowego terminala radiowego TETRA, w kwietniu 2017 firma Motorola Solutions dostarczyła ze swojego centrum w Berlinie tysięczny system DIMETRA. Wiele systemów TETRA skonfigurowanych w Berlinie jest rozmieszczonych w Niemczech i Europie jako podstawa licznych krajowych sieci TETRA: między innymi dla organizacji ds. bezpieczeństwa publicznego w Danii, Norwegii, Austrii, Irlandii, Portugalii i Zjednoczonym Królestwie.

Informacje o Motorola Solutions

Motorola Solutions tworzy innowacyjne rozwiązania i usługi komunikacyjne do zastosowań o szczególnym znaczeniu. Dzięki nim służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne oraz klienci komercyjni budują bezpieczniejsze miasta i prężne społeczności. Oferta firmy, obejmująca urządzenia, infrastrukturę, oprogramowanie i usługi, kierowana jest m.in. do organów ścigania, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, agencji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwowe, służb komunalnych, także do organizacji z sektorów górnictwa, energetyki, produkcji, turystyki, handlu, transportu i logistyki, edukacji, a także służb publicznych.

Motorola powstała w 1928 roku. W ciągu swojego istnienia wprowadziła szereg innowacji, które rewolucjonizowały komunikację. Począwszy od bycia pionierem komunikacji mobilnej w latach 30-tych XX wieku, poprzez stworzenie urządzeń, które przeniosły pierwsze słowa z księżyca w 1969 r., aż po współczesne wyposażenie wykorzystywane w misjach pomocy humanitarnej na całym świecie – Motorola Solutions jest obecna ze swoimi rozwiązaniami na skalę globalną.

Motorola Solutions, z przychodami za 2015 r. sięgającymi 5,7 mld USD, wydatkami na badania i rozwój na poziomie 620 mln USD, przekładającymi się na tysiące patentów, a także z 13 tys. pracowników na całym świecie, pomaga klientom osiągnąć maksimum ich potencjału w chwilach, które mają znaczenie.

Technologie Motorola Solutions dla bezpieczeństwa publicznego na Twitterze

Motorola Solutions na LinkedIn

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń