Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola wygrała przetarg na dostawę ponad 50 tysięcy terminali TETRA w Hesji...

Motorola wygrała przetarg na dostawę ponad 50 tysięcy terminali TETRA w Hesji w Niemczech

Motorola wygrała przetarg na dostawę ponad 50 tysięcy terminali TETRA w Hesji w Niemczech

IDSTEIN, Niemcy – 29 września 2011 r. – Motorola Solutions (NYSE: MSI), lider na rynku rozwiązań komunikacyjnych stosowanych w sytuacjach krytycznych, wygrała ogłoszony niedawno przetarg na dostarczenie cyfrowych rozwiązań TETRA władzom i organizacjom bezpieczeństwa publicznego (Behörden und Organisationen mit Sicherheitsaufgaben, BOS) w Hesji w Niemczech.

Około 53 000 cyfrowych radiotelefonów wraz z akcesoriami i usługami wsparcia będzie używanych przez policję, służby ratunkowe, agencje pomocowe oraz publiczną i prywatną straż pożarną. Zamówienie obejmuje przenośne radiotelefony TETRA MTP830 FuG i MTP850 FuG, mobilne radiotelefony samochodowe TETRA MTM800 FuG oraz przenośne radiotelefony ATEX MTP850Ex do użytku w środowiskach niebezpiecznych.

Rozwiązania radiowe Motoroli zostały opracowane specjalnie pod kątem wymagań niemieckich władz i organizacji, które zajmują się bezpieczeństwem i ratownictwem. Urządzenia zapewnią szyfrowaną, niezawodną transmisję głosu i danych organizacjom bezpieczeństwa publicznego w Hesji.

Wygrany przetarg potwierdza wiodącą pozycję Motoroli w dostarczaniu niezawodnych, krytycznych rozwiązań komunikacyjnych. Uprzednio Motorola wygrała inne przetargi organizowane przez niemieckie kraje związkowe, m.in. Dolną Saksonię, Berlin, Szlezwik-Holsztyn, Meklemburgię-Pomorze Przednie i Turyngię, a także przez Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

KLUCZOWE INFORMACJE

  • Cyfrowe radiotelefony TETRA charakteryzują się wytrzymałą konstrukcją i intuicyjną obsługą. Seria FuG obsługuje kompleksowe szyfrowanie zgodnie z wymaganiami niemieckiego Federalnego Biura ds. Bezpieczeństwa Informacji (BSI) w zakresie komunikacji odpornej na podsłuchy. Radiotelefony oferują interfejs w stylu telefonu komórkowego, co przyspiesza ich wdrożenie, ponieważ użytkownicy są lepiej zaznajomieni z obsługą urządzeń.
  • Dostawa obejmuje również zintegrowane rozwiązanie do zarządzania terminalami (iTM) Motoroli. System ten umożliwia wydajne, zdalne zarządzanie oprogramowaniem i konfiguracją terminali radiowych z centralnej lokalizacji. W rezultacie aktualizacje oprogramowania przebiegają szybciej i bardziej niezawodnie. iTM zapewnia wyższy stopień bezpieczeństwa użytkownikom oraz wydajniejsze i bardziej ekonomiczne zarządzanie samymi terminalami.
  • W kontrakcie uwzględniono rozbudowane usługi, które ułatwiają organizacjom bezpieczeństwa publicznego w Hesji korzystanie z cyfrowych radiotelefonów TETRA. Obejmują one szkolenia, wsparcie techniczne, programowanie terminali, a także konfigurację i obsługę internetowego systemu zamówień dla wszystkich władz i służb bezpieczeństwa publicznego z wyłączeniem policji.
  • W skład oferty TETRA Motoroli wchodzą rozwiązania infrastrukturalne, terminale, aplikacje i usługi, które obecnie są używane w ponad 100 krajach na całym świecie. Firma utrzymuje pozycję lidera w dziedzinie cyfrowej radiotelefonii TETRA – niedawno poinformowała, że dostarczyła 1 500 000 terminali TETRA na całym świecie.
  • Wytrzymałe, intuicyjne produkty Motoroli są poddawane rygorystycznym testom na każdym etapie, począwszy od fazy projektowej, co sprawia, że gwarantują wysoką jakość i niezawodne działanie nawet w skrajnie niekorzystnych warunkach.

WYPOWIEDZI

Tom Quirke, wiceprezes i dyrektor generalny, Global TETRA Organization, Motorola Solutions

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dostarczymy Hesji cyfrowe radiotelefony TETRA, tym samym zapewniając niezawodną komunikację służbom policyjnym i strażackim”.

DODATKOWE ZASOBY

Witryna internetowa: Motorola Solutions

Informacje o firmie Motorola Solutions

Motorola Solutions jest wiodącym producentem rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz organizacji z sektora publicznego. Najwyższej klasy innowacyjne technologie Motoroli wspierają jej klientów w kluczowych momentach. Motorola Solutions jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (New York Stock Exchange: NYSE) pod symbolem „MSI”. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.motorolasolutions.com. Bieżące komunikaty na temat firmy znaleźć można w centrum prasowym.

###

Kontakt dla mediów:

Bartłomiej Pasternak

Account Manager

ITBC Communication

022 4656207

0 608 678 654

Bartlomiej_Pasternak@itbc.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń