Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola wygrała przetarg na dostawę ponad 50 tysięcy terminali TETRA w Hesji...

Motorola wygrała przetarg na dostawę ponad 50 tysięcy terminali TETRA w Hesji w Niemczech

Motorola wygrała przetarg na dostawę ponad 50 tysięcy terminali TETRA w Hesji w Niemczech

IDSTEIN, Niemcy – 29 września 2011 r. – Motorola Solutions (NYSE: MSI), lider na rynku rozwiązań komunikacyjnych stosowanych w sytuacjach krytycznych, wygrała ogłoszony niedawno przetarg na dostarczenie cyfrowych rozwiązań TETRA władzom i organizacjom bezpieczeństwa publicznego (Behörden und Organisationen mit Sicherheitsaufgaben, BOS) w Hesji w Niemczech.

Około 53 000 cyfrowych radiotelefonów wraz z akcesoriami i usługami wsparcia będzie używanych przez policję, służby ratunkowe, agencje pomocowe oraz publiczną i prywatną straż pożarną. Zamówienie obejmuje przenośne radiotelefony TETRA MTP830 FuG i MTP850 FuG, mobilne radiotelefony samochodowe TETRA MTM800 FuG oraz przenośne radiotelefony ATEX MTP850Ex do użytku w środowiskach niebezpiecznych.

Rozwiązania radiowe Motoroli zostały opracowane specjalnie pod kątem wymagań niemieckich władz i organizacji, które zajmują się bezpieczeństwem i ratownictwem. Urządzenia zapewnią szyfrowaną, niezawodną transmisję głosu i danych organizacjom bezpieczeństwa publicznego w Hesji.

Wygrany przetarg potwierdza wiodącą pozycję Motoroli w dostarczaniu niezawodnych, krytycznych rozwiązań komunikacyjnych. Uprzednio Motorola wygrała inne przetargi organizowane przez niemieckie kraje związkowe, m.in. Dolną Saksonię, Berlin, Szlezwik-Holsztyn, Meklemburgię-Pomorze Przednie i Turyngię, a także przez Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

KLUCZOWE INFORMACJE

  • Cyfrowe radiotelefony TETRA charakteryzują się wytrzymałą konstrukcją i intuicyjną obsługą. Seria FuG obsługuje kompleksowe szyfrowanie zgodnie z wymaganiami niemieckiego Federalnego Biura ds. Bezpieczeństwa Informacji (BSI) w zakresie komunikacji odpornej na podsłuchy. Radiotelefony oferują interfejs w stylu telefonu komórkowego, co przyspiesza ich wdrożenie, ponieważ użytkownicy są lepiej zaznajomieni z obsługą urządzeń.
  • Dostawa obejmuje również zintegrowane rozwiązanie do zarządzania terminalami (iTM) Motoroli. System ten umożliwia wydajne, zdalne zarządzanie oprogramowaniem i konfiguracją terminali radiowych z centralnej lokalizacji. W rezultacie aktualizacje oprogramowania przebiegają szybciej i bardziej niezawodnie. iTM zapewnia wyższy stopień bezpieczeństwa użytkownikom oraz wydajniejsze i bardziej ekonomiczne zarządzanie samymi terminalami.
  • W kontrakcie uwzględniono rozbudowane usługi, które ułatwiają organizacjom bezpieczeństwa publicznego w Hesji korzystanie z cyfrowych radiotelefonów TETRA. Obejmują one szkolenia, wsparcie techniczne, programowanie terminali, a także konfigurację i obsługę internetowego systemu zamówień dla wszystkich władz i służb bezpieczeństwa publicznego z wyłączeniem policji.
  • W skład oferty TETRA Motoroli wchodzą rozwiązania infrastrukturalne, terminale, aplikacje i usługi, które obecnie są używane w ponad 100 krajach na całym świecie. Firma utrzymuje pozycję lidera w dziedzinie cyfrowej radiotelefonii TETRA – niedawno poinformowała, że dostarczyła 1 500 000 terminali TETRA na całym świecie.
  • Wytrzymałe, intuicyjne produkty Motoroli są poddawane rygorystycznym testom na każdym etapie, począwszy od fazy projektowej, co sprawia, że gwarantują wysoką jakość i niezawodne działanie nawet w skrajnie niekorzystnych warunkach.

WYPOWIEDZI

Tom Quirke, wiceprezes i dyrektor generalny, Global TETRA Organization, Motorola Solutions

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dostarczymy Hesji cyfrowe radiotelefony TETRA, tym samym zapewniając niezawodną komunikację służbom policyjnym i strażackim”.

DODATKOWE ZASOBY

Witryna internetowa: Motorola Solutions

Informacje o firmie Motorola Solutions

Motorola Solutions jest wiodącym producentem rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz organizacji z sektora publicznego. Najwyższej klasy innowacyjne technologie Motoroli wspierają jej klientów w kluczowych momentach. Motorola Solutions jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (New York Stock Exchange: NYSE) pod symbolem „MSI”. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.motorolasolutions.com. Bieżące komunikaty na temat firmy znaleźć można w centrum prasowym.

###

Kontakt dla mediów:

Bartłomiej Pasternak

Account Manager

ITBC Communication

022 4656207

0 608 678 654

Bartlomiej_Pasternak@itbc.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń