Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze 21 tysięcy radiotelefonów Motorola TETRA dla Brandenburgii

21 tysięcy radiotelefonów Motorola TETRA dla Brandenburgii

Firma Motorola Solutions ogłosiła dziś, że wygrała najnowszy przetarg zorganizowany przez władze Brandenburgii, niemieckiego kraju związkowego. Jego przedmiotem jest dostarczenie 21 tysięcy radiotelefonów TETRA wraz z akcesoriami dla organizacji korzystających z niemieckiej ogólnokrajowej sieci łączności radiowej, BOS. Radiotelefony te będą użytkowane przez policję, służby ratownicze oraz publiczne i prywatne jednostki straży pożarnej w Brandenburgii.

Zamówienie obejmuje około 15 tys. sztuk radiotelefonów ręcznych MTP850 FuG i MTP850 Ex i około 6 tys. sztuk radiotelefonów przewoźnych MTM800 FuG. Poza samym dostarczeniem terminali i akcesoriów do nich, Motorola jest również odpowiedzialna za instalację sprzętu w pojazdach należących do ww. służb, zarządzanie projektem, szkolenia oraz logistykę, wsparcie i świadczenie usług IT. Wymienione radiotelefony zostały specjalnie opracowane pod kątem wymagań organizacji korzystających z sieci BOS, aby zapewnić im bezpieczną i niezawodną łączność głosową oraz transmisję danych.

Zwycięstwem w tym przetargu Motorola po raz kolejny demonstruje swoją wiodącą rolę w dostarczaniu niezawodnych rozwiązań łączności o znaczeniu krytycznym w Niemczech oraz na całym świecie. Motorola dostarcza swoje radiotelefony TETRA i wyposażenie oraz usługi dla szeregu niemieckich organizacji począwszy od pierwszego przetargu na technologię TETRA, który miał miejsce w 2009 roku. Wśród tych organizacji można wymienić siły bezpieczeństwa z Berlina, Hesji, Meklemburgii-Pomorza Przedniego, Dolnej Saksonii, Saksonii-Anhaltu, Szlezwika-Holsztynu, Turyngii oraz federalne agencje bezpieczeństwa. Ostatnio Motorola dostarczyła 100 tysięcy terminali TETRA dla sieci BOS. Co więcej, firma była pierwszym dostawcą, którego całe portfolio rozwiązań TETRA zostało dopuszczone do użytku w BOS certyfikatem wydanym przez BDBOS (Federalnę Agencję ds. Cyfrowej Radiokomunikacji na Potrzeby Służb Bezpieczeństwa). W Berlinie znajduje się Globalne Centrum Kompetencyjne dla radiotelefonów TETRA.

Tom Quirke, wiceprezes Motorola Solutions i dyrektor działu Global TETRA Organization, powiedział: “Jesteśmy zadowoleni z możliwości dostarczenia Brandenburgii naszych rozwiązań TETRA. Dzięki naszemu doświadczeniu zapewniamy niezawodną łączność dla policji, straży pożarnej oraz ratownictwa nawet w skrajnych warunkach. Jest to kolejny krok milowy dla firmy Motorola, po dostarczeniu 100 tysięcy terminali TETRA dla niemieckich organizacji bezpieczeństwa publicznego i certyfikacji całego naszego portfolio terminali TETRA.”

Źródło: mediacenter.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń