Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Norwescy strażacy kupili 2000 radiotelefonów TETRA firmy Motorola

Norwescy strażacy kupili 2000 radiotelefonów TETRA firmy Motorola

Firma Motorola Solutions zwyciężyła w przetargu rozpisanym przez Dyrekcję ds. Łączności Kryzysowej (DNK) w Ministerstwie Sprawiedliwości Norwegii. Przedmiotem tego przetargu była dostawa terminali TETRA dla norweskich strażaków, do pracy w ogólnokrajowej sieci łączności radiowej Nødnett. Zamówienie obejmuje pięć modeli radiotelefonów, w sumie 2000 sztuk.

Norweska filia Motorola Solutions jest również głównym kontrahentem w projekcie Nødnett odpowiedzialnym za budowę i wdrażanie całego systemu.

W sierpniu 2012 roku DNK podpisała z trzema producentami umowy ramowe, upoważniając ich do brania udziału w przetargach na terminale dla służb bezpieczeństwa publicznego, w poszczególnych fazach realizacji projektu. Zwycięstwo firmy Motorola Solutions jest wynikiem procesu przetargowego, w trakcie którego strażacy testowali urządzenia wszystkich producentów w rzeczywistych warunkach.

DNK wybrała radiotelefony ręczne MTP3200, MTP3250, MTP850S i MTP850 Ex oraz przewoźny MTM5400.

“Dostarczanie niezawodnych rozwiązań komunikacji dla norweskich organizacji bezpieczeństwa publicznego ma w naszej firmie wciąż najwyższy priorytet i jesteśmy bardzo zaszczyceni, że Norweska Straż Pożarna wybrała nasze urządzenia radiowe TETRA dla potrzeb swojej łączności o znaczeniu krytycznym,” powiedział Tom Quirke, wiceprezes i główny menedżer Global TETRA Organization w Motorola Solutions.

Źródło: www.radioresourcemag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń